PREMIJERKA #4: Cibona bolja od Gorice, Sonik se približio vrhu, Širko MVP

Čak je pet ekipa sa istim omjerom od 1.do 5.mjesta na tablici nakon četiri kola.

Pet ekipa se smjestilo u vrhu tablice, sa istim omjerom i to nakon što je Cibona slavila u derbiju protiv Gorice, tako da više nema neporaženih momčadi, dok je na dnu ekipa Hermes Analitice, koja ni u ovom kolu nije uspjela doći do pobjede. Bit će ovo paklen tjedan, s obzirom da se već za dva dana igra peto kolo, a za vikend šesto. Što se događalo u ovom kolu pregledat ćemo u nastavku…

ZADAR BEZ PROBLEMA PROTIV ALKARA

Zadar je još u utorak odradio svoju utakmicu četvrtog kola, zbog obaveza u ABA ligi i to pobjedom protiv Alkara na Višnjiku. Nakon prilično neizvjesnog prvog poluvremena, igrači Veljka Mršića slomili su Alkar u drugom poluvremenu i na kraju slavili sa visokih 91:63. Ponovno ćemo izdvojiti novih više od 20 minuta za 17-godišnjeg Duju Bralu, koji se polako adaptira na utakmice Premijer lige.

SPLIT SE NAMUČIO PROTIV ŠKRLJEVA, ALI NA KRAJU JE DOŠAO DO POBJEDE

Sa dosta muke Split je došao do pobjede protiv Škrljeva, iako početak utakmice to nije najavio. Igrali su žuti bez Đokovića i Kedže, što se osjetilo u nekim trenucima. Nakon uvodne četvrtine, u kojoj je Split manje više dominirao, u drugoj su se gosti potpuno razigrali, nametnuli svoj ritam i opasno zaprijetili Skelinovoj momčadi pa se na poluvrijeme otišlo sa minimalnih 45:43 za Split. Ipak, treća je četvrtina otišla na stranu domaće momčadi, koja ju je dobila sa 11 razlike i ta je prednost ostala do kraja utakmice nedostižna za goste, koji su kad se sve zbroji i oduzme, pokazali vrlo dobar dojam.

SONIK UZEO BODOVE I FURNIRU I PRIKLJUČIO SE VRHU TABLICE

Najavljivali smo u najavi sezone da bi Sonik ove godine mogao praviti velike probleme svim ekipama, što se do sada pokazalo kao točna prognoza. U petak je Sonik uzeo dva boda Furniru u Zagrebu i tako stigao do treće pobjede u četiri kola. Neizvjesna utakmica na kraju je odlučena u posljednjim minutama. Domaćin je imao nekoliko prilika za preokretom, no nisu uspjeli svoje akcije oploditi koševima, dok su igrači Hrvoja Vlašića bili iznimno precizni sa linije slobodnih bacanja u ključnim trenucima i dva boda su otputovala za Zadar. Sonik se priključio velikoj četvorci na diobi od 1. do 5. mjesta na tablici. Ponovno je u njihovim redovima odličnu utakmicu odigrao Sandro Rašić, dok je Marino Šarlija odlično nadomjestio odlazak Josipa Jukića.

ŠIBENKA SIGURNA PROTIV FENJERAŠA HERMESA

Šibenka nije imala većih problema u svojoj dvorani protiv Hermes Analitice. Kontrolirali su igru, tempo i rezultat od početka susreta, dok su skromni gosti pokušavali na sve načine, ne bi li bili bar malo konkurentni. Ipak, širina, a i kvaliteta je još jednom presudila i Hermes je i dalje jedina momčad koja nije ostvarila niti jednu pobjedu i za sada, prema prikazanom, prvi su kandidati za ispadanje iz lige, bez obzira što je prvenstvo tek počelo. Henrik Širko je ponovno odigrao vrlo dobru utakmicu i zasluženo ponio titulu MVP-a ovog kola.

CIBONA JE U DRUGOM POLUVREMENU SLOMILA GORICU

Cibona i Gorica su odigrali derbi kola u Draženovom domu, nakon kojeg više nema neporaženih momčadi u prvenstvu. Zanimljivo i neizvjesno prvo poluvrijeme na kraju je pripalo Ciboni, prije svega dobrom igrom u drugoj četvrtini, kada su Goricu ostavili na samo 12 poena i tako si utabali put do pobjede. Bila je to utakmica na manji broj poena, nešto jačih obrana nego inače, a Cibona je definitivno slomila Goricu sredinom drugog poluvremena, kada su u 34. minuti pobjegli na 69:57 i iz tog zaostatka se Gorica vratila, ali tek na kratko i pobjeda je pripala Ciboni. Novi double-double učinak je upisao Roko Prkačin od 22 poena i 12 skokova, dok je kod Gorice novu dojmljivu utakmicu odigrao Lovro Mazalin sa 21 poenom, 9 skokova i 4 ukradene lopte.

ZABOK LOŠE KRENUO PA PREOKRETOM SLOMIO OSJEČANE

Osječani su iznenadili Zabok u prvoj četvrtini, a posebno je dojmljiv u tim trenucima bio Antonio Jordano koji je u četiri napada za redom postizao trice i tako svoju momčad, dvije minute do kraja prve četvrtine doveo do +15 (10:25). Činilo se u tim trenucima da gosti drže konce igre u svojim rukama i da su puno bliže pobjedi, no to se po njihovu žalost nije dogodilo. Iako napadački nisu previše popustili (20 zabijenih poena), no u obrani su domaćoj momčadi dozvolili da se razmaše i naniže čak 29 poena pa se na poluvrijeme otišlo neriješenim rezultatom 45:45. I tu su gosti jednostavno stali. Zabok je furioznom trećom četvrtinom (33:16) preokrenuo tijek susreta, otišao na nedostižnu razliku i na kraju upisao sigurnu pobjedu. Prve minute u žutom dresu upisao je Damir Markota (7 poena).