PREMIJERKA #8: Zadar i dalje drži vrh, Dinamo i Cibona prva pratnja, Viktor Šarić MVP

Odigrano je 8.kolo Premijer lige, bez iznenađenja.

U 8.kolu Premijer lige nije bilo iznenađujućih rezultata pa je sve manje više prošlo sve prema očekivanjima.

Zadar je bez većih problema dobio Cedevitu, dok je Cibona prošla uspješno gostovanje u Dubrovniku i upisala novu pobjedu, ponovno sa samo pet seniora. Split je kolo zatvorio slavljem protiv Alkara, dok drugu gostujuću pobjedu u ovom kolu upisalo Škrljevo i to na gostovanju kod Bosca

ZADAR-CEDEVITA JUNIOR 89:68

Momčad Zadra nije imala previše problema protiv Cedevite te je uvjerljivom pobjedom ostala sama na vrhu tablice, sa maksimalnih osam pobjeda. Za razliku od nekih prijašnjih utakmica, trener Danijel Jusup je u ovoj utakmici koristio sve raspoložive snage, što je na kraju i rezultiralo sigurnom pobjedom protiv mladih Vitamina iz Zagreba.

ŠIBENKA-ZABOK 97:92

Zanimljivo je bilo na Baldekinu. Iako i dalje bez nekoliko igrača, Šibenka je na kraju uspjela preokrenuti vodstvo Zaboka sa poluvremena (50:54). Odličnom trećom četvrtinom (28:19), Milačićevi momci su preuzeli kontrolu igre, no sredinom posljednje četvrtine gosti su mini serijama u dva navrata imali +6. Ipak, u posljednje tri i pol minute su ostali bez poena, Šibenka je napravila seriju 11:0 i došla do treće pobjede u sezoni.

BOSCO-ŠKRLJEVO 88:91

Novu zanimljivu i neizvjesnu utakmicu odigrali su mladići Bosca, koji su unatoč tome ipak na koncu prvog dijela imali zaostatak za Škrljevom od sedam poena. Onda su po izlasku na teren u trećoj četvrtini odigrali puno bolje u napadu, ubacili čak 33 poena i došli do vodstva. Na ulasku u posljednjih pet minuta imali su obećavajućih +10 i lijepu priliku za drugu pobjedu u sezoni, na 01:14 do kraja (ne) sigurnih 87:81. Taylor je tada ubacio tricu za goste za 87:84, Jelenković tada nije iskoristio napad Bosca, da bi Šarić dvicom smanjio na 87:86, 32 sekunde prije kraja. Jelenković je tada pogriješio u napadu, a Svoboda pogodio tricu za vodstvo gostiju 87:89. Jelenković je tada pogodio samo jedno bacanje, a Svoboda na drugoj strani oba i slavlje gostiju moglo je početi.

DUBROVNIK-CIBONA 77:84

Cibona je i na Jug stigla sa samo pet seniora, no i takvi su bili prevelika prepreka za domaćina, koji osim super raspoloženog Petra Dubelja, nisu imali igrača koji bi ga mogao pratiti i ugroziti Cibonu. Ubacio je Dubelj na kraju čak 37 poena, od čega je šutirao trice 7/11, no nedovoljno na kraju, iako su imali minimalno vodstvo nakon prve četvrtine. Cibona se razigrala u drugoj (22:33) i to vodstvo je održavala do kraja utakmice. Imali su Cibosi i dvoznamenkasto vodstvo u posljednjoj četvrtini, Dubrovnik je u dva navrata stigao na samo četiri poena zaostatka, no više od toga jednostavno nije išlo.

DINAMO ZAGREB-DUBRAVA 86:72

Zagrebački obračun bolje je otvorio Dinamo (+11 nakon prve četvrtine), da bi se Dubrava u drugoj četvrtini vratila u život pa se na poluvrijeme otišlo sa +5 za domaćina. Ključna četvrtina na kraju bila je treća, koju je Dinamo dobio sa 15 razlike, a u tih deset minuta Dubrava je ubacila samo 8 poena i Dinamo je tu ekspresno otišao na okruglih 20 razlike. Bilo je kasnije i preko 20 razlike i Dubrava više nije našla put ka iskupljenju…

SPLIT-ALKAR 80:65

Žuti su upisali novu pobjedu u domaćem prvenstvu, a vrijedi upisati da je povratničku utakmicu za Split upisao Shannon Shorter. I to je maltene sve vrijedno spomena, s obzirom da je upravo on najzaslužniji za pobjedu. Žuti su imali okruglih 20 razlike na velikom odmoru, Alkar je uspio parirati u posljednjoj četvrtini, koju je dobio 21:7, no bez značajnijeg rezultatskog iskoraka.

1.Karlo Uljarević (Bosco-Škrljevo)-14 poena (5/11 šut), 7 skokova, 10 asista, 2 osvojene-val 24

2.Shannon Shorter (Split-Alkar)-21 poen (6/12 šut), 3 skoka, 6 asista, 2 osvojene-val 25

3.Nikola Stanojević (Bosco-Škrljevo)-23 poena (10/19 šut), 5 skokova, 6 asista, 1 blokada-val 25

4.Domagoj Vuković (Dubrovnik-Cibona)-15 poena (6/11 šut), 11 skokova, 6 asista, 1 osvojena-val 27

5.Viktor Šarić (Bosco-Škrljevo)-23 poena (11/14 šut), 5 skokova, 2 asista, 2 osvojene, 1 blokada-val 29

1.Armin Hrštić (Šibenka-Zabok)-24 poena (7/13 šut), 4 skoka, 3 asista, 1 osvojena-val 24

2.Petar Dubelj (Dubrovnik-Cibona)-37 poena (12/17 šut), 4 skoka, 4 asista, 1 osvojena-val 38

3.Luka Skorić (Šibenka-Zabok)-19 poena (8/13 šut), 6 skokova, 3 asista-val 22

4.Ivan Vučić (Dinamo-Dubrava)-18 poena (7/17 šut), 13 skokova, 4 asista, 2 osvojene-val 22

5.Dino Cinac (Šibenka-Zabok)-27 poena (7/11 šut), 3 skoka, 4 asista, 1 osvojena-val 27