PRVAŠIĆI #11: Očekivane pobjede favorita, Hermes ostao na 100%, Medveščaku teški dani, Kristijan Šutalo MVP

Odigrano je posljednje kolo i među prvoligašima, kada je u pitanju prvi dio sezone.

Ostalo je još nekoliko odgođenih utakmica za odigrati, no situacija barem na vrhu se i nakon njih neće puno promijeniti.

Hermes Analitica je i nakon Jazina ostala jedina neporažena momčad u ovom dijelu sezone, no bitna činjenica je da su ostali bez Vite Kučića i Andrije Jelavića, koji su se vratili u Cedevitu Junior i ostaje pitanje hoće li biti njihovog povratka među Analitičare ili ne. Što se tiče ove utakmice, konce igre preuzeli su iskusniji igrači pa je tako Kristijan Šutalo bio neriješiva enigma za mladu momčad Jazina, koja nije za goste imala previše odgovora u drugom poluvremenu, u kojem su Analitičari napravili ključnu prednost za pobjedu. Omiš je uspio doći do pobjede nad Zapruđem, u utakmici na mali broj poena, u kojoj su gosti imali gotovo sve u svojim rukama. Dvije minute prije kraja imali su prvo +3, zatim i +1 na ulasku u posljednju minutu i napad u kojem je Dorian Jelenek promašio šut za tri poena, a Luka Pandurić ubacio dvicu za vodstvo domaćina 67:66, na 11 sekundi do kraja, uz dodatno bacanje nakon prekršaja Garvanovića. Gosti su nakon toga imali novu priliku sa linije slobodnih bacanja, no zadrhtala je ruka Marku Bakuli koji je promašio oba bacanja, da bi Ivan Jukić jednim bacanjem odveo domaćina na +3. U posljednjem napadu Jelenek je šutirao tricu, no bezuspješno i dva boda su ostala na Jugu.

Ribola je u susjedskom derbiju bez previše problema došla do pobjede nad Amforom, a pobjednik je praktički bio riješen nakon prvog poluvremena u kojem je domaćin imao +19. Bosco je u drugom poluvremenu slomio Samobor u gostima (26:43), posebno je dobra obrana Bosca bila u posljenjih deset minuta u kojima su domaćinu dozvolili samo 7 poena i tako došli do osme pobjede, koja ih je lansirala na 3.mjesto.

Dinamo nije ostavio Medveščaku nikakvu šansu za eventualnim iznenađenjem ili nekim scenarijem po kojem bi došli do prve pobjede u sezoni pa su tako pred ovim prvoligašem teški dani, s obzirom da je konkurencija ispred njih za dvije pobjede. Dinamo je imao kontrolu rezultata cijelo vrijeme, domaćin uspio dobiti drugu četvrtinu, no u drugom poluvremenu Dinamo je pružio svoju pravu igru, dobio posljednji period sa čak 22 razlike i novom pobjedom ostao prva pratnja neporeženom Hermesu.

Utakmica Kvarner-Dubrovnik je ODGOĐENA zbog pozitivnih nalaza.