Prkačinovih 27 od 132, debitirao Sandro Rašić

Košarkaši Cibone su bez većih problema došli do pobjede protiv Hermes Analitice, a svoj debi za prvu momčad imao je Sandro Rašić.

HT Premijer liga, 21.kolo:

Cibona-Hermes Analitica 132:77 (26:18,31:26,35:19,40:14)

(Markota 27, Prkačin 27/ Svoboda 20, Kordić 17)

Vukovi su odradili ovu utakmicu rutinski, bio je to lakši trening za Cibonu. Već do poluvremena Cibona je zabila 57 poena, pa je bilo jasno da će ovo ići preko “stotke” do kraja, Hermes jednostavno nije imao nikakve šanse. Cibona je samo pumpala razliku do poluvremena, a u 18. minuti utakmice trener Velić u igru je uveo po prvi puta juniorskog prvaka ABA lige, Sandra Rašića. Kod Cibone iznimno raspoložen bio je Damir Markota, dok je kod gostiju najviše poena u prvom poluvremenu zabio Filip Kordić.

Drugi dio donio je ponovno rapsodiju koševa od strane Cibone pa su tako njeni igrači zabili čak 35 poena  u trećoj četvrtini, a u zadnjoj četvrtini svoje prve poene zabio je mladi Rašić i to tricu za 113:69 u 36. minuti utakmice. Nemilosrda je bila Cibona do samog kraja i natrpala koš Hermesa sa čak 132 poena.

Najbolji kod Cibone bili su Damir Markota s 27 poena(10/15 šut), 4 skoka i 3 asistencije, dok je Roko Prkačin upisao također 27 poena (11/14 šut), 8 skokova, 3 asistencije za konačnu valorizaciju 32. Svoje prve poene upisao je mladi Sandro Rašić, koji je za nešto više od 6 minuta na parketu upisao 5 poena.

Kod Hermesa, najbolji Ivan Svoboda s 20 poena i Filip Kordić s 17.