PRVAŠIĆI #12: Hermes osvojio i Dubrovnik, Omiš bolji od Kvarnera, nevjerojatni Dorian Jelenek MVP

Odigrano je svih šest utakmica 12.kola Prve lige.

Prvoligaši su zakročili u drugi dio sezone utakmicama 12.kola, a veseli podatak da nije bilo odgoda, odigrani su svi susreti.

Što se tiče rezultata, samo je jedna utakmica bila lišena rezultatske neizvjesnosti, ona između Samobora i Amfore, a slavili su domaćini, koji su gostima dozvolili samo 48 poena. Bosco je u drugom poluvremenu slomio Jazine u Zadru, nakon što su u prvom poluvremenu zaostajali 8 razlike za domaćinom. U drugom je proradio napad, ubacili su 51 poen i došli do devete pobjede.

Derbi kola igrali su Ribola i Dinamo. Zagrepčani su kontrolirali rezultat cijelo prvo poluvrijeme, imali vodstvo nakon prve četvrtine, a i na poluvremenu. U drugom je dijelu domaćin zaigrao nešto bolje, uspio stići do izjednačenog rezultata na kraju treće, a onda i do vodstva na otvaranju posljednje četvrtine. U periodu od 34. do 37. minute nije bilo poena, redali su se promašaji, a onda su gosti mini serijom od 4 poena poveli nakon dugo vremena, da bi se u posljednju minutu ušlo sa rezultatom 66:66. Uslijedilo je tada ponovno nekoliko promašaja sa obje strane, a onda je 24 sekunde prije kraja, Hrvoje Garafolić ubacio tricu za vodstvo Dinama. Ribola je imala posljednji napad, no promašaje za tri poena zaredali su Ante Delaš dva puta, jednom Ivan Rašetina i slavlje gostiju je moglo početi. Odličnu utakmicu odigrali su Dubrovnik i Hermes. Domaćin je gostima iz Zagreba u prvoj četvrtini ubacio čak 33 poena i dao do znaja da želi prvi skalp Analitičara. Ipak, u drugoj četvrtini su se gosti malo pribrali, zatvorili puteve ka svom košu (primili samo 12 poena) i vratili se u utakmicu. Preuzeli su Analitičari konce igre odmah na početku drugog dijela i na krilima raspoloženih Noe Svobode, Andrije Jelavića i Ivana Milekovića držali konstantno vodstvo, uz nekoliko rezultatskih “primaka” domaćina. U završnici utakmice, domaćin se nakon trice Andabake primaknuo na 90:92, 6 sekundi prije kraja, Svoboda je jednim bacanjem vratio goste na +3, a Dubelj u posljednjem napadu promašio tricu za produžetak.

Kvarner je u Omiš stigao bez Siniše Štembergera i to se odmah osjetilo u igri. Raspoloženi domaći je imao na poluvremenu već +16 i tu je razliku u drugom poluvremenu samo održavao, za konačnih +12. Medveščak je protiv Zapruđa tražio nadu da može doći do prve pobjede, no tamo je u subotu stajao nevjerojatni Dorian Jelenek, koji je novog prvoligaša praktički sam pobjedio. Velik dio utakmice prošao je u neizvjesnom nadmetanju, u 35.minuti semafor je pokazivao 61:61, a onda su Stanić i Joksimović tricama praktički riješili pitanje pobjednika, Jelenek i Stanić ponovno samo u završnici potvrdili pobjedu. Jelenek je utakmicu završio sa čak 39 poena i ukupnom valorizacijom čak 43.

1.Petar Babić (Jazine-Bosco)-19 poena (6/8 šut), 6 skokova, 6 asista, 4 ukradene-val 29

2.Noa Svoboda (Dubrovnik-Hermes)-27 poena (10/17 šut), 4 skoka, 6 asista, 2 ukradene-val 26

3.Dorian Jelenek (Medveščak-Zapruđe)-39 poena (14/24 šut), 9 skokova, 3 ukradene, 3 blokade-val 43

4.Andrija Jelavić (Dubrovnik-Hermes)-11 poena (5/9 šut), 14 skokova, 2 asista, 1 ukradena, 1 blokada-val 23

5.Luka Petrašić (Omiš-Kvarner)-16 poena (7/9 šut), 5 skokova, 2 asista, 5 ukradenih, 1 blokada-val 26

1.Ante Delaš (Ribola-Dinamo)-20 poena (7/16 šut), 7 skokova, 9 asista, 3 ukradene-val 22

2.Ivan Mileković (Dubrovnik-Hermes)-20 poena (7/13 šut), 5 skokova, 5 asista-val 22

3.Krševan Klarica (Jazine-Bosco)-24 poena (6/12 šut), 8 skokova, 2 asista, 1 ukradena-val  26

4.Luka Skorić (Medveščak-Zapruđe)-21 poen (8/16 šut), 11 skokova, 3 asista, 2 ukradene, 1 blokada-val 28

5.Domagoj Vrkić (Dubrovnik-Hermes)-25 poena (9/19 šut), 7 skokova, 2 asista, 1 ukradena-val 23

MVP KOLA: Dorian Jelenek (Medveščak-Zapruđe)-39 poena (14/24 šut), 9 skokova, 3 ukradene, 3 blokade-val 43

TRENER KOLA: Ivan Tomas (Bosco)

MOMČAD KOLA: Bosco