PRVAŠIĆI #1: Cedevita, Dubrovnik i Dinamo krenuli uvjerljivo, Bosco odnio bodove iz Zadra

Odigrano je 1.kolo Prve lige košarkaša u kojem nije bilo iznenađenja.

Svoj početak sezone dočekali su i prvoligaši, a u prvom kolu nije bilo nekih iznenađenja pa su tako favoriti opravdali te uloge u svojim utakmicama, a treba reći da je jedino Bosco uspio uhvatiti pobjedu u gostima pa možemo reći da je početak sezone proveo u domaćinskom raspoloženju. Idemo redom…

CEDEVITA JUNIOR U DRUGOM POLUVREMENU DOKRAJČILA SESVETE

Sesvete su stigle u goste prvom favoritu za naslov najbolje ekipe, Cedeviti junior sa željom da što duže pariraju, prije svega rezultatski. To im je i polazilo za rukom u prvom poluvremenu, u kojem su pružili dosta dobru igru, no na ulasku u drugi dio Cedevita je dodala gas, zatvorila puteve svom košu i brzo pobjegla na visoku razliku, koju gosti iz Sesveta nisu mogli spustiti pa su upisali uvjerljiv poraz.

RIBOLA SLOMILA ZAPRUĐE I POTVRDILA DOBRU FORMU IZ PRIPREMA

Ribola Kaštela je odigrala vrlo dobru utakmicu protiv Zapruđa, koje je ovo ljeto u svoje redove dovelo nekoliko zanimljivih i iskusnih igrača, no očito je da još nisu pronašli svoju formu, a i uigranost još nije na nivou. Za razliku od njih, momčad Damira Rančića je u pripremama pokazala zavidnu dozu šuterske preciznosti, što je prezentirala i u ovoj utakmici. Početkom drugog poluvremena Ribola je napravila veliku razliku, za koju gosti nisu imali odgovor pa su se na parketu u posljenjoj četvrtini našli i mladi igrači domaće momčadi.

SAMOBOR POTVRDIO DA ĆE BITI TVRD ORAH NA SVOM TERENU

Samoborski Risovi su obranili domaći teren protiv Pule, u neizvjesnoj utakmici, koja je kao i većina utakmica prvog kola, odlučena u drugom poluvremenu. Pobjegli su domaći igrači na dvoznamenkastu prednost, koju su u posljednjoj četvrtini samo održavali i tako došli do uvodne pobjede. Pobjede koja će im puno značiti za nastavak sezone, a sa kojom su pokazali da će, unatoč odlascima nekih ključnih igrača iz prošle sezone, biti nezgodan protivnik svima.

BOSCO USPJEŠNO PROŠAO JAZINE I JEDINI SLAVIO U GOSTIMA OVO KOLO

Jedan od pretendenata za vrh tablice, ekipa Bosca, uspješno je odradila prvo gostovanje na otvaranju sezone. Na krilima iskusnih Babića, Kature, Petrovića, Zrnića i Puoua, igrači Luke Jovanovića i Gorana Perića, došli su do pobjede kod mlade momčadi Jazina, koju čine mladi igrači Zadra, uz nešto iskusnije Butorca i Šarca. Ključna je bila prva četvrtina, u kojoj je Bosco otišao na +15 (19:34) pa iako su u nekim trenucima utakmice domaći igrači došli na puno manji zaostatak, ta se prednost pokazala kao ključna.

OMIŠ JE TEŠKO STRADAO U ZAGREBU KOD DINAMA

Dinamo Zagreb, bivši Rudeš, je u svojoj dvorani ugostio ekipu Omiša, koja se tijekom cijele utakmice mučila sa vanjskim šutom, prije svih njihov najbolji i najiskusniji igrač Ivan Mimica. Oni su bez njegovog učinka potpuno druga ekipa, što se na ovoj utakmici i pokazalo. Iako su utakmicu otvorili vrlo dobro, nevjerojatan pad pokazali su u drugoj četvrtini, koju je domaćin dobio čak 32:8 i tu su domaći momci dobili krila za nastavak utakmice. Uspjeli su gosti u trećoj četvrtini pružiti nešto bolju igru, no kao i u prvom dijelu, posljednju su četvrtinu odigrali prilično loše i na kraju otišli kući sa minusom od čak 30 razlike.

DUBROVNIK POTOPIO KVARNER SA 109 POENA

Dubrovčani nisu imali previše problema protiv skromne momčadi Kvarnera, pred kojom je puno posla, to je vidljivo već sada. Već do poluvremena, Dubrovnik je nakrcao čak 58 poena i samo je bilo pitanje sa kolikim minusom će gosti natrag u Rijeku. Na kraju su primili čak 109 poena…

1.Nikola Došen (Dubrovnik-Kvarner)-20 poena (9/13 šut), 6 skokova, 4 asista, 1 ukradena-valorizacija 25

2.Emir Šabić (Cedevita-Sesvete)-21 poen (4/8 šut), 5 skokova, 3 asista, 1 ukradena-valorizacija 26

3.Bruno Levanić-Kutni (Samobor-Pula)-22 poena (8/12 šut), 3 skoka, 7 asista, 3 ukradene, 1 blokada-valorizacija 27

4.Ivan Vodopija (Dubrovnik-Kvarner)-15 poena (7/9 šut), 10 skokova, 5 asista, 1 blokada-valorizacija 26

5.Makur Puou (Jazine-Bosco)-18 poena (9/11 šut), 15 skokova, 1 asist, 2 ukradene, 3 blokade-valorizacija 29

1.Marko Petrović (Jazine-Bosco)-21 poen (7/11 šut), 4 skoka, 4 asista, 1 ukradena-valorizacija 22

2.Marko Jurič (Dinamo-Omiš)-12 poena (5/12 šut), 8 skokova, 9 asista, 1 blokada-valorizacija 21

3.Josip Škara (Ribola-Zapruđe)-21 poen (6/14 šut), 6 skokova, 5 asista, 1 ukradena-valorizacija 21

4. Vlaho Raguž (Dubrovnik-Kvarner)-11 poena (5/9 šut), 7 skokova, 6 asista, 3 ukradene-valorizacija 22

5. Mario Krešić (Ribola-Zapruđe)-16 poena (7/9 šut), 8 skokova, 1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 23

MVP KOLA: Makur Puou (Jazine-Bosco)-18 poena (9/11 šut), 15 skokova, 1 asist, 2 ukradene, 3 blokade-valorizacija 29

TRENER KOLA: Luka Jovanović (Bosco)

MOMČAD KOLA: KK Bosco