Prkačinov double-double za prvu pobjedu Cibone u sezoni

Cibona je rutinski odradila posao protiv Zaboka u zaostaloj utakmici.

HT PREMIJER LIGA, 1.KOLO:

Cibona-Zabok 85:69 (25:15, 28:18, 11:18, 21:18)

(Prkačin 21, Drežnjak 20 / Lisica 20, Primorac 12)

Cibona je dobro otvorila svoju zaostalu utakmicu 1.kola Premijer lige i od početka je pokazala da Zabok može zaboraviti na bodove koje je iznenađujuće uzeo prošle sezone pod Tornjem. Roko Prkačin je dobro otvorio utakmicu, nanizao šest poena, a raspoložen je bio i Mateo Drežnjak i Cibona je imala nakon prve četvrtine +10. Zabok se pokušao bolje braniti u drugoj četvrtini sa zonom, no Cibona je i za to imala odgovor. Zabok nije izgledao loše u napadu, no u obrani su ostavljali previše prostora igračima Cibone, što su oni maksimalno iskoristili i Velićeva momčad je otišla na poluvrijeme sa +20.

Zabok je u drugom poluvremenu odustao od zonske obrane, što se pokazalo kao dobar potez trenera Tomasa, s obzirom da je Cibona za deset minuta zabila samo 11 poena, dok su njegovi igrači nanizali 18 poena i malo smanjili razliku, pred posljednju četvrtinu. Drežnjak je tricom sa zvukom sirene odveo Cibonu na +13. Gosti su mini serijom 3:7 stigli na -9, što je bilo najbliže što su do tada bili prema Ciboni, no taj se zaostatak brzo povećao sa nekoliko dobrih akcija Cibone i lakih poena. Do kraja utakmice Cibona je svoju prednost povećala do konačnih +16 i tako stigla do prve pobjede u novoj sezoni.

Roko Prkačin je sa doubole-double učinkom i 21 poenom bio prvo ime kod Cibone, čemu je dodao i 13 skokova, dok je Mateo Drežnjak upisao 20 poena.

Kod Zaboka, prvo ime Šime Lisica sa 20 poena, 4 skoka i 4 asista te Mladen Primorac sa 12 poena, 8 skokova i 4 asista.