PREMIJERKA #4: Šibenka skinula Škrljevo sa prvog mjesta, Drežnjak spasio Cibonu, Veljko Budimir MVP kola

Odigrano je 4.kolo Premijerke, nakon kojeg više nema neporaženih momčadi.

Nakon odigranog 4.kola Premijer lige, više nema neporaženih momčadi, ali i dalje imamo dvije ekipe koje još nisu okusile slast pobjede, a to su Alkar i Furnir. Na Mavrincima su se dogodile dvije “prvi puta” situacije: Škrljevo je doživjelo prvi poraz u sezoni i to od Šibenke, kojoj je to prva pobjeda u sezoni. Zanimljivo je bilo i u Jazinama, gdje je Sonik protiv Cibone imao u sve u svojim rukama do posljednjeg napada, a onda je Mateo Drežnjak rekao “NE” i ubacio tricu za pobjedu u posljednjoj sekundi…

SPLIT SIGURAN PROTIV GORICE

Splićani su u još u petak ugostili tradicionalno neugodnu Goricu, koja se dobro držala u prvom poluvremenu ovog ogleda. Napadi obje ekipe u prvom su dijelu utakmice dobro radili, Split se bolje snašao u takvoj igri i nakon prvih dvadeset minuta imao +10 (50:40). U nastavku utakmice, točnije trećoj četvrtini, domaća je momčad riješila pitanje pobjednika. Ubacili su Žuti 20 poena, primili samo 13 i pobjegli gostima na +17, a tu su prednost uspjeli kontrolirati kroz cijelu posljednju četvrtinu i tako stigli do treće pobjede u sezoni.

ŠIBENKA ŠOKIRALA ŠRKLJEVO NA MAVRINCIMA

Šibenčani su prije utakmice najavljivali da se idu “potući” kod, do ovog kola, neporažene momčadi Škrljeva. Tako je i bilo. Osnaženi dolaskom Roberta Kujundžića u međuvremenu, od početka utamice su igrali jednu igru koja nije odgovarala domaćinu. Iako su su najjače domaće vedete, Barnjak, Jelenković i Adway bili prisutni i dalje u svakoj napadačkoj akciji “Zelenih”, njihova je obrana bila previše porozna, što su motivirani gosti redovito kažnjavali. Bila je to zapravo utakmica sa dosta rezultatskih preokreta, koja je odlučena pet minuta prije kraja. Škrljevo je u tim trenucima imalo vodstvo 78:74 i lijepu priliku da u ostatku utakmice dođe u priliku i za četvrtom pobjedom, no gosti se nisu složili sa time. U svega tri minute napravili su seriju 11:0, prešli u vodstvo 78:85 i pitanje pobjednika je bilo riješeno. Potpuno zasluženo.

ZABOK UVJERLJIV PROTIV OSLABLJENOG ALKARA

Momčad Zdravka Radulovića je uhvatila i drugu pobjedu u nizu. Nakon slavlja na Baldekinu prošlo kolo, Zabočani su protiv oslabljenog Alkara stigli do uvjerljive pobjede. Imala je domaća momčad +7 nakon prve četvrtine, a onda je u drugoj riješila pitanje pobjednika, bijegom na visokih +23. U drugom poluvremenu je to bilo odrađivanje posla, a vrijedi istaknuti da je prve minute za Zabok dobio 15-godišnji Vigor Borovčak, koji je uspio čak ubaciti i jednu tricu i tako na najbolji način obilježio svoj seniorski debi.

MATEO DREŽNJAK U POSLJEDNJOJ SEKUNDI SPASIO CIBONU PROTIV SONIKA

Koliko će zgusnut raspored zbog igranja ABA lige biti nezgodan za naše klubove iz tog natjecanja, pokazala je utakmica Sonika i Cibone. Niti 24 sata nakon utakmice protiv Zadra, Cibona je gostovala u istom gradu, samo u drugoj dvorani i bila u pat poziciji gotovo cijelu utakmicu. Vidjelo se na Ciboninim igračima da su prilično umorni, a domaća je momčad sve to dobro naplaćivala i držala Cibonu u šaci. Domaćin je cijelo prvo poluvrijeme puhao za vratom gostima iz Zagreba, koji su ipak smogli snage za minimalno vodstvo, no daleko je to bilo od sigurnog. U trećoj četvrtini Cibona je ubacila samo 6 poena za deset minuta i iz jedne komotne situacije, došla u poziciju da hvata vodstvo (48:40 na kraju treće četvrtine). No, onda su se igrači Cibone trgnuli u posljednjoj četvrtini, činilo se možda i prekasno, s obzirom na konstantno vodstvo domaćina. Sonik se našao u lijepoj prilici da skine Cibonu, imali su 66:59 na 1:16 prije kraja, no nisu uspjeli sačuvati prednost. Majcunić i Vranković su prvo goste vratili u život, a kod rezultata 68:67, slobodna bacanja ima je Ivan Vučić, na 5 sekundi prije kraja. Prvo je ubacio, drugo promašio, Gegić uhvatio skok i u brzoj kontri pronašao Drežnjaka, koji je gotovo sa zvukom sirene ubacio tricu za pobjedu i očaj na klupi Sonika.

CEDEVITA SLAVILA PROTIV OSJEČANA, U ODLIČNOJ UTAKMICI

Odličnu utakmciu odigrali su Cedevita Junior i Vrijednosnice u Domu Sportova. Osječani su se i protiv Cedevite pokazali kao tvrd orah i prilično dobro posložena momčad. Nakon nekoliko izmjena vodstava u prvom poluvremenu, gosti su na početku druge četvrtine napravili seriju 2:9 i prešli u vodstvo, koje su zadržali do poluvremena. Možda i ključ domaće pobjede, dogodio se u trećoj četvrtini, koju je Cedevita dobila 29:18. Tu su Mulini momci preuzeli vodstvo i kontrolu igre, malo primirili goste iz Osijeka, koji su na početku posljednje četvrtine potpuno pali. Cedevita je kod rezultata 72:67 u 32.minuti napravila seriju 13:0, u kojoj gosti gotovo četiri minute nisu ubacili poena i tu su stvari bile riješene.

ZADAR SIGURAN PROTIV FURNIRA

Zadar je, slično kao i Cibona, protiv Furnira izgledao prilično umoran. Da su okolnosti bile drugačije, pitanje pobjednika bilo bi riješeno vrlo brzo, no ovako umornom Zadru Furnir je bio konkurentan dosta dugo. Ključni trenutak dogodio se na početku posljednj četvrtine, kada je Zadar serijom 11:0 pobjegao gostima na +17 i riješio stvari, za treću pobjedu u sezoni.

1.Goran Filipović (Cedevita-Vros)-19 poena (7/11 šut), 8 skokova, 6 asista, 2 ukradene-val 27

2.Adnan Arslanagić (Škrljevo-Šibenka)-21 poen (7/12 šut), 1 skok, 8 asista, 2 ukradene-val 24

3.Veljko Budimir (Zabok-Alkar)-21 poen (8/10 šut), 6 skokova, 2 asista, 3 ukradene, 1 blokada-val 27

4.Ivan Miličević (Cedevita-Vros)-19 poena (7/10 šut), 4 skoka, 2 asista, 3 ukradene, 1 blokada-val 24

5.Aleksandar Bursać (Zadar-Furnir)-20 poena (8/11 šut), 7 skokova, 2 asista, 2 ukradene-val 24