Prkačin odveo Cibonu na Crvenu zvezdu u finalu

Prvog dana juniorskog Final Foura, rezultati su bili prema očekivanjima. Cibona i Crvena zvezda su se plasirale u finale, vrlo dominatno.

Polufinale:

Crvena zvezda-Igokea  73:66(24:15,23:18,14:17,12:16)

(Vasić 18, Pavičević 16/ Kondić 22, Ilić 12)

Zvezda je odličnim prvim poluvremenom došla do 14 poena viška nakon dvadeset minuta, što se pokazalo kao presudno. Odličnom igrom kontrolirali su utakmicu i pokazali da su trenutno bolja ekipa od Igokee. Nešto slabijom realizacijom i tempom u drugom poluvremenu, dozvolili su Igokeinim igračima da postignu neke lake poene te tako dobiju prvo treću četvrtinu, a onda i zadnji, no ipak za potpuni preokret ipak nije bilo snage u redovima momčadi iz Aleksandrovca. Tako se Zvezda na kraju zaslužeo plasirala u finale, gdje ju sutra očekuje Cibona. Imala je Zvezda četvoricu dvoznamenkastih igrača, koji su radili prevagu. To su bili Vaić, Pavičević, Popović i Karapanđić i upravo je ta četvorka donijela prevagu.

Cedevita-Cibona 59:76 (15:22,20:14,10:22,14:18)

(Radović 20, Brzović 15/ Prkačin 26, Branković 18)

Oslabljena Cedevita, bez nekolicine igrača, nije mogla ipak parirati boljoj i raspoloženijoj Ciboni. Samo su Radović i Brzović bili na nekom nivou, dok je kod Cibone nezaustavljiv bio Roko Prkačin. Iako je poluvrijeme završilo minimalnim vodstvom Cibone, vidjelo se da će Vitamini teško parirati cijelu utakmicu, a potvrda toga došla je u trećoj četvrtini, koju je Cibona dobila 22:10 i tako riješila pitanje pobjednika. Dominirala je Cibona cijelim drugim poluvremenom i na kraju zasluženo slavila te se plasirala u veliko finale, sutra od 15 sati i to protiv Crvene zvezde.

Iznimno dominatne partije pružili su Roko Prkačin, koji je uz 26 poena, upisao i 14 skokova, 4 asistencije i 3 osvojene lopte, te 215 cm visoki centar Danko Branković, koji je postigao 18 poena, uz 12 skokova.