Prva pobjeda Brokera u ABA 2 ligi, Marko Bošnjak blokadom osigurao pobjedu

Marko Bošnjak je blokadom u posljednjem napadu osigurao prvu pobjedu Brokera u ABA 2 ligi.

Brokeri su jučer ostvarili prvu pobjedu u NLB ABA ligi 2 pobijedivši ekipu Rogaške.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Rogaška 85:84 (25:17, 19:19, 20:26, 21:22)

Vrijednosnice: Makoi 12, Lisica, Dugandžić, Tokić, Špehar, Porobić 11, Kuany 16, Bošnjak 13, Perković 9, Topolović 21, Džajić 3.

Rogaška: Smith 19, Čevizović, Močnik, Vujačić 14, Šikanić, Zupan 3, Primorac 12, Branković, Bratož 13, Armstrong 15, Jackson 8.

Ekipa trenera Mandića odigrala je odličnu, borbenu utakmicu u kojoj su imali vodstvo gotovo cijelo vrijeme. Krenuli su sa otvaranjem 6:0, poveli su i sa 14 poena te na odmor odlaze sa 44:36. U 25. minuti Rogaška je ostvarila prvo vodstvo u utakmici za 49:51, no do kraja treće četvrtine Brokeri vraćaju prednost (64:62). Zadnjih 10 minuta Vrijednosnice su i dalje držale vodstvo, protivnička ekipa se uspjela približiti u posljednjim sekundama, imali su igrači Rogaške posljednji napad, a šut prema košu blokirao je Marko Bošnjak i Vrijednosnice zasluženo pobjeđuju sa 85:84. Za domaćine petorica igrača su bili dvoznamenkasti: Topolović 21, Kuany 16, Bošnjak 13, Makoi 12, Porobić 11, za goste također petorica dvoznamenkastih: Smith 19, Armstrong 15, Vujačić 14, Bratož 13, Primorac 12.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u nedjelju, 13.02.2022. u Zagrebu protiv Cibone u 18:00h.

Izvor: KK Vrijednosnice