PREMIJERKA #8: Nove stotke Zadra i Cibone, fantastičan Domagoj Vuković

Osmo kolo donijelo je pet pobjeda domaćina i jednu gostujuću, onu Gorice kod Škrljeva.

Još u četvrtak kolo su otvorili Cibona i Sonik, u utakmici koja nije ponudila previše neizvjesnosti. Cibona je od početka stavila stvari na svoje mjesto, bilo je upitno samo sa kolikim minusom će Puntamičani kući. Za njih je ovo ionako bila najlakša utakmica. U petak je Gorica došla do nove pobjede, jedine gostujuće u ovom kolu, svoje sedme u sezoni. Gorica je tridest minuta lomila domaćina Škrljevo, da bi konačnu dominaciju ostvarila u zadnjoj četvrtini (15:30) i došla do uvjerljivog slavlja. Gorica sa Zadrom i dalje drži čvrsto drugo mjesto, a slijedeće kolo čeka ih derbi sa Cibonom.

Zadar se novom stotkom obračunao sa Hermesom, koji nije imao nikakve šanse na Višnjiku. Vukovarska utakmica donijela je novu pobjedu za Šibenku, prvu za Edija Dželaliju na klupi narančastih. Dubrava se držala više od poluvremena, no sredinom treće četvrtine, Cobb, Nakić i ekipa slomili su Krunićevu momčad i došli do pobjede.

Dalmatinski susret Splita i Alkara uvjerljivo je otišao na stranu žutih, gosti jednostavno nisu imali nikakve šanse. Perković, Marčinković i Bajo su bili prevaga na terenu pa ne iznenađuje konačna razlika od čak 30 poena viška za žute. Nova drama u Gradskom Vrtu između Vrijednosnica i Zaboka je otišla na stranu domaće ekipe. Prije dva kola dobivenu utakmicu protiv Gorice, domaći su igrači izgubili u zadnjoj sekundi, a u ovoj utakmici sreća je pomazila njih i okrenuli su vodstvo Zaboka iz zadnje dvije minute i došli spretno do pobjede.

1.Toni Perković (Split-Alkar)-15 poena (6/11 šut), 9 skokova, 7 asista, 2 ukradene-valorizacija 26

2.Toni Nakić (Šibenka-Dubrava)-21 poen (8/10 šut), 3 skoka, 4 asista, 2 ukradene-valorizacija 26

3.Eric Cobb (Šibenka-Dubrava)-18 poena (7/13 šut), 10 skokova, 4 asista-valorizacija 26

4.Domagoj Vuković (Zadar-Hermes)-26 poena (12/14 šut), 7 skokova, 8 asista, 3 ukradene, 2 blokade-valorizacija 41

5.Filip Bundović (Cibona-Sonik)-22 poena (9/12 šut), 7 skokova, 1 asist, 4 ukradene-valorizacija 31

1.Sime Loure Lisica (Vrijednosnice-Zabok)-21 poen (7/11 šut), 3 skoka, 5 asista-valorizacija 24

2.Mislav Brzoja (Škrljevo-Gorica)-26 poena (9/13 šut), 2 skoka, 3 asistencije-valorizacija 24

3.Dominic Gilbert (Zadar-Hermes)-19 poena (8/11 šut), 10 skokova, 1 asist-valorizacija 24

4.Pavle Marčinković (Split-Alkar)-17 poena (7/11 šut), 2 skoka, 3 asista, 6 ukradenih-valorizacija 21

5.Maxwell Darling (Vrijednosnice-Zabok)-15 poena (5/8 šut), 7 skokova, 3 asista-valorizacija 22

MVP KOLA: Domagoj Vuković (Zadar-Hermes)-26 poena (12/14 šut), 7 skokova, 8 asista, 3 ukradene, 2 blokade-valorizacija 41

TRENER KOLA: Edi Dželalija (Šibenka)

MOMČAD KOLA: Šibenka