Prvašići #10

Došli smo i do naših jubilarnih desetih Prvašića. U ovom izuzetno zanimljivom kolu, odigrane su neke uzbudljive završnice utakmica. Dubrava je u zadnjoj četvrtini prosula bodove u Đakovu, dok se Agrodalm pobrinuo za iznenađenje kola, pobjedivši nakon produžetka Jazine u Zadru.

U prvoj utakmici kola, Kvarner je ugostio susjeda iz Pule. Izuzetno neizvjesna utakmica bila je čitavih četrdeset minuta, vodstva su se izmjenjivala kao na traci, a niti jedna ekipa nije uspjevala riješiti utakmicu, a Pula je imala priliku na kraju regularnog dijela, no Mate Vucić slobodnim je bacanjima odveo utakmicu dodatnih pet minuta. U produžetku su Puljani ponovno poveli, no Riječani su prelaskom u vodstvo 83:82 prelomili utakmicu i vodstvo nisu ispustili do kraja. Ponovno je briljatnu utakmicu odigrao Mate Vucić s 29 poena i čak 17 skokova. U drugoj utakmici Dubrovnik je bez previše problema nastavio svoju pobjedničku seriju, ovoga puta su u sve četiri četvrtine bili bolji od Universitasa, a pobjeda Dubrovčana nije u niti jednom trenutku dolazila u pitanje. Jure Boban je predvodio Gospare s 23 poena.

Još jednu neizvjesnu i zanimljivu utakmicu odigrali su Zapruđe i Ribola, na gosti su na kraju slavili i potvrdili dobru formu u zadnjih nekoliko utakmica. Iako su domaći vodili tijekom prvog poluvremena, Kaštelani su ih malo po malo stizali i približili se do poluvremena. No, onda su u trećoj četvrtini serijom 4:12 prešli u vodstvo, koje su održali do kraja utakmice, na krilima iskusnih Frane Marasovića, Tonija Biočića i Ivana Rašetine. Dubrava je u Đakovo došla kao drugoplasirana, u nadi da će produžiti dobru seriju, no ipak sa dozom opreza, pošto su Đakovčani posebno opasni na domaćem terenu. Igrači Darka Krunića ostvarivali su njegov plan do zadnje četvrtine i sve je za njih lijepo izgledalo, no onda su Đakovčani postavili zonsku obranu, proradio je tko drugi nego Matej Karlović i rezultat svega je odlična zadnja četvrtina za njih, koju su na kraju dobili 24:10 i svojim navijačima priredili slavlje. Žuti se nisu snašli u tim uvjetima i Đakovčani su zasluženo slavili, na krilima Mateja Karlovića i Antuna Hrkača.

U predvečernjem terminu u nedjelju, Sonik Puntamika nije imala previše problema protiv Rudeša u Zagrebu. Vodili su Zadrani cijelu utakmicu, najveću prednost imali su u 31. minuti 57:80 i bilo je jasno da je Rudeš u ovoj utakmici nedorasao protivnik. Iako su imali četvoricu raspoloženih igrača(Cvitković, Jurič, Prkačin i Zebić), to im nije bilo dovoljno. Kod Sonika je standardan bio Dino Palčić s 27 poena. Poslastica kola odigrana je u Jazinama. Prvoplasirana momčad Jazina ugostila je Agrodalm, u nešto prorijeđenom sastavu i sa samo šest konkurentnih igrača. Odlični su Zagrepčani bili u prvoj četvrtini(16:28), a svoju dobru igru su nastavili i u drugoj četvrtini, iako su Zadrani malo po malo smanjivali prednost, ipak prednost nakon dvadeset minuta je bila na strani gostiju. Domaća ekipa do prvog je izjednačenja došla tek na početku treće četvrtine i tu je krenula igra koš za koš, u kojoj su Zadrani uspjeli u jednom trenutku i povesti, no gosti su napravili mini seriju i poveli, no nisu uspjeli sačuvati prednost do kraja i otišlo se u produžetak, u kojem su se opet bolje snašli gosti i zasluženo slavili. Zadrani su imali četvoricu igrača koji su odigrali maksimalnih 45 minuta, što je možda i bila prevaga u ključnim trenucima. Iako je postigao 36 poena, Mirza Sarajlija je za tricu imao nevjerojatnih 5/21,a sve ukupno je ispalio 30 lopti, na kraju ipak nedovoljno za pobjedu. Goste je predvodio odlični Domagoj Matić, ali Joško Garma je u ekipi imao nekolicinu raspoloženih igrača i svi koji su igrali su se i upisali u strijelce i upravo mu je ta njegova širina momčadi donijela pobjedu.

Na slici: Domagoj Matić (Agrodalm)