PREMIJERKA #2: Cibona bolja od Zadra u derbiju kola, Furnir na 2/0, Shannon Shorter MVP kola

Pregled 2.kola HT Premijer lige kroz rubriku Premijerka.

Premijerligaši su odradili 2.kolo nove sezone, a mi vam donosimo pregled rezultata, najbolje strijelce, dvije najbolje petorke te najkorisnijeg igrača kola.

Nažalost i u ovom kolu imamo i dalje jednu utakmicu bez završne statistike, a to je utakmica Alkar-Gorica pa igrače sa te utakmice nismo mogli uvrstiti u najbolje petorke. Nadamo se da će se ovakve stvari što prije rješavati jer ovo je sada već drugo kolo iz kojeg nema potpune statistike sa utakmica Premijer lige.

U derbiju kola, Cibona je relativno lako došla do pobjede nad Zadrom, koji je imao očajan šuterski dan i potpuno je pao u drugom poluvremenu pa je Cibona upisala prvu pobjedu u novoj sezoni. Split je samo dan nakon utakmice ABA lige gostovao kod Škrljeva i na kraju uspio doći do pobjede, teže od očekivanog, no razloge “težoj” utakmici sigurno mogu tražiti u umoru, a toplo se nadamo da ćemo svi konačno dočekati zajednički dogovor oko termina odigravanja utakmica i kompromis kada su u pitanju klubovi koji igraju ABA ligu.

Furnir je u prvenstvo krenuo sa dvije pobjede. Nakon što su “uhvatili” gostujuću kod Škrljeva, ovoga puta na svom su terenu bili bolji od Zaboka i sa maksimalne dvije pobjede, zajedno sa Splitom, na tablici predvode premijerligašku karavanu. Alkar je u svojoj dvorani došao do prve pobjede, iako minimalne, nad Goricom, ali slatke za polovičan omjer nakon dva odigrana kola.

Zagrebački obračun Bosco-Cedevita, pripao je gostima, za koje je prve službene minute upisao povratnik u našu košarku Kruno Simon. Bosco je pružio solidan otpor, no Cedevita je kontrolirala rezultat i igru gotovo svih četrdeset minuta. Šibenka je u prvoj utakmici nove sezone na Baldekinu bila bolja od Dinama, koji je imao dobru i povoljnu situaciju kroz treću četvrtinu, ali i dobrim dijelom posljednje četvrtine. No, u završnici utakmice nisu bili koncetrirani, Šibenka je pojačala tempo i na kraju došla do zaslužene, prve, pobjede u ovoj sezoni.

REZULTATI 2.KOLA:

–Cibona-Zadar 91:73 (Mazalin 18, Kapusta 17, Bundović 16 / Lakić 14, Ramljak 13, Čampara 11)

–Bosco-Cedevita Junior 73:84 (Primorac 14, Katura 10, Jurič 10, Matić 10 / Batinić 18, Kučić 14, Vrgoč 14)

–Alkar-Gorica 77:75 (bez statistike)

–Šibenka-Dinamo 78:71 (Brocić 19, Jambrović 18, Paić 14 / Cvitković 16, Markota 15, Vučić 15)

–Škrljevo-Split 90:97 (Griffin 26, Bart 18, Obukwelu 12 / Shorter 29, Mavra 17, Kalajžić 15)

–Furnir-Zabok 76:71 (Vidović 17, Hollingsworth 15, Savić 11, Bjelanović 11 / Garrett 18, Kučan 16, Lukačić 12)

1.Mateo Vidović (Furnir-Zabok)-17 poena (5/11 šut), 3 skoka, 5 asista, 2 ukradene-val 20

2.Josip Batinić (Bosco-Cedevita)-18 poena (7/11 šut), 5 skokova, 8 asista-val 24

3.Shannon Shorter (Škrljevo-Split)-29 poena (12/18 šut), 11 skokova, 4 asista, 2 ukradene, 2 blokade-val 37

4.Lovro Mazalin (Cibona-Zadar)-18 poena (8/13 šut), 15 skokova, 5 asista, 1 ukradena-val 30

5.Filip Bundović (Cibona-Zadar)-16 poena (7-8 šut), 3 skoka, 5 asista, 1 ukradena, 2 blokade-val 26

1.Borna Kapusta (Cibona-Zadar)-17 poena (7/10 šut), 1 skok, 5 asista-val 18

2.Srđan Brocić (Šibenka-Dinamo)-19 poena (6/15 šut), 1 skok, 3 asista, 4 ukradene-val 17

3.Ramme Griffin (Škrljevo-Split)-26 poena (9/16 šut), 3 skoka, 5 asista, 3 ukradene-val 26

4.Ivan Vrgoč (Bosco-Cedevita)-14 poena (5-8 šut), 8 skokova, 1 blokada-val 20

5.Saša Ciani (Bosco-Cedevita)-7 poena (3/3 šut), 11 skokova, 3 asista, 1 ukradena, 1 blokada-val 20

MVP KOLA:

Shannon Shorter (Škrljevo-Split)-29 poena (12/18 šut), 11 skokova, 4 asista, 2 osvojene, 2 blokade-val 37