Prkačin i Rašić odveli Cibonu na tron ABA lige

U fantastičnom ambijentu dvorane Vijuš u Slavonskom Brodu, Cibona je bila bolja od Crvene zvezde u finalu juniorske ABA lige.

FINAL FOUR ABA LIGA, finale:

Crvena zvezda-Cibona 68:73 (21:27,13:18,19:18,15:10)

(Tomašević 27, Pavićević 10/ Rašić 25, Prkačin 23)

Cibona je započela u finalnu utakmicu sa petorkom Rašić, Prkačin, Branković, Bistrović i Gnjidić, dok je Zvezda krenula sa Tomašević, Pavičević, Vasić, Manojlović i Karapanđić. Cibona je na tribinama imala i podršku svojih Smogovaca, koji su došli iz zagreba. Krenuli su Cibosi sa 5:0, uz Brankovićevu blokadu na Vasiću, uzvratila je Zvezda tricom preko Tomaševića. Kontrolirala je Cibona u prvih pet minuta utakmice igru i ritam, a raspoložen je bio Roko Prkačin sa uvodnih 7 poena od 15 Cibone. Odličnom kolektivnom igrom Cibona je, nakon trice Prkačina otišla na 20:11 i natjerala trenera Zvezde na prvi time-out u 7. minuti utakmice. Završila je prva četvrtina vodstvom Cibone 27:21, a odličnu igru pokazao je Roko Prkačin, predvodivši svoju ekipu s 12 poena, a odličan je bio i Sandro Rašić s 8 poena(dvije trice). Istim tempom Cibona je ušla u drugu četvrtinu, ne dozvoliviši Zvezdi da se razmaše ili približi te održavajući konstantno vodstvo od 7-8 poena viška, prije svega odličnom obranom. Nikako Zvezda nije uspjevala pronaći ravnotežu, prije svega u napadu, nekoliko koševa pa nekoliko loših dodavanja, što im je remetilo igru, a Cibona je gotovo sve to uspješno kažnjavala pa jeu 15. minuti trener Zvezde nakon uspješne kontre Cibone pozvao još jedan time-out, ne bi li pred za zadnje minute poluvremena razbudio svoju ekipu. U 17. minuti Roko je pokazao sav raskoš svog talenta, kada je prošao kroz reket i fantastično zakucao za vodstvo Cibone od 10 razlike. Uslijedile su tada dvije trice Rašića za vodstvo Cibone 45:32, najveće do tada. Zvezda je uspjela samo smanjiti na 45:34 za kraj poluvremena. Odličan dvojac kod Cibone Prkačin(16 poena) i Rašić(14 poena, 4 trice), kod Zvezde Tomašević s 11 poena najbolji.

Istim ritmom kao i u prvom poluvremenu, utakmica je krenula. Cibona je mirno gradila svoje napade, većinom preko Prkačina i Rašića i držala svoje vodstvo. Zvezda je priprijetila sredinom treće četvrtine, ali opet je Prkačin vratio deset poena viška za Cibonu. Tricom Bistrovića Cibona je pobjegla Zvezdi na +13 pa su gosti bili primorani na time-out. Ganjala je Zvezda prednost Cibone, no momci iz Zagreba konstantno su držali vodstvo od desetak koševa prednosti. Ponovno je svoju rolu odigrao Prkačin, uz odličnog Rašića i njegove dalekometne šuteve pa se na mali odmor pred zadnju četvrtinu otišlo se prednošću Cibone 63:53. Kod Cibone se polako nazirao umor, prije svega kod Prkačina, a Zvezda je to malo po malo koristila i za nešto više od minute smanjila na 63:58 i potpuno zakomplicirala utakmicu. Nakon time-outa, Prkačin je ostao na klupi, a njegovu ulogu preuzeo je Rašić i svojom sedmom tricom ponovno doveo svoju momčad u prednost od 8 poena. Zvezda je nakon toga izgubila dvije lopte, a Cibona preko Prkačina opet otišla na značajniju prednost, ali ključna je bila obrana Cibone koja nije dozvolila u tim trenucima lake poene za Zvezdu. Cibona je u zadnje dvije minute ušla sa prednošću 73:65. Zvezda je pokušala na sve načine, ali odličnom obranom, Vukovi su zatvorili sve puteve ka košu i Cibona je na kraju slavila 73:68.

Sjajni Sandro Rašić s 25 poena(7 trica) i Roko Prkačin s 23 poena i 8 skokova predvodili su Cibonu do slavlja. Kod Zvezde Tomašević prvi strijelac s 27 poena.