PREMIJERKA #5: Sonik šokirao Split, Hermesu prva pobjeda, MVP nevjerojatni Ante Krapić

Izuzetno zanimljivo kolo odigrano je jučer.

Kolo je započelo odgodom utakmice Gorica-Šibenka, s obzirom da su trojica igrača Gorice bila pozitivna na posljednjem testiranju na Koronu, ali čudi odluka lokalnog civilnog stožera da se utakmica na odigra ako je HKS prije početka prvenstva donio odluku da momčad u ovakvoj situaciji može nastupiti sa osam igrača. Gorica ih je imala devet spremnih, no nisu dobili dozvolu i utakmica je odgođena. Za iznenađenje kola pobrinula se ekipa Sonik Puntamike, koja je na svom parketu slavila protiv Splita i tako ostala u vrhu tablice. Cibona se prošetala kroz Sinj, dok se Zadar namučio da dođe do pobjede protiv Vrijednosnica u Osijeku. Hermes je u ludoj utakmici sa čak 226 poena i dva produžetka, stigao do prve pobjede u sezoni, žrtva je bio Furnir

VRIJEDNOSNICE NAMUČILE I ZADAR

Momčad Domagoja Kujundžića je ponovno na domaćem terenu pružila vrlo dobru igru i toliko je malo nedostajalo da zakompliciraju život još jednom favoriziranom protivniku, nakon što su prije desetak dana gotovo pa pobjedili Split. I jučer su dobro parirali Zadru, koji je imao većim dijelom utakmice vodstvo, ali hrabrom i agresivnom igrom, nisu dozvolili Mršićevim trupama da riješe pitanje pobjednika prerano. Utakmicu je obilježilo čak 47 izgubljenih lopti, od čega je Zadar imao nevjerojatnih 28 izgubljenih lopti, no i takvi su uspjeli doći do pobjede. Brokeri su teren napustili uzdignutih glava, samo da je bilo malo manje grešaka u nekim ključnim trenucima, mogla je ova utakmica otići i u drugom smjeru. Posebno su griješili na početku posljednje četvrtine, kod rezultata 53:58, kada je Paić povezao dva loša dodavanja i umjesto da dođu na minimalan zaostatak, oni su greškama dozvolili Zadru da ode na +10. Sve u svemu, Vrijednosnice ne mazi raspored pa tako nakon Splita i Zadra, sada gostuju kod Cibone pa im u goste stiže Gorica. Teže ne može.

CIBONA JE LAKO RIJEŠILA ALKAR

Cibona se nakon teškog poraza u Baru vratila na pobjedničke staze, bar što se tiče domaće lige. Alkar nije bio dostojan protivnik i Cibona je od početka odrađivala posao. Prva četvrtina +11, druga +12 i svari su već do poluvremena bile riješene.

ZABOK SE POSKLIZNUO PROTIV ŠKRLJEVA

Da će domaći teren ove sezone biti prevaga pokazala je ova utakmica. Škrljevo je od početka utakmice kontorliralo igru i rezultat protiv Zaboka, koji je u goste Rajkovićevoj momčadi došao sa ciljem da uzme dva boda, no pitalo se nešto i domaću momčad. Oni su u nekim trenucima utakmice imali i desetak poena viška, koje su na kraju gotovo pa prokockali, no mirnom završnicom stigli su do novih bodova i to protiv, možda i konkurenta za iste pozicije na kraju sezone.

HERMESU PRVA POBJEDA U UTAKMICI SA ČAK 226 POENA

Svojevrsni gradski derbi igrali su Hermes i Furnir. Hermes je tražio prvu pobjedu u sezoni, dok je Krstić sa svojim momcima htio popraviti loš dojam iz prošlog kola, kada su ostali bez bodova na domaćem terenu protiv Sonika. Prvo poluvrijeme definitivno je prošlo u znaku Hermesa, koji je na poluvremenu imao +14, a tu je prednost potpuno upropastio u nastavku utakmice pa se otišlo u produžetak. Hermes je i tu imao gotovu situaciju, 96:92, minutu prije kraja, no Perić i Jerković su sa dvije trice priuštili svojoj ekipi novih dodatnih pet minuta. E tamo su proradili odlični domaći pojedinci, Svoboda, Šutalo i Perić i svojim tricama odveli crveno-bijele do prve pobjede. Nevjerojatu utakmicu odradio je Ante Krapić. Svih 50 minuta je proveo na terenu, u kojima je skupio 30 poena, uhvatio 9 skokova i podijelio 4 asistencije. Sve to donijelo mu je titulu MVP-a ovog kola.

SONIK PUNTAMIKA ŠOKIRALA SPLIT NA KRILIMA RUNJIĆA I CVETKOVIĆA

Sonik Puntamika je uvjerljivo najveće i najugodnije iznenađenje u dosadašnjih pet kola. Jučer su zube pokazali i Splitu, koji je u Zadar stigao prilično umoran, nakon naporne utakmice protiv FMP-a, no isprike za Skelina i njegove momke za ovaj poraz ne postoje. Split je ovo morao pobjediti, uz dužno poštovanje prema domaćinu. Ipak to se nije dogodilo i sigurno je da će si žuti međusobno imati puno toga za reći nakon ove utakmice. Kako to obično biva, igrači na posudbama uvijek su posebno motivirani kada igraju protiv svog kluba, a to je jučer bio Lovre Runjić, za kojeg ove sezone nije bilo mjesta u Splitu pa im je on odlučio dokazati o kakvom se potencijalu radi. Zajedno u suradnji sa odličnim Tomislavom Cvitkovićem, uništili su Split, koji je sredinom treće četvrtine zaostajao velikih 15 razlike. Uspjeli su žuti tek u posljednjim minutama smanjiti razliku i unijeti malo neizvjesnosti, no više od toga nisu bili u stanju. Split nije imao niti jedno vodstvo na utakmici pa čak ni ono početno, a najviše što su upjeli napraviti je stići na 33:33 u prvom poluvremenu i to je to.

1. Ivan Svoboda (Hermes-Furnir)-26 poena (8/13 šut), 2 skoka, 5 asista, 5 ukradenih-valorizacija 30

2. Lovre Runjić (Sonik-Split)-20 poena (8/16 šut), 5 skokova, 5 asista, 6 ukradenih-valorizacija 23

3.Toni Nakić (Alkar-Cibona)-18 poena (6/12 šut), 3 skoka, 5 asista, 3 ukradene-valorizacija 23

4.Tomislav Cvitković (Sonik-Split)-26 poena (8/15 šut), 6 skokova, 1 asist, 2 ukradene-valorizacija 22

5.Ante Krapić (Hermes-Furnir)-30 poena (10/18 šut), 9 skokova, 4 asista, 2 ukradene-valorizacija 34

1.Arijan Lakić (VROS-Zadar)-11 poena (3/6 šut), 5 skokova, 6 asista, 3 ukradene-valorizacija 20

2.Ivan Tvrtko Majić (Hermes-Furnir)-25 poena (10/13 šut), 7 skokova, 3 asista, 1 ukradena-valorizacija 29

3.Filip Kordić (Hermes-Furnir)-24 poena (7/17 šut), 4 skoka, 4 asista, 1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 21

4.Ivan Novačić (Alkar-Cibona)-22 poena (8/15 šut), 2 skoka, 1 asist, 4 ukradene, 1 blokada-valorizacija 22

5.Kristijan Šutalo (Hermes-Furnir)-17 poena (6/12 šut), 11 skokova, 2 asista, 2 ukradene-valorizacija 20

MVP KOLA: Ante Krapić (Hermes-Furnir)-30 poena (10/18 šut), 9 skokova, 4 asista, 2 ukradene-valorizacija 34

TRENER KOLA: Hrvoje Vlašić (Sonik Puntamika)

MOMČAD KOLA: Sonik Puntamika