PRVAŠIĆI #9: Samobor se vratio pobjedama, Jazine i dalje maksimalne

Jazine su i nakon ovog kola ostale neporažene, dok se Samobor nakon niza poraza vratio pobjedama.

Iako ga se moglo tako najaviti, kao derbi, susret između Jazina i Dubrovnika to nije bio, pošto je ekipa Jazina vrlo brzo riješila pitanje pobjednika i tako i dalje ostala na maksimalnom učinku. Samobor se vratio pobjedama, iako je ostalo bez Luke Žorića, koji više nije član risova, a oni su ovo kolo natrpali koš Zapruđa sa čak 113 poena i to u gostima.

Zagrebački dvoboj Cedevite junior i Bosca je otišao na stranu Bosca, koji je u svojim redovima imao raspoložene Katuru i Rašića, a utakmice je odlučena u zadnjoj četvrtini koju je Bosco dobio čak 12:33. Omiš je u svojoj dvorani došao do pobjede protiv Rudeša, vrlo dobrom trećom četvrtinom i tako stigao do četvrte pobjede.

Pula je na domaćem terenu bila bolja od Ribole, a put do pobjede su izgradili u drugom poluvremenu, kada su napravili +18. Sesvete su do pobjede protiv Universitasa došle na krilim odlične igre Daria Papka, za kojeg mladi Splićani nisu imali odgovor.

1. Luka Katura (Cedevita junior-Bosco)-23 poena (8/17 šut), 7 skokova, 7 asista, 2 ukradene-valorizacija 26

2. Lovro Mandalinić (Zapruđe-Samobor)-28 poena (9/13 šut), 5 skokova, 3 asista, 3 ukradene-valorizacija 31

3. Josip Škara (Zapruđe-Samobor)-13 poena (4/7 šut), 1 skok, 11 asista, 3 ukradene-valorizacija 24

4. Željko Jović (Omiš-Rudeš)-19 poena (6/12 šut), 5 skokova, 4 asista, 2 ukradene-valorizacija 25

5. Dario Papak (Sesvete-Universitas)-21 poen (9/14 šut), 8 skokova, 7 asista, 2 ukradene-valorizacija 28

1.Roko Gizdavčić (Sesvete-Universitas)-24 poena (8/13 šut), 4 skoka, 4 asista, 2 ukradene-valorizacija 23

2.Bruno Levanić-Kutni (Zapruđe-Samobor)-20 poena (6/7 šut),  3 skoka, 1 asist, 2 ukradene-valorizacija 23

3.Sandro Rašić (Cedevita junior-Bosco)-17 poena (6/9 šut), 7 skokova, 2 asista-valorizacija 23

4. Denis Srzić (Omiš-Rudeš)-10 poena (5/8 šut), 10 skokova, 3 asista, 3 ukradene-valorizacija 23

5. Stipe Krstanović (Jazine-Dubrovnik)-14 poena (6/10 šut), 9 skokova, 1 asist, 5 ukradenih, 3 blokade-valorizacija 23

MVP KOLA: Lovro Mandalinić (Zapruđe-Samobor)-28 poena (9/13 šut), 5 skokova, 3 asista, 3 ukradenevalorizacija 31

TRENER KOLA: Jakov Borčić (Jazine Arbanasi)

MOMČAD KOLA: KK Samobor