PREMIJERKA #8: Cedevita Junior bolja i od Gorice, Sonik slavio kod Škrljeva, favoritima pobjede, Sven Smajlagić MVP kola

Odigrano je nepotpuno 8.kolo, odgođena je utakmica Vrijednosnice-Šibenka, zbog pozitivnih nalaza u redovima Šibenke.

Mini derbi odigran je u Draženovom domu, gdje je Cedevita Junior dočekala Goricu. Uzbudljiva i neizvjesna utakmica, pobjednika je dala tek u posljednjoj četvrtini, kada je na scenu stupio sjajni Sven Smajlagić, koji je utakmicu završio sa 32 poena, od čega je trice šutirao fenomenalnih 8 od 9 i upravo je on najzaslužniji za novu pobjedu mladih Vitamina, koji su tako ostali u samom vrhu tablice. Zadar je jedva izvukao živu glavu na debiju Vladimira Anzulovića u Premijer ligi i to protiv Alkara, koji je umalo usred Višnjika došao do prve pobjede u sezoni. Mučio se Zadar čitavu utakmicu sa žilavim gostima, koji su u prvom poluvremenu pružili dobru igru, koja domaćinu nije dozvolila da stekne značajniju prednost. Alkar se i u drugom poluvremenu dobro držao, a u samoj završnici imao i vodstvo nekoliko puta, no ono ključno je na kraju ispustio, ali je u posljednjem napadu na +3 za domaćina Dominic Gilbert izborio prekršaj, stao na liniju slobodnih bacanja i ubacio samo jedno od tri bacanja i tako propustio utakmicu odvesti u produžetak.

Cibona nije imala većih problema u gostima kod Furnira, koji je pružio solidan otpor, no bodovi su ipak odlepršali iz Dubrave. Slično je bilo i na Gripama, gdje je u goste Splitu stigao Zabok, koji nema niti približnu kvalitetu, niti širinu za pariranje vodećoj momčadi lige pa su Žuti sigurno stigli do nove pobjede.

Za svojevrsno iznenađenje kola pobrinula se ekipa Sonik Puntamike, koja se osladila pobjedom u gostima kod Škrljeva. Domaći su furiozno krenuli u utakmicu (32:20 nakon prve četvrtine), a onda su potpuno stali. Zadrani su se razigrali u drugoj četvrtini, zatvorili puteve ka košu domaćinu i dobili drugu četvrtinu sa čak 17 poena razlike i potpuno preuzeli kontrolu nad utakmicom. I u drugom poluvremenu Sonik je izgledao bolje od domaćina, koji je konstantno hvatao rezultatski priključak, koji je primjerice na početku posljednje četvrtine bio i -12, a gotovo svaki puta kada bi se domaćin približio rezultatski, gosti su imali odgovor, većinom su to bili dalekometni šutevi za tri poena te do kraja utakmice nisu ispustili veliku prednost. Svakako treba napomenuti da su gosti na kraju ubacili čak 14 trica, kojima su malo kompenzirali čak 20 izgubljenih lopti…