PREMIJERKA #9: Ciboni derbi protiv Dinama, Dubrava prekinula niz poraza, Dino Cinac MVP

Premijerligaši su odigrali 9.kolo, a donosimo pregled svih utakmica.

Iza premijerligaša je 9.kolo, nakon kojeg se malo promijenio izgled tablice, posebno u vrhu, s obzirom da je Cibona slavila u derbiju kola protiv Dinama i tako preskočila svoje sugrađane te i dalje ostala neprikosnoveni gazda u Zagrebu. Zadar nije imao nikakvih problema protiv novajlije u ligi, Dubrovnika, dok je Splitu trebalo malo više vremena da osigura pobjedu u gostima kod Škrljeva.

Cedevita je sinoć kolo zatvorila svojom pobjedom u Sinju kod Alkara, dok je Zabok protiv Bosca došao do treće pobjede u sezoni i pobjegao iz donjeg dijela tablice. Dubrava je na svom parketu prekinula niz poraza, pobjedom nad Šibenkom, koja je i dalje u ovoj sezoni bez pobjede u gostima.

CIBONA-DINAMO ZAGREB 75:68

Cibona je čudo! Tako otprilike mogu početi tekst o derbiju kola, koji je igran u Draženovom domu. Ponovno su Cibosi sa samo pet pravih seniora došli do nove pobjede, osme u nizu kada je u pitanju Premijer liga. Dinamo i bivši trener Cibone, Josip Sesar, nisu pronašli formulu kako zaustaviti šut Cibone, koji je i u ovoj utakmici, posebno za tri poena, bio jedan do presudnih faktora za pobjedu. Neizvjesna utakmica odlučena je u samoj završnici u kojoj je Cibona bila preciznija i koncentriranija te je sa linije slobodnih bacanja potvrdila pobjedu, dobivši posljednju dionicu sa osam razlike.

ZADAR-DUBROVNIK 98:59

Aktualni prvak i momčad sa najboljom formom, Zadar, nije imao nikakvih problema protiv Dubrovnika, koji ipak još uvijek nije spreman za skinuti neki veći skalp. Zadar je na poluvremenu već imao 22 razlike, Jusup je uspio odmoriti glavne igrače pa su tako priliku dobili i neki mlađi igrači ovoga puta.

ALKAR-CEDEVITA JUNIOR 73:81

Sinjani su se dobro držali protiv Cedevite, a imali su čak i vodstvo od četiri razlike na ulazu u posljednju četvrtinu. Ulaskom u posljednju četvrtinu, gosti su ubacili u brzinu više i mini serijom 4:9 preuzeli vodstvo. Sinjani su se u jednom trenutku vratili u utakmicu, došli i do izjednačenja, no onda je u samoj završnici pitanje pobjednika riješio mladi Vito Kučić, sa dvije vezane trice i četiri slobodna bacanja i bodovi su ipak otišli za metropolu.

DUBRAVA-ŠIBENKA 61:50

Zagrepčani su prekinuli niz poraza, pobjedom nad Šibenkom. Gosti su u Zagreb stigli nakon odigranog ABA 2 turnira, prilično umorni, no i takvi su uspjeli kontrolirati prvu četvrtinu (13:20). No, onda su stali i pali. Dubrava je prvo dobila drugu četvrtinu 14:4, onda i treću 13:9 i rezultat se potpuno okrenuo na njihovu stranu. Domaći je u jednom trenutku posljednje četvrtine imao i +15 i gosti su jednostavno ostali bez goriva, na kraju ubacivši samo 50 poena, što nije bilo dostatno za bilo kakav preokret.

ZABOK-BOSCO 104:78

Igrači Ante Samca su silovito krenuli u utakmicu protiv Zaboka, ubacivši čak 31 poen u prvoj četvrtini i činilo se da bi njihov otpor opet mogao biti značajan, no u drugoj četvrtini razigrali su se i domaći igrači. Situacija na terenu se okrenula u njihovu korist i do poluvremena je Zabok imao vodstvo 51:43. U trećoj su stvari sjele na svoje mjesto kada je domaća momčad u pitanju, s obzirom da su dobili i tu dionicu sa 25:12 i imali na ulasku u posljednju četvrtinu visokih 76:55. Na kraju visokih +28 za Zabok, koji je tako došao do treće pobjede u sezoni.

ŠKRLJEVO-SPLIT 80:99

Momčad Damira Rajkovića je odlično parirala Splitu, pogotovo u prvom poluvremenu, kada su se gosti dosta mučili ne bi li slomili domaćina. Žuti su i u drugom dijelu uz dosta muke igrali, Bart, Šarić i Stanojević su držali “zelene” u egalu sve do posljednje četvrtine. Sredinom četvrtine Split je napravio seriju 2:10, kojom su preuzeli kontrolu igre i rezultata, što su i održali do kraja utakmice te došli do pobjede.

1.Vito Kučić (Alkar-Cedevita)-21 poen (7/14 šut), 2 skoka, 7 asista, 2 osvojene-val 24

2.Arijan Lakić (Zadar-Dubrovnik)-18 poena (6/10 šut), 3 skoka, 4 asista, 1 osvojena-val 21

3.Patrik Jambrović (Zadar-Dubrovnik)-18 poena (7/7 šut), 2 skoka, 4 asista, 2 osvojene, 2 blokade-val 27

4.Lewis Sullivan (Škrljevo-Split)-19 poena (7/10 šut), 7 skokova, 4 asista-val 25

5.Dino Cinac (Zabok-Bosco)-17 poena (7/14 šut), 15 skokova, 5 asista, 1 osvojena, 2 blokade-val 30

1.Krešimir Radovčić (Cibona-Dinamo)-16 poena (5/14 šut), 5 skokova, 7 asista-val 18

2.Ivan Majcunić (Cibona-Dinamo)-14 poena (4/10 šut), 7 skokova, 5 asista, 3 osvojene-val 20

3.Antonio Črnjević (Zabok-Bosco)-19 poena (7/8 šut), 3 skoka, 3 asista, 1 osvojena-val 23

4.Kuol Alok (Alkar-Cedevita)-20 poena (7/12 šut), 7 skokova, 6 asista, 4 blokade-val 28

5.Krešimir Ljubičić (Škrljevo-Split)-14 poena (6/7 šut), 4 skoka, 5 asista, 1 blokada-val 22