PREMIJERKA #9: Šibenka srušila Split, Alkaru prva pobjeda, debakl Škrljeva u Zaboku, Hrvoje Vučić MVP

U 9.kolu je odigrano pet utakmica, s obzirom da smo imali novu odgodu. Zbog pozitivnih nalaza u redovima Sonik Puntamike, nije se odigrala njihova utakmica protiv Cedevite Junior.

Što se tiče ostatka, možemo reći da su tri utakmice vrijedne posebnog spomena u ovom kolu. Prije svih to je poraz Splita na Baldekinu, koji je očito postao vrlo zahtjevan teren za Žute. Prvo je poluvrijeme proteklo neizvjesnoj borbi, gosti su bolj otvorili susret, imali +6, no Šibenka je na krilima odlične igre igrača sa klupe (Rebić, Kujundžić, Solomun), a bez Paića, uspjela do poluvremena čak i doći do vodstva. U drugom poluvremenu se nastavila neizvjesna borba, a domaćin je do prve osjetnije prednosti stigao u posljednjoj četvrtini (69:59), gdje se već vidjelo da Split gubi konce. Kada je Šibenka prednost podigla i na najviših +14, bilo je jasno da dva boda ostaju na Baldekinu. Zabok je pred svojim navijačima jučer dočekao Škrljevo, sa novim Amerikancem u svojim redovima. Gosti su bolje otvorili susret i imali nakon prvih deset minuta +2, no sve se to otopilo do kraja poluvremena i Zabok je prešao u vodstvo. Momčad Damira Rajkovića je na ovom susretu platila danak putovanju i utakmici preko tjedna (Alpe Adria Cup, gostovanje u Slovačkoj) i raspoloženi domaći igrači doslovno su pretrčali goste i već sredinom treće četvrtine riješili pitanje pobjednika. U posljednjim minutama susreta Zabok je imao u jednom trenutku ogromnih +30.

Alkar je na domaćem terenu konačno došao do prve pobjede, a ceh je platila ekipa Vrijednosnica, koja je već nakon prve četvrtine zaostajala 13 razlike za motiviranim domaćinom. Sinjani su na ovoj utakmici bili bolji u gotovo svim segmentima igre, na krilima odlične igre Hrvoja Vučića, Roka Gizdavčića i Dominica Gilberta, koji su bili prevaga na terenu. Osječani su imali konstantan dvoznamenkasti zaostatak kroz cijeli susret, tek su u posljednjoj četvrtini uspjeli doći na samo -6, no domaćin je i u tim trenucima imao spremne odgovore i nije bilo govora o možebitnom preokretu. Sinjani su tako tek u devetoj utakmici sezone uhvatili prvu pobjedu. Derbi kola igran je u petak u Zagrebu, gdje je Cibona dočekala Zadar. Aktualni prvaci su dobro otvorili susret, imali +7 nakon prve četvrtine, no Cibona se nakon toga trgnula, zaigrala puno bolju obranu i do poluvremena potpuno prešla u vodstvo. No, bilo je to sve od njih što se tiče dobre igre. U trećoj četvrtini, Cibona je ubacila mršavih 10 poena, Zadar 20 i gosti su polako navodili vodu na svoj mlin. U završnici utakmice, Zadar se iz jedne komotne situacije doveo do toga da spašava pobjedu, Cibona je stigla na 77:78, no onda je neshvatljivo prodala jednu loptu kada je imala priliku za preokret, a onda nije uspjela iskontrolirati obrambeni skok i Zadar je uzeo ponuđeno.

Gorica je na svom terenu dočekala Furnir, prije svega sa željom da se nakon tri poraza (Spisski, Škrljevo, Cedevita) vrati na pobjedničke staze. Kontrolirali su Sesarovi momci rezultat i igru, imali konstantno vodstvo tijekom cijelog susreta, dok sa druge strane Furnir nije imao previše raspoloženih igrača kako bi značajnije mogao parirati Gorici. Jedino što su uspjeli je to da su u posljednjoj četvrtini smanjili zaostatak, za pristojan poraz.