PREMIJERKA #9: Osječanima drama protiv Šibenika, Gorica opet uvjerljiva, Ivan Perasović MVP kola

Odigrano je kompletno 9.kolo Premijer lige, bez iznenađenja.

Odigrano je svih šest utakmica 9.kola Premijer lige, u kojima nije bilo iznenađenja. Favoriti su odradili poslove protiv slabijih protivnika, dok je u Osijeku odigrana odlična utakmica između Vrijednosnica i Šibenke, u kojoj je na kraju pobjedu iščupala domaća momčad. Idemo redom…

ZADAR RUTINSKI PROTIV FURNIRA

Zadar je sa dosta muke odradio prvo poluvrijeme protiv Dubrave u Zagrebu, čemu svjedoči rezultat na poluvremenu (35:38). Ipak, za Mršića i njegove igrače, stvari su sjele na svoje u trećoj četvrtini, u kojoj su zaigrali onako kako znaju, pojačali tempo na cijelom terenu i dobili tu dionicu sa visokih 28:17 i tako riješili pitanje pobjednika.

SPLIT DO SLAVLJA PROTIV PREPOLOVLJENOG ZABOKA

Splićani su dočekali Zabok u dobrom raspoloženju, iako bez ozlijeđenog Ilije Đokovića i dalje, dok su gosti stigli sa samo 10 igrača, od kojih je njih 8 koristio Tomas. Osjetilo se da su gosti prilično pogubljeni s obzirom na probleme sa izolacijama i treniranjem pa je Split već do poluvremena riješio pitanje pobjednika. Sa +22 je Split ušao u drugo poluvrijeme, a trener Skelin je konačno pošteno izrotirao svoje igrače pa su oni mlađi dobili konačno pravu priliku, koju je odlično iskoristio Ivan Perasović i ponio titulu igrača utakmice.

BROKERI U FINIŠU UTAKMICE PREOKRENULI ŠIBENKU

Odlična utakmica u Osijeku! Šibenka je već na startu preuzela konce igre i bolje se snašla protiv indisponiranog domaćina, koji nije pružio najbolju igru pa je od početka bio u podređenom položaju, hvatavši zaostatak konstantno. Šibenka je svoju dobru igru nastavila i u drugom poluvremenu, imala rezultat i kontrolu igru, iskorištavali gotovo sve greške domaćina. I sve to do finiša utakmice, kada su neobjašnjivo pali, što je borbena domaća momčad iskoristila i potpuno se vratila u utakmicu. Prvo je dvije minute prije kraja Lakić tricom donio vodstvo domaćinu, Širko je vratio svoju momčad u igru dvicom. Na kraju je Šibenki presudio njihov bivši igrač Paić, koji je realizirao jedno bacanje za +1, da bi na drugoj strani Šarić promašio tricu za pobjedu, a Kujundžić jednim bacanjem potvrdio pobjedu Brokera.

GORICA PROMARŠIRALA JAZINAMA PROTIV OSLABLJENOG SONIKA

Sonik je kao i protiv Cibone igrao bez Rašića i Šarlije, što se itekako osjetilo u širini kadra. Sesarov stroj je nakon Škrljeva prošlo kolo, još jendom pokazao moć i želju za igrom, s obzirom koliko su dugo bili bez utakmica. Tri odlične četvrtine bile su dovoljne za riješavanje pitanja pobjednika, iako je već na poluvremenu bilo jasno da će Sonik teško do nekog iznenađenja i preokreta.

ŠKRLJEVO SA LAKOĆOM POBJEDILO ALKAR

Škrljevo je odradilo prilično dominantno prvo poluvrijeme, posebno drugu četvrtinu koju su dobili sa 16 razlike i tako već nakon prvih dvadeset minuta imali 20 razlike. Nešto manje kvalitetno odradili su drugo poluvrijeme, no održavali su dvoznamenkastu prednost, dok gosti iz Sinja nisu našli svoj uobičajeni ritam i poraz je za njih u tom susretu bio jedina opcija.

CIBONA PROTIV HERMESA SA POLA SNAGE

Cibona je bez previše problema odradila utakmicu protiv Hermesa. Velić je dao priliku svima, jedino Mate Vucić nije ulazio u igru. Oni mlađi ponovno su odradili dobar posao, a sa druge strane vrijedi istaknuti Marka Marcelića kod Hermesa, koji je upisao 26 poena, uz odličan šut za tricu 8/10.

1. Antonio Jordano (Vros-Šibenka)-27 poena (8/13 šut), 1 skok, 4 asista, 1 ukradena-valorizacija 24

2. Ivan Perasović (Split-Zabok)-25 poena (10/14 šut), 8 skokova, 3 asista-valorizacija 32

3. Robert Kujundžić (Vros-Šibenka)-17 poena (7/10 šut), 9 skokova, 4 asista, 3 ukradene, 1 blokada-valorizacija 30

4.Milija Miković (Vros-Šibenka)-22 poena (10/13 šut), 6 skokova, 3 asista, 2 ukradene, 1 blokada-valorizacija 26

5.Chinanu Onuaku (Furnir-Zadar)-24 poena (9/14 šut), 11 skokova, 1 asist, 2 ukradene, 1 blokada-valorizacija 30

1.James Freeman (Vros-Šibenka)-25 poena (8/18 šut), 4 skoka, 3 asista, 1 blokada-valorizacija 22

2.Igor Marić (Hermes-Cibona)-14 poena (5/8 šut), 9 skokova, 2 asista, 2 ukradene-valorizacija 24

3.Marko Marcelić (Hermes-Cibona)-26 poena (9/12 šut), 3 skoka, 1 asist, 2 ukradene-valorizacija 27

4.Ivan Vrgoč (Škrljevo-Alkar)-13 poena (4/9 šut), 5 skokova, 6 asista, 2 ukradene-valorizacija 20

5.Krešimir Ljubičić (Sonik-Gorica)-20 poena (10/14 šut), 4 skoka, 1 asist, 2 blokade-valorizacija 21

MVP KOLA: Ivan Perasović (Split-Zabok)-25 poena (10/14 šut), 8 skokova, 3 asista-valorizacija 32

TRENER KOLA: Josip Sesar (KK Gorica)

MOMČAD KOLA: Vrijednosnice Osijek