PREMIJERKA #7: Bosco slavio u Sinju, Zadru još jedan derbi, Ciboni šesta pobjeda u nizu, Toni Jelenković MVP

Donosimo pregled događanja u 7.kolu Premijer lige.

Zadar je nakon još jednog uspješno odrađenog derbija, protiv Splita, i dalje sam na vrhu tablice sa maksimalnih sedam pobjeda. Pružio je Split nešto bolju igru nego protiv Cibone, ali nije bilo dovoljno da se na Višnjiku dogodi prvi poraz u sezoni. Cibona je u gradskom derbiju bila bolja od Cedevite, dok je prvu pobjedu u sezoni upisao Bosco na gostovanju u Sinju…

CIBONA-CEDEVITA 78:68

Cibona i dalje nastavlja sa pobjedama u Premijer ligi, iako igra sa samo pet seniora. Ovoga puta nije im naudila ni mlada i potentna momčad Cedevite, koja nije znala iskoristiti skraćenu rotaciju Cibone pa je ostala kratkih rukava u Draženovom domu. Cibona je imala visokih +14 nakon prve četvrtine, da bi gosti u drugoj ubacili čak 29 poena i vratili se u utakmicu. Cibona je tada na startu drugog poluvremena dozvolila gostima samo 6 poena, imala +18 i u ostatku utakmice iskontrolirala rezultat i igru, za šestu pobjedu u nizu.

DINAMO-ŠIBENKA 83:80

Prvo poluvrijeme ove utakmice pripalo je gostima iz Šibenika, iako je Dinamo nakon prve četvrtine imao +8. Ipak do kraja poluvremena, gosti su došli k sebi, prije svega, nakon dobrih napadačkih akcija, čemu i svjedoči 27 poena koliko su ubacili u drugoj četvrtini. I treću četvrtinu gosti su odigrali bolje od domaćina, ubacili ponovno velik broj poena (18:26) i na ulazu u posljednjih deset minuta imali +4. Držali su svoje vodstvo od 7 razlike sve do posljednjih pet minuta, kada Dinamo radi seriju 7:0 i preuzima konce igre. Mikšić je sa 8 vezanih poena doveo Dinamo u vodstvo 28 sekundi prije kraja, Perković je uzvatio dvicom za goste, a Vučić tricom donio +3 vodstvo Dinamu. U završnici su ključna bila bacanja, Kraljević je potvrdio pobjedu Dinama, a na drugoj strani Hrštić propustio pokušaj za tri poena i produžetak.

DUBRAVA-DUBROVNIK 74:78 (produžetak)

Dubrovnik je došao do još jedne pobjede, četvrte u ovoj sezoni i to na gostovanju kod Dubrave, kojoj je ovo već treći poraz na domaćem terenu u ovoj sezoni. Dubrava je dobro krenula u utakmicu, što joj je i donijelo visokih +14 nakon prvog poluvremena, no onda su po tko zna koji puta ove sezone, ispustili stečeno vodstvo. Ubacili su samo 11 poena u trećoj čevrtini, što je Dubrovnik iskoristio i potpuno se vratio u utakmicu, a onda i došao do vodstva u posljednjih deset minuta. Igralo se nekoliko minuta koš za koš, a gosti su preko Filipa Vujičića, izborili produžetak u posljednjem svom napadu. Kuzmanovićev pokušaj za tri poena nije našao put kroz mrežicu pa se otišlo u produžetak, u kojem je domaćin ubacio mršava tri poena i na kraju ostao bez dva boda.

ALKAR-BOSCO 83:95

Prvu pobjedu u sezoni ostvarili su košarkaši Bosca, koji su slavili na vrućem gostovanju u Sinju. Danas je i objavljeno iz redova Alkara da Tihomir Mustapić više nije njihov trener, kulminiralo je ovim porazom. Bosco je u svojim redovima imao raspoložen dvojac Jelenković-Katanović i to im je na kraju donijelo prvu pobjedu. Već u prošlom kolu protiv Zadra se vidjelo da je Samac pronašao nekakvu dobitnu kombinaciju za svoje momke, da igra počinje dobivati željene obrise i na kraju su on i njegovi momci dočekali premijernu pobjedu u ovoj sezoni.

ŠKRLJEVO-ZABOK 85:89

Zabok je u Kostreni upisao drugu vezanu pobjedu, kojom je upravo Škrljevo preskočio na tablici. Zanimljivost ove utakmice je da je ključnih +4 Zabok ostvario u drugoj četvrtini, dok su preostale tri završile neriješenim rezultatima. Gotovo cijeli susret je prošao u neizvjesnom nadmetanju, sa nekoliko izmjena vodstava, a gostima su pobjedu donijeli u završnici mirnom rukom Emil Savić i Bruno Rebić…

ZADAR-SPLIT 88:80

Derbi kola je igran na Višnjiku, gdje je gostovao Split, koji je u prošlom kolu poražen od Cibone na Gripama pa je protiv Zadra htio odraditi popravni ispit. Splićani su dobro izgledali većim dijelom utakmice, imali su čak i vodstvo na kraju treće četvrtine 59:63, no onda su u ključnoj četvrtini pali. Zadar je prebacio u brzinu više u posljednjih deset minuta, odigrao puno čvršću obranu, ali i bio konkretniji u napadu. Ubacili su domaćini na kraju čak 29 poena, primili samo 17 i utakmicu na kraju okrenuli u svoju korist, za sedmu pobjedu u nizu.

1.Toni Jelenković (Alkar-Bosco)-29 poena (10/18 šut), 3 skoka, 9 asista, 3 osvojene, 2 blokade-val 35

2.Antonio Sikirić (Škrljevo-Zabok)-18 poena (7/12 šut), 11 skokova, 5 asista, 2 osvojene-val 28

3.Borna Katanović (Alkar-Bosco)-16 poena (7/12 šut), 13 skokova, 4 asista, 2 osvojene-val 29

4.Karlo Žganec (Zadar-Split)-19 poena (7/12 šut), 7 skokova, 3 asista, 3 osvojene-val 26

5.Domagoj Vuković (Cibona-Cedevita)-25 poena (10/13 šut), 9 skokova, 2 asista, 3 osvojene-val 32

1.Javon Levi (Dubrava-Dubrovnik)-13 poena (5/13 šut), 11 skokova, 1 asist, 7 osvojenih-val 22

2.Arijan Lakić (Zadar-Split)-18 poena (6/12 šut), 8 skokova, 3 asista-val 21

3.Filip Vujičić (Dubrava-Dubrovnik)-28 poena (10/21 šut), 5 skokova, 4 asista, 2 osvojene-val 25

4.Lovro Mazalin (Zadar-Split)-15 poena (5/6 šut), 6 skokova, 6 asista, 1 osvojena-val 25

5.Filip Kraljević (Dinamo-Šibenka)-20 poena (8/11 šut), 4 skoka, 1 asist, 3 blokade-val 22