PREMIJERKA #6: Cibona slavila na Gripama, Zadar teško protiv Bosca, Ivan Novačić MVP

Odigrano je 6.kolo Premijer lige, donosimo pregled kola.

U 6.kolu igran je derbi na Gripama, gdje je slavila Cibona pa je Zadar, koji se dosta namučio kod Bosca, ostao jedina neporažena momčad u dosadašnjih šest kola, koliko je odigrano. Dinamo se i dalje drži u vrhu, nakon što su u ovom kolu slavili u gostima kod Dubrovnika, dok je Zabok dočekao prvu pobjedu u sezoni, domaćim slavljem protiv Alkara.

Cedevita nije imala previše problema protiv Dubrave, kao ni Šibenka protiv Škrljeva…

SPLIT-CIBONA 57:63

Cibona je u Split doputovala sa samo 9 igrača, a utakmicu je dobila sa njih 6. To valjda dovoljno govori o odnosu snaga i koliko se Split nije uspio adaptirati i iskoristiti prednost, barem na fizičkom planu, s obzirom da nešto širu rotaciju od gostiju iz Zagreba. Imala je Cibona vodstvo na poluvremenu, kasnije i kroz drugo, a Žuti nikako nisu pronalazili napadačka rješenja, čemu i svjedoči samo 57 poena koliko su ubacili. Jedno blijedo i mršavo izdanje Splita, koje otvara mnoga pitanja, pogotovo kada su mogućnosti ove ekipe u pitanju te ulogu Amerikanaca koji su dovedeni.

ŠIBENKA-ŠKRLJEVO 94:74

Gosti iz Škrljeva su imali vodstvo nakon prve četvrtine na Baldekinu, ali onda su stali ili bolje rečeno, domaćin je proigrao. Sa 30 ubačenih poena u drugoj četvrtini, igrači Damira Milačića preuzeli su kontrolu igre i rezultata i imali vodstvo na poluvremenu. U drugom poluvremenu, vodstvo Šibenke počelo je rasti na početku posljednje četvrtine, koju su narančasti na kraju i dobili sa 12 razlike i tako stigli do uvjerljive pobjede.

BOSCO-ZADAR 78:81

Teže od očekivanog, Zadar je došao do šeste pobjede u sezoni i to na gostovanju kod davljenika, Bosca, koji se pokazao kao žilav domaćin. Predvođeni Bornom Katanovićem i Tonijem Jelenkovićem, Bosco je imao na poluvremenu čak i vodstvo, +6. Zadar, koji je igrao bez Luke Božića, je dobio treću četvrtinu i tu si nekako trasirao put do pobjede, iako ju je potvrdio tek na samom kraju utakmice. Uporni domaćin puhao je cijelo vrijeme za vratom gostima, a nakon trice Jelenkovića tridesetak sekundi prije kraja za 78:80, neizvjesnost je dosegla vrhunac. Lovro Mazalin je tada poentirao jednom sa slobodnog bacanja i donio tako Zadru pobjede. Boscu ostaje nada da bi u nastavku prvenstva, ukoliko bude pružao igre slične ovoj, vrlo brzo mogao do prve pobjede…

CEDEVITA JUNIOR-DUBRAVA 89:73

Cedevita je protiv Dubrave pitanje pobjednika riješila u prvom poluvremenu, u kojem su gostima ubacili čak 60 poena i imali +17 nakon dvadeset minuta. U nastavku utakmice kontrolirali su rezultat, smanjili malo napadački gas, a rezultat se nije previše mijenjao.

ZABOK-ALKAR 85:58

Zabok je preko Alkara stigao do prve pobjede. Zabočani su od početka utakmice nametnuli svoj tempo, na kraju dobili sve četvrtine i došli do uvjerljive pobjede. Sinjani će u nastavku morati popraviti svoju toplo-hladno formu, s obzirom da su u posljednjih pet utakmica upisali četiri poraza.

DUBROVNIK-DINAMO ZAGREB 80:89

Dinamo se osladio bodovima i na Jugu Hrvatske, kod Dubrovnika pa je družina Josipa Sesara trenutno prva pratnja neporaženom Zadru. Imao je Dinamo u ovom susretu u svojim redovima raspoloženog Ivana Novačića, za kojeg domaći nisu imali odgovor, iako su i oni imali raspoložen dvojac Levi-Dubelj. Nakon neizvjesnog poluvremena, Dinamo je vodu na svoj mlin naveo u trećoj četvrtini, čvrstom obranom koja mu je donijela vodstvo, koje više nije ispustio do kraja utakmice. Primakao se domaćin u nekoliko situacija na manju razliku, ali gosti iz Zagreba nisu dozvolili preokret.

1.Hrvoje Garafolić (Dubrovnik-Dinamo)-10 poena (4/7 šut), 6 skokova, 7 asista, 2 osvojene, 1 blokada-val 16

2.Luka Skorić (Šibenka-Škrljevo)-16 poena (7/8 šut), 8 skokova, 3 asista, 1 osvojena-val 27

3.Ivan Novačić (Dubrovnik-Dinamo)-28 poena (10/17 šut), 7 skokova, 4 asista, 2 osvojene-val 33

4.Renato Serdarušić (Cedevita-Dubrava)-23 poena (7/13 šut), 8 skokova, 2 asista, 3 osvojene-val 28

5.Matej Perković (Šibenka-Škrljevo)-20 poena (7/10 šut), 9 skokova, 1 asist, 2 osvojene, 4 blokade-val 28

1.Javon Levi (Dubrovnik-Dinamo)-14 poena (5/9 šut), 4 skoka, 8 asista, 6 osvojenih-val 23

2.Petar Dubelj (Dubrovnik-Dinamo)-24 poena (7/10 šut), 7 skokova, 3 asista-val 27

3.Borna Katanović (Bosco-Zadar)-19 poena (7/13 šut), 1 skok, 2 asista, 5 osvojenih, 1 blokada-val 20

4.Domagoj Vuković (Split-Cibona)-11 poena (4/5 šut), 7 skokova, 4 asista, 3 osvojene, 1 blokada-val 20