Preokret Ribole u drugom poluvremenu kod Zapruđa, za devetu pobjedu Kaštelana

U 13. kolu Prve muške lige ‘Zapruđe’ je doživjelo domaći poraz od ‘Ribole Kaštela’ 83:76.

Novopridošli bivši kapetan ‘Furnira’ Petar Perić nije bio dovoljan domaćinima da ubilježe četvrtu pobjedu ove sezone. Perić je u svom debiju u dresu ‘Zapruđa’ ubacio 40 poena (šut 15-23, 7sk, 7as), a opet je domaćinima presudila posljednja četvrtina u koju su krenuli s +7 (61:54). U posljednjih pet minuta ‘Zapruđe’ je ušlo s +7 (72:65), ali su gosti kreirali seriju 12:0 (trice Svaline i Krešića) i poveli 77:72 što domaći sastav nije uspio dostići u završnici susreta. Mirne ruke s linije slobodnih bacanja bio je Ante Delaš koji je zabio šest uzastopnih bacanja.

”Čestitke ‘Riboli’ na zasluženoj pobjedi iako smo tijekom susreta vodili 29 minuta. Pali smo u posljednjih pet minuta što nam se već i prije događalo protiv ‘Dubrovnika’, ‘Kvarnera’ i ‘Omiša’. Trebamo raditi na tom segmentu i vjerujem da ćemo u drugom dijelu biti bolji kada ispravimo pogreške koje smo radili u prvom dijelu”, .kazao je Tomislav Perković, trener ‘Zapruđa’.

”Zanimljiva utakmica što se tiče rezultatskog dijela. Mi smo ušli u utakmicu mekano i kao da nismo izašli iz autobusa. ‘Zapruđe’ se razigralo u prvom dijelu, a pogotovo Petar Perić koji je zabio 22 poena i praktički nam je danas bio nerješiva enigma. Tek smo drugo poluvrijeme agresivnost i radnu temperaturu podignuli na viši nivo što se odnosi na posljednju četvrtinu kada smo napadački proključali i zabili 29 poena, a u obrani primili samo 15. Tu je bio ključ utakmice”, kazao je Damir Rančić, trener ‘Ribole Kaštela’.

Ante Perkušić (16p, 8sk) i Ante Delaš (13) su predvodili ‘Ribolu Kaštela’, a kod ‘Zapruđa’ uz Perića nije bilo napadački raspoloženog igrača. Tomislav Gavranović je ubacio 9, a Dorian Jelenek i Dominik Joksimović po 8.