PREMIJERKA #4: Zadar i Split sami na vrhu, Zabok i Bosco čekaju pobjede, Kevaughn Allen MVP

Donosimo pregled 4.kola Premijer lige koje je jučer završeno utakmicom Zaboka i Cibone.

Nije bilo gotovo nikakvih iznenađenja u 4.kolu Premijer lige, nakon kojeg na vrhu tablice sa maksimalnih 8 bodova imamo Zadar i Split, koji još uvijek nisu napravili krivi korak u ovoj sezoni. Sa druge strane, Zabok i Bosco i dalje ne znaju za pobjedu, a kolo su obilježili Cedevitin Amerikanac Kevaughn Allen, koji je protiv Dubrovnika šutirao nevjerojatnih 10/10 te Zadrov Petar Vujačić, koji je ubacio 7 trica protiv Škrljeva.

ZABOK-CIBONA 78:89

Čudna utakmica u Zaboku. Domaćini su početkom posljednje četvrtine imali prednost 75:68, a onda ostali bez poena gotovo osam minuta što je iskoristila Cibona i serijom 20:0 stigla do pobjede. Cibona je bolje otvorila utakmicu, imala i +14 u jednom trenutku, a Zabok je onda do poluvremena uhvatio rezultatski priključak. Nakon trice Ivan Perasovića gosti su 27.minuti imali +11 (67:56) da bi Zabok do navedene prednosti stigao serijom 19:1, što je i uvelo ovu utakmicu u čudan tijek. Ipak, na kraju pobjeda Cibone, koja i dalje domaće utakmice igra sa 5 seniora.

SPLIT-DINAMO ZAGREB 74:60

Dinamo je na Gripama upisao prvi poraz u sezoni, a Split četvrtu pobjedu. Kontrolirali su rezultat igrači Slavena Rimca od početka susreta, a prve dvije četvrtine završile su identičnim rezultatom, dva puta po 19:14, za +8 domaćina na poluvremenu. Pobjednik je praktički riješen u trećoj četvrtini koju je Split dobio sa 11 razlike i otišao na +21. U posljednjoj je Dinamo samo uspio malo ublažiti poraz…

CEDEVITA JUNIOR-DUBROVNIK 87:73

Cedevita je na krilima super raspoloženog i preciznog Amerikanca Allena bila bolja od Dubrovnika, a do pobjede su došli sjajnim prvim poluvremenom, u kojem su došli do krucijalnih +25, za bezbrižno drugo poluvrijeme. Gosti sa Juga su nešto bolje odigrali treću četvrtinu, no nije to bilo previše impresivno izdanje da bi se ugrozila visoka prednost Mulaomerovićeve ekipe. Allen je na kraju šutirao sjajnih 10/10 iz igre i bio najzaslužniji za novu pobjedu Vitamina.

ŠKRLJEVO-ZADAR 72:108

Zadar nije imao previše problema na gostovanju kod Škrljeva, koje će svoje bodove ipak tražiti protiv sebi ravnih protivnika. Jusup je prema očekivanjima uspio odmoriti Luku Božića i Marka Ramljaka, a u tom odnosu snaga, najbolje se snašao Petar Vujačić, koji je zabio 7 od 11 trica i bio najzaslužniji za visoku pobjedu svoje momčadi. Zadar je ovom pobjedom zasjeo na vrh premijerligaške tablice.

ŠIBENKA-ALKAR 83:75

Zanimljivu utakmicu gledali smo na Baldekinu. Šibenčani su se povratkom sa balona ABA 2 lige okrenuli domaćim obavezama, no i nije najbolje počelo za njih, s obzirom da je Alkar iskoristio njihovu malu uspavanost i dobio prvu četvrtinu 22:24. Ipak, Milačić je svoje momke razbudio u drugoj četvrtini, u kojoj je postojala samo jedna momčad (31:14) pa se na veliki odmor otišlo sa vodstvom domaće momčadi 53:39. Treća četvrtina bila je neizvjesna samo što se tiče rezultata (20:20), kontrolu je i dalje imala domaća momčad, da bi gosti mini serijom na početku posljednje došli na samo -4, tri i pol minute do kraja, no više od toga nije išlo i dva boda su ostala na Baldekinu.

BOSCO-DUBRAVA 90:109

Zagrebački obračun u Trnskom, donio je plejadu mladih igrača, ali i puno poena. U takvoj igri, očekivano, bolje se snašla Dubrava, koja nije dozvolila nikakvo iznenađenje i došla je do svoje druge pobjede u sezoni. Svi igrači Jeronima Šarina koji su nastupili su se upisali u strijelce, koji su na kraju domaćinu ubacili čak 109 poena.

1.Kevaughn Allen (Cedevita-Dubrovnik)-26 poena (10/10 šut), 5 skokova, 3 asista, 1 osvojena-val 33

2.Aleksandar Aranitović (Zabok-Cibona)-22 poena (7/12 šut), 12 skokova, 3 asista-val 26

3.Petar Vujačić (Škrljevo-Zadar)-29 poena (11/16 šut), 1 skok, 3 asista, 1 osvojena-val 24

4.Boris Tišma (Split-Dinamo)-15 poena (5/10 šut), 13 skokova, 2 asista, 3 osvojene-val 27

5.Patrik Jambrović (Škrljevo-Zadar)-13 poena (4/4 šut), 5 skokova, 6 asista, 1 osvojena, 1 blokada-val 25

1.Josip Batinić (Cedevita-Dubrovnik)-10 poena (4/5 šut), 7 skokova, 9 asista, 1 osvojena, 1 blokada-val 25

2.Ivan Majcunić (Zabok-Cibona)-16 poena (5/11 šut), 7 skokova, 5 asista, 2 osvojene-val 24

3.Adem Mekić (Škrljevo-Zadar)-14 poena (6/9 šut), 5 skokova, 8 asista, 3 osvojene-val 23

4.Ivan Perasović (Zabok-Cibona)-17 poena (6/12 šut), 7 skokova, 2 asista, 1 osvojena, 1 blokada-val 22

5.Toni Ročak (Bosco-Dubrava)-22 poena (10/21 šut), 10 skokova, 2 asista, 3 osvojene, 2 blokade-val 23