PREMIJERKA #5: Cedevita razbila Split, Šibenka i dalje maksimalna, 20 trica Cibone, Jarvis Garrett MVP

Odigrano je 5.kolo Premijer lige, a pred vama je kompletan pregled kola.

U ovom kolu trebali smo gledati derbi kola Cedevita Junior-Split, no od derbija nije bilo ništa. Splićani su u Zagrebu izgledali umorno i loše i to je domaćin iskoristio i od početka utakmice nametnuo svoj ritam, koji Žuti nisu mogli pratiti te su na kraju upisali neočekivano visok poraz od čak 25 razlike. Cibona je u gostima kod Gorice odradila sjajnu šutersku utakmicu, pogodivši čak 20 trica i na kraju čak 108 poena, što je bilo previše za skromnu Goricu, čija se rezultatska kriza nastavlja i dalje.

Zabok se preko Bosca dočepao prve pobjede u najzanimljivijoj utakmici kola, koja je odlučena u produžetku. Bosco ga je izborio dvicom na 0:08 do kraja, ali odlični Jarvis Garrett je presudio da pobjeda ostane u Zaboku. Blizu prve pobjede bili su i košarkaši Škrljeva, koji su imali na poluvremenu kod Dinama velikih +18, no u drugom poluvremenu su sve uprskali i dozvolili Dinamu povratak u utakmicu, a na kraju i pobjedu pa su sada ostali kao jedina momčad bez pobjede u pet odigranih kola.

Zadar je rutinski odradio utakmicu protiv Furnira, koji je pružio sasvim solidan otpor na Višnjiku, no do iznenađenja ipak nisu mogli. Dalmatinski derbi dvije momčadi koje su bile u nizu od tri uzastopne pobjede, Alkar-Šibenka, na kraju je pripao gostima, koji su odigrali sjajnih prvih deset minuta (8:28), a upravo je ta četvrtina usmjerila utakmicu. Sinjani se iz te klopke nisu uspjeli do kraja utakmice izvući, dok su momci Damira Milačića do kraja utakmice zadržati maksimalnu koncentraciju i tako uzeli četvrtu pobjedu u sezoni i ostali jedina momčad za sada koja nije izgubila utakmicu.

REZULTATI 5.KOLA:

Alkar-Šibenka 63:86 (Polutak 28, Kovač 12 / Paić 23, Pleadin 16)

Zabok-Bosco 94:87 OT (Garrett 29, Perović 19 / Krajnović 22, Katura 15)

Dinamo Zagreb-Depolink Škrljevo 75:68 (Cvitković 16, Garafolić 16 / Jelić 19, Antunović 17)

Zadar-Furnir 92:71 (Lakić 19, Klarica 17 / Bošnjak 14, Kalajžić 12)

Cedevita Junior-Split 87:62 (Vrgoč 21, Ciani 15 / Shorter 17, Mavra 12)

Gorica-Cibona 82:108 (Cinac 23, Uljarević 20 / Majcunić 22, Kapusta 18)

1.Jarvis Garrett (Zabok-Bosco)-29 poena (10/18 šut), 3 skoka, 9 asista, 6 osvojenih-val 34

2.Juraj Pleadin (Alkar-Šibenka)-16 poena (6/10 šut), 8 skokova, 4 asista, 1 osvojena, 1 blokada-val 25

3.Arijan Lakić (Zadar-Furnir)-19 poena (7/11 šut), 5 skokova, 7 asista, 3 osvojene-val 26

4.Ivan Vrgoč (Cedevita-Split)-21 poen (8/12 šut), 5 skokova, 2 asista, 2 osvojene, 5 blokada-val 26

5.Pavao Paić (Alkar-Šibenka)-23 poena (9/12 šut), 7 skokova-val 25

1.Borna Kapusta (Gorica-Cibona)-18 poena (5/9 šut), 4 skoka, 5 asista, 2 osvojene-val 19

2.Ivan Majcunić (Gorica-Cibona)-22 poena (8/10 šut), 2 skoka, 3 asista-val 24

3.Patrik Jambrović (Alkar-Šibenka)-13 poena (4/11 šut), 10 skokova, 8 asista, 1 blokada-val 22

4.Lovro Mazalin (Gorica-Cibona)-13 poena (5/8 šut), 12 skokova, 1 asist, 2 osvojene-val 22

5.Saša Ciani (Cedevita-Split)-15 poena (7/10 šut), 11 skokova, 1 asist, 1 osvojena, 3 blokade-val 25