PREMIJERKA #6: Zaboku derbi protiv Sonika, Furnir zaledio Baldekin, fantastični Pandurić MVP kola

Odigrano je pet utakmica 6.kola, dok je odgođen susret Gorica-Alkar.

Šesto kolo je iza premijerligaša, doduše nepotpuno, s obzirom da Gorica još uvijek ne može igrati svoje utakmice. Jučer je stigla i informacija da se odgađa i njihova utakmica 7.kola, koju su trebali igrati u nedjelju u Osijeku. Kolo za nama donijelo je očekivane pobjede Cibone protiv Vrijednosnica, Splita protiv Hermesa te Zadra kontra Škrljeva. Mini derbi kola odigran je u Zaboku, gdje je domaćin došao do pobjede protiv dosadašnjeg iznenađenja sezone, ekipe Sonik Puntamike. Furnir je šokirao Šibenku na Baldekinu u ponedjeljak navečer pa Rahimić i društvo neće po dobrome pamtiti početak tjedna, a odličnu utakmicu odigrao je upravo njihov bivši igrač, Luka Pandurić, koji ih je torpedirao sa 32 poena i ponio titulu MVP-a kola.

UMORNI SPLIT JE ODRADIO UTAKMICU PROTIV HERMESA

Split je zamjenio domaćinstvo sa Hermesom pa je utakmica odigrana u Zagrebu, s obzirom da su žuti dan prije gostovali u Ljubljani u sklopu ABA lige. Doza umora je bila prisutna, no Skelinova družina odradila je ovu utakmicu na mišiće, a posebno raspoložen bio je Pavle Marčinković kod Splita pa su žuti bar na kratko popravili loš dojam iz Ljubljane.

CIBONA RUTINSKI PROTIV OSJEČANA

Slično kao i Split, Cibona je samo dan nakon poraza od Mege u ABA ligi ugostila Vrijednosnice. Osječani su do sada namučili Split i Zadar na svom terenu, no protiv Cibone im to nije pošlo za rukom. Velić je rasporedio minutažu, a iskoristili su je Radovčić, Marić i Nakić. Kod Brokera, vrlo dobru utakmicu odigrao je Pavao Paić.

U DERBIJU KOLA, SONIK JE U ZABOKU OSTAO BEZ ŽELJENE POBJEDE

Zabok i Sonik su odigrali vrlo dobru utakmicu, punu uzbuđenja i zanimljivih poteza sa obje strane. Sonik je stigao u odličnoj formi, osokoljen pobjedom nad Splitom, dok je Zabok htio obraniti domaći teren, na kojem nikome nije ugodno igrati. Potpunu adaptaciju na novu sredinu, potvrdio je Damir Markota, koji je bio ključni domaći igrač i igrač prevage u ovoj utakmici, uz iskusnog Petra Marića. Gosti su imali nekakvu šansu u posljednjoj četvrtini, no sa nekoliko promašenih zicera (Cvitković, Šarlija) dali su priliku Zaboku da ode na razliku koju oni više nisu mogli smanjiti niti sustići pa su dva boda ostala u Zaboku.

FURNIR KREIRAO VELIKO IZNENAĐENJE U ŠIBENIKU

Šibenčani su odigrali jako dobro prvo poluvrijeme, imali kontrolu rezultata i igre te apsolutno nitko nije ni slutio da će tako lako prosuti prednost u drugom dijelu, iako je kod gostiju prilično raspoložen bio Luka Pandurić sa 15 poena u prvom dijelu. Upravo je Pandurić bio pokretač svega u drugom poluvremenu, posebno u trećoj četvrtini i Furnir je dobio treću četvrtinu 26:9 i tako preuzeo kontrolu nad utakmicom. Šibenka se kasno probudila, utakmica je već bila riješena i gosti su iskusno priveli utakmicu kraju i uzeli dva velika boda.

ZADAR SE LAKO OBRAČUNAO SA ŠKRLJEVOM, VRLO DOBRI DUJE BRALA

Zadar se nakon poraza od Krke želio vratiti pobjedama, a u Premijer ligi mu to za sada dobro ide. Protivnik je bilo Škrljevo, za Zadar jedna skomna momčad pa je Perinčić dao priliku svima. Već nakon prve četvrtine sve je bilo jasno, Zadar ju je dobio 36:16 i sve je do kraja bilo odrađivanje posla, do konačnih +31. Duje Brala je maksimalno iskoristio svoju minutažu jučer i sa 22 poena i valorizacijskim učinkom od 25 bodova, se ušuljao u prvu petorku kola.

1.Luka Pandurić (Šibenka-Furnir)-32 poena (13/16 šut), 4 skoka, 7 asista-valorizacija 38

2.Duje Brala (Zadar-Škrljevo)-22 poena (7/13 šut), 4 skoka, 3 asista, 4 ukradene-valorizacija 25

3.Pavle Marčinković (Hermes-Split)-10 poena (4/6 šut), 8 skokova, 7 asista, 4 ukradene-valorizacija 26

4.Damir Markota (Zabok-Sonik)-22 poena (8/13 šut), 7 skokova, 3 asista, 1 blokada-valorizacija 27

5.Arkim Robertson (Zadar-Škrljevo)-25 poena (11/16 šut), 10 skokova, 1 asist, 2 blokade-valorizacija 25

1.Krešimir Radovčić (Cibona-VROS)-17 poena (7/11 šut), 3 skoka, 6 asista-valorizacija 20

2. Igor Marić (Cibona-VROS)-21 poen (6/11 šut), 6 skokova, 2 asista, 2 ukradene-valorizacija 25

3. Toni Nakić (Cibona-VROS)-21 poen (6/12 šut), 1 skok, 2 asista, 1 ukradena-valorizacija

4.Ante Smolić (Šibenka-Furnir)-19 poena (9/14 šut), 7 skokova, 1 blokada-valorizacija 20

5.Bruno Solomun (Šibenka-Furnir)-18 poena (7/10 šut), 7 skokova, 1 asist, 1 blokada-valorizacija 23

MVP KOLA: Luka Pandurić (Šibenka-Furnir)-32 poena (13/16 šut), 4 skoka, 7 asista-valorizacija 38

TRENER KOLA: Ivan Tomas (KK Zabok)

MOMČAD KOLA: KK Furnir