Preporođena i rastrčana Cibona ostavila Studentski Centar bez šansi za pobjedom

Cibona se sjajnim igrom većim dijelom utakmice, vratila pobjedama u regionalnom natjecanju.

Momčadi je danas očajnički trebala pobjeda, za prekid crnog niza poraza u ABA ligi i za privremeni bijeg iz donjeg doma tablice.

Vrlo dobro poluvrijeme su Vukovi odradili protiv Studentskog Centra, koji je u Zagreb došao bez Kylea Vinalesa, svog najboljeg igrača. Time je Ciboni bar malo bio olakšan posao u startu. Ciboninu igru su u prvom poluvremenu nosili raspoloženi Amar Gegić i Nathan Reuvers, a ekipe su se nekoliko puta izmjenjivale u vodstvima, iako nitko nije uspio povesti više od pet razlike. Najviše problema Ciboni je u prvom poluvremenu zadavao snažni Kenan Kamenjaš, koji dva puta sjajno zakucao u polukontrama svoje ekipe.

Cibonin neki plan poremetio je Danko Branković, koji je opet nepotrebno ušso u probleme sa osobnim greškama, skupio je treći sredinom poluvremena, no na njihovu sreću, rezultat nije puno trpio zbog te činjenice. Dobila je Cibona prvu četvrtinu 24:22, drugu 20:19 i na poluvrijeme otišla sa +3. Gegić je poluvremenu imao na kontu 14 poena, Reuvers 11, a kod gostiju prvo ime spomenuti Kamenjaš sa 12 poena.

Treća četvrtina je ponudila je gotovo istu košarku kao i u prvom dijelu. Energetski dosta dobro sa obje strane, Cibona je uspjela povesti sredinom treće prvi puta sedam razlike, no sa nekoliko nepotrebnih grešaka, dali su gostima priliku za povratak i tu su gosti serijom 5:0 uhvatili priključak. Ipak, do kraja četvrtine, Cibona je uspjela i to iskontrolirati i ostati u vodstvu. Malo je napadački u tim trenucima stao što je Ciboni malo olakšalo unutarnju igru , ali se razigrao Neal kod gostiju i zadavao dosta problema Ciboniinim bekovima.

Početak posljednje četvrtine je donio blagi pad gostiju, nervoza je sa njihove strane postajala sve veća i Cibona je u 34.minuti imala najviših +12 (73:61). Krešo Radovčić je u tom periodu ubacio dvije trice, razigrao se i Jose Vildoza, a Branković je u 35.minuti zbog pete osobne napustio igru i malo unio momčad u probleme.

Vildoza je novom, svojom trećom tricom, vratio Cibonu na +12 u 36.minuti (76:64), nakon što je Kamenjaš smanjio zaostatak gostiju. Opustila se Cibona tada malo, Vildoza nepotrebno izgubio dvije lopte, nakon njega i Gegić i gosti su to brzo kaznili sa dvije kontre i smanjili na 76:68, na 3:16 do kraja. Nakić je ubacio važnu tricu za 82:72, Neal brzo istom mjerom uzvratio za 82:75 u 38.minuti, a onda je Vildoza na asistenciju Gnjidića tricom vratio Cibonu na +10, 85:75, na 1:28 do kraja i doveo Cibonu tik pred pobjedu.

Nakić je tada ubacio novu svoju tricu, nakon toga i dvicu i Cibona je upisala pobjedu 90:75.

Dobili su Cibosi posljednju četvrtinu sa visokih 28:17.

Amar Gegić i Jose Vildoza su ubacili najviše kod Cibone, po 18, Toni Nakić 15 te Nathan Reuvers 13.

Kod gostiju, prvi strijelac Kenan Kamenjaš sa 20 poena.