PREMIJERKA #5: Zadar osvojio Gripe, Hermesu prva pobjeda, trojica Brokera u prvom planu

Peto kolo ostat će upamćeno po prvoj pobjedi Hermes Analitice u sezoni, te pobjedi Zadra na Gripama.

Šibenka je u petak u prvoj utakmici kola na Baldekinu bila bolja od Škrljeva, koje je tako ostalo na samo jednoj pobjedi u sezoni, no crvenog alarma u njihovim redovima nema, barem po riječima njihovog predsjednika. Realno, ni nema, sezona je duga i sve se da popraviti, u sličnoj situaciji su bili i prošle sezone i sve je završilo po planu. Vrijednosnice su protiv Dubrave od početka “ganjale” rezultat, a onda u drugom poluvremenu kada su motori došli na radnu temperaturu, za njih je počeo preokret i na krilima četvorke Bašić-Jordano-Ćorić-Buljević, bodovi su ipak otišli za Osijek.

Zabok je kod Hermesa došao sa dva poraza u nizu i sa nadom da slijedi popravni ispit za njih, no s druge strane, momčad Gordana Zadravca je očajnički željela stići do prve pobjede. Neizvjesna utakmica je odlučena u zadnjoj minuti, kada je Zabok ispustio 3 razlike, a Rajić, Kalpić i Svoboda su bili najzaslužniji za preokret i prvo slavlje crveno-bijelih, a treći poraz u nizu Zaboka. U derbiju kola, Split je dočekao Zadar na Gripama i nakon početnog vodstva te +13 na ulasku u zadnju četvrtinu, Žuti kao da su se predali, Zadar je to iskoristio i potpuno ih dotukao u zadnjih deset minuta (11:28) i upisao novu pobjedu.

Cibona je gostovala u Sinju, gdje je kaskala samo prvu četvrtinu, da bi ostatak utakmice prošao u znaku Vukova, što ih je dovelo do pete pobjede u nizu i vodeće pozicije na tablici. Sonik Puntamika je oslabljena dočekala Goricu, ali se i u takvom stanju dobro držala sve do zadnje četvrtine, točnije zadnjih nekoliko minuta. Čak su i zeleni imali priliku za izjednačenjem, no nije bilo koncentracije i preciznosti pa je presudilo iskustvo Gorice, koja je tako došla do četvrte pobjede u nizu.

1.Lovre Bašić (Vrijednosnice)- 17 poena (2/10 šut), 3 skoka, 14 asista, 2 ukradene-valorizacija 25

2.Martin Junaković (Zadar)-15 poena (5/6 šut), 3 skoka, 7 asista, 3 ukradene-valorizacija 23

3. Antonio Jordano (Vrijednosnice)-24 poena (9/16 šut), 3 skoka, 2 asista, 3 ukradene-valorizacija 24

4. Andrija Ćorić (Vrijednosnice)-19 poena (7/11 šut), 5 skokova, 9 asista, 2 ukradene-valorizacija 24

5.Filip Bundović (Cibona)-21 poen (9/11 šut), 7 skokova-valorizacija 27

1.Christopher Hortman (Dubrava Furnir)-21 poen (8/19 šut), 13 skokova, 4 asista-valorizacija 24

2.Luka Tomas (Zabok)-17 poena (7/14 šut), 5 skokova, 8 asista, 2 ukradene-valorizacija 25

3.Ivan Mileković (Šibenka)-14 poena (5/6 šut), 7 skokova, 1 asist-valorizacija 22

4.Julijan Rajić (Hermes)- 16 poena (6/9 šut), 8 skokova, 3 asista-valorizacija 22

5.Domagoj Vrkić (Škrljevo)-21 poen (9/15 šut), 6 skokova, 2 asista-valorizacija 23

Lovre Bašić je obilježio kolo sa čak 14 podijeljenih asistencija na utakmici protiv Dubrave, dok je njegov suigrač na istoj utakmici, Antonio Jordano, trice šutirao 6/9. Osim njih, treba istaknuti i prvu pobjedu Hermes Analitice u sezoni, koja je bila bolja od Zaboka, dok je Cibona pobjedom u Sinju ostala sama na vrhu sa stopostotnim učinkom.

MVP: Filip Bundović (Cibona)-21 poen (9/11 šut), 7 skokova-valorizacija 27

TRENER KOLA: Domagoj Kujundžić (Vrijednosnice Osijek)

MOMČAD KOLA: Hermes Analitica