Pripremne utakmice, jedan, dva, tri…Split, Zadar, Ribola, Šibenka, Alkar…

Naši klubovi su se već dobro zakuhali sa pripremnim utakmicama, donosimo izvještaje.

U zatvorenoj prijateljskoj utakmici na Gripama Split je sa 108:107 (22:22, 30:24, 30:29, 26:32) svladao Zadar. Split je tako uzvratio Zadranima za poraz iz prošlotjedne utakmice u Zadru, iako su Zadrani imali jučer šut za pobjedu, no lopta nije htjela u koš.

Split: Kalajžić 8, Perković 26, Rebić 4, Gabrić 9, Cunningham 10, Marčinković 11, Perasović, Bajo 13, Šarić 6, Vrgoč 9 i Kedžo 12.

Zadar: Uljarević 4, Allen 15, Ivanov 16, Siriščević 13, Palokaj 3, Vujičić, Vuković 13, Junaković 12, Fantina, Farr 2, Planinić 22, Gilbert 7.

Na Sokolani su se susreli prvoligaš Ribola Kaštela i premijerligaš Šibenka.

Ribola je pružila dosta dobar otpor Šibenki, pogotovo su dobro odigrali momci Damira Rančića u trećoj četvrtini (26:14), no ipak je pobjeda pripala iskusnijoj i boljoj momčadi iz Šibenika, a rezultat je bio 71:81 (11:29; 17:20; 26:14; 17:18).

RIBOLA KAŠTELA: Sanader, Rašetina 4, Bare, Vručinić 9, Vidović, Krešić 8, Bilandžić 6, Šipić 21, Elez 6, Svalina 6, Biočić 11, Rilov. Trener: Damir Rančić

ŠIBENKA: Šarić 2, Klarin 2, Vuko 20, Gulin 7, Bašić 3, Pleadin, T. Ivišić 6, Primorac 10, Vlaić 2, Vladović 17, Mileković 12. Trener: Miro Jurić

Treći aktivni premijerligaš jučer je bio Alkar, koji je gostovao kod Širokog. Alkar se dobro držao većim dijelom utakmice, a domaća momčad je prelomila utakmicu u zadnjoj četvrtini. Sinjski klub na ovoj utakmici nije mogao računati na Praliju, Jurelu i Marića, zbog ozljeda i bolesti. Novo ime u dresu Alkara na ovoj utakmici je bio Emmanuel Wembi, igrač koji pokriva pozicije 4 i 5, koji je trenutnu u Sinju na probi.

Široki je na kraju odnio pobjedu 78:71 (26:17,16:19,14:19,22:16).

ŠIROKI:Filipović 8, Kraljević 19,Naletilić 3, Čolak 4, Zubac 3, Šušak 2, Karačić 6, Čović 3, M.Drežnjak 8, D.Drežnjak 12, Batinić 7, Damjanović 3.

ALKAR: Neal 16, Blažević, Brocić 8, B.Jurela, Kučan 3, Tvrdić 8, Odak, Tomašević, Jacović 12, Wembi 5, Vučić 19.