PREMIJERKA #5: Dinamu derbi protiv Cedevite, Dubrovniku i Alkaru nove pobjede, Petar Vujačić MVP

Odigrano je 5.kolo u Premijer ligi pa donosimo presjek događanja sa terena.

Situacija na vrhu premijerligaške tablice nije se previše mijenjala niti nakon ovog kola, s obzirom da su Split i Zadar upisali nove pobjede te su i dalje na vrhu tablice. Zagrebački derbi igrali su Dinamo i Cedevita, a prilično uvjerljivo na kraju je slavila momčad Josipa Sesara, koja drži korak sa vodećim momčadima, slično kao i Cibona, koja nije imala previše problema protiv Bosca.

Dubrovnik je na svom parketu bio bolji od Šibenke, koja je tako upisala treći poraz, a Dubrovnik treću pobjedu. Alkar je nakon produžetka bio bolji od Škrljeva pa se sa 7 bodova smjestio u sredinu tablice.

DUBROVNIK-ŠIBENKA 76:72

Dubrovčani su i za Šibenku bili tvrd orah na svom parketu te su upisali treću pobjedu u sezoni, kojom su prigrabili 5.mjesto na tablici. Već nakon prvog poluvremena, imali su +10 na svom kontu, a onda su gosti treću četvrtinu odigrali u puno boljem ritmu i izdanju, što je rezultiralo potpunim preokretom pa je tako semafor nakon trideset minuta igre pokazivao 54:56 za goste. Uslijedila je izuzetno zanimljiva posljednja četvrtina, u kojoj su se momčadi izmjenjivale sa vodstvima, a nakon trice Jakova Vujičića, domaćin je 34 sekunde prije kraja imao +3, gosti su preko Antonia Klarina izjednačili, Petar Dubelj je nakon prekršaja ubacio oba bacanja za +2, da bi Vujičić ponovno polaganjem iskoristio promašeni napad gostiju i potvrdio pobjedu.

ALKAR-ŠKRLJEVO 90:88 (produžetak)

Nevjerojatno je što su gosti propustili u ovom susretu. Od početka utakmice imali su kontrolu igre i rezultata, imali su na poluvremenu +10, zatim +14, a u jednom trenutku treće četvrtine i visokih + 18 i činilo se bodovi odlaze u Škrljevo. Ipak, da tako ne bude, zaslužan je domaćin, koji je posljednju četvrtinu odigrao kao u transu, gosti su malo po malo padali u igri i domaćin je izborio produžetak, dobivši posljednju četvrtinu 25:13. U produžetku se također rezultat mijenjao na obje strane, a ključnu dvicu ubacio je Ralph Bissainthe, za veliko slavlje Alkara.

CIBONA-BOSCO 84:69

Cibona je prema očekivanjima upisala novu pobjedu, četvrtu u nizu nakon uvodnog poraza od Zadra. Bosco je pružio otpor koliko je mogao, Cibona je kontrolirala utakmicu od početka i mjesta za iznenađenja nije bilo.

DINAMO ZAGREB-CEDEVITA JUNIOR 91:64

Zagrebački derbi uvjerljivo je pripao domaćinu u ovoj utakmici. Silovito je krenuo Dinamo, imao +7 nakon prve četvrtine, da bi se Cedevita malo vratila u susret dobro odrađenom drugom četvrtinom pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 45:40 za Dinamo. Ispostavilo se da je treća četvrtina bila ključna, s obzirom da ju je Dinamo dobio čak 26:8, Vitamini su bili u tih deset minuta neprepoznatljivi i utakmica je bila riješena.

ZADAR-ZABOK 97:84

Zadar je preko Zaboka stigao do pete pobjede u sezoni. Ponovno je sjajno šuterski bio raspoložen Petar Vujačić, koji je nakon što je torpedirao sa tricama Škrljevo u prošlom kolu, isto učinio i Zaboku, kojem je ubacio čak 8 trica iz 11 pokušaja i zahvaljujući njemu Zadar je imao sigurnost u napadu. Tek u posljednjoj četvrtini, gosti su bili nešto konkretniji, ubacili 27 poena, no nije bilo snage niti šanse za preokretom. Trener Danijel Jusup je i u ovom susretu uspio lišiti minutaže Marka Rmljaka, malo su igrali Karlo Žganec i Luka Božić

DUBRAVA-SPLIT 67:99

Dubrava se dobro držala protiv Splita u prvom poluvremenu. Čak su momci Jeronima Šarina imali vodstvo u prvoj četvrtini 25:20, Split je to okrenuo u drugoj četvrtini imao vodstvo na poluvremenu. No, onda su gosti prebacili u brzinu više, ubacili čak 30 poena u trećoj četvrtini, a onda u posljednjoj definitivno dokrajčili domaćina koji je u tih deset minuta ubacio mršavih 8 poena i na kraju upisao uvjerljiv poraz.

1.Hrvoje Garafolić (Dinamo-Cedevita)-22 poena (9/10 šut), 6 skokova, 2 asista, 1 blokada-val 25

2.Ivan Majcunić (Cibona-Bosco)-20 poena (7/12 šut), 8 skokova, 4 asista, 2 osvojene, 1 blokada-val 23

3.Petar Vujačić (Zadar-Zabok)-37 poena (11/16 šut), 1 skok, 1 asist-val 33

4.Ralph Bissainthe (Alkar-Škrljevo)-19 poena (6/12 šut), 9 skokova, 1 asist, 1 osvojena, 2 blokade-val 24

5.Filip Kraljević (Dinamo-Cedevita)-16 poena (5/8 šut), 8 skokova, 3 asista, 1 osvojena, 3 blokada-val 27

1.Arijan Lakić (Zadar-Zabok)-12 poena (4/7 šut), 5 skokova, 7 asista, 3 osvojene-val 23

2.Toni Perković (Dubrava-Split)-25 poena (8/14 šut), 3 skoka, 4 asista, 1 osvojena-val 22

3.Ivan Vučić (Dinamo-Cedevita)-20 poena (8/11 šut), 4 skoka, 3 asista, 1 osvojena-val 21

4.Kuol Alok (Alkar-Škrljevo)-18 poena (8/18 šut), 15 skokova, 1 asist, 2 blokade-val 22

5.Viktor Šarić (Alkar-Škrljevo)-21 poen (10/14 šut), 15 skokova, 2 asista, 2 osvojene, 1 blokada-val 35