PRVAŠIĆI #14: Hermes i Vrijednosnice ubacili 223 poena, Kvarner teško kroz Samobor, Jamar Ashton MVP

Donosimo pregled 14.kola Prve lige u kojem je bilo dosta zanimljivih utakmica.

Prilično zanimljivo i uzbudljivo kolo je za prvoligašima. Prije svega izdvajamo utakmicu između Hermes Analitice i Vrijednosnica, na kojoj smo vidjeli čak 223 poena i dodatnih pet minuta. Osječani su znali da ih u Zagrebu čeka težak posao protiv nezgodnog domaćina, koji još uvijek u svojoj dvorani pruža bolje partije nego na strani, što je ova utakmica i pokazala. Domaćin je imao +8 na dvije minute do kraja, no uporni gosti su preko najboljeg igrača utakmice, Jamara Ashtona i njegovih 8 poena uspjeli sve nadoknaditi i odvesti utakmicu u produžetak. Tamo se momčad iz Osijeka puno bolje snašla te dobila taj period 17:8 i došla do važne pobjede. Tešku, ali zasluženu pobjedu ostvario je Kvarner na gostovanju u Samoboru. Domaćin je dobar dio utakmice imao vodstvo, gosti su to stizali cijelo vrijeme i puhali za vratom, a ključni igrač preokreta bio je novopridošli Toni Jelenković, koji je svojim tricama (7/10) kreirao preokret. Risovi su imali nekoliko prilika u posljednjoj minut za novi preokret, no nije bilo koncentracije i dva važna boda ipak su otišla u Rijeku.

Marsonia je dugo prijetila protiv Gorice, imala vodstvo na poluvremenu, uz dobar debi novih pojačanja, Frana Jacovića i Josipa Popića, no na kraju su dva boda ostala u Velikoj Gorici. Drugo poluvrijeme domaća je momčad dobila 44:28 i tako si osigurala devetu pobjedu, kojom su skočili na 4.mjesto. Ribola je ugostila Jazine, koje su već od početka utakmice pokazali da su došli po pobjedu. Imala je momčad Roka Jurline vodstvo na poluvremenu (33:39), a istom igrom nastavili su i u nastavku utakmice te su svoju dobru formu zadržali do kraja utakmice i upisali treću uzastopnu pobjedu.

Crikvenica se nadala da će sa registriranim pojačanjima do nasušno potrebne pobjede u Zagrebu kod Mladosti, no to se nije na kraju dogodilo. Derbi začelja pripao je domaćinu, koji je gotovo cijelu utakmicu imao vodstvo, u drugom poluvremenu čak i dvoznamenkasto pa su momci Luke Pešuta upisali važnu pobjedu. Slično kao i Crikvenica i Stoja je u međuvremenu potpisala tri nova igrača, no proći će još vremena dok se uigraju, što bi možda moglo i biti kasno s obzirom na situaciju u kojoj se nalaze. Zagreb se prošetao Pulom, ostavivši Stoju na njenom parketu na samo 48 poena, dok su oni ubacili 90 i na kraju upisali uvjerljivu pobjedu.

Susjedski obračun odradili su Omiš i Podstrana, no bez prevelike rezultatske neizvjesnosti. Omišani su pitanje pobjednika riješili u drugoj četvrtini (23:8), kojom su otišli na poluvrijeme sa velikih +22 i sve je bilo jasno. Do kraja utakmice oba su trenera dali priliku gotovo svim svojim igračima, ali razlika se u rezultatu nije mijenjala.

PRVA PETORKA KOLA:

1.Toni Jelenković (Samobor-Kvarner)-25 poena (8/13 šut), 2 skoka, 4 asista, 5 osvojenih, 1 blokada-val 31

2.Jamar Ashton (Hermes-Vros)-38 poena (17/28 šut), 5 skokova, 8 asista, 2 osvojene, 1 blokada-val 43

3.Ivan Mimica (Omiš-Podstrana)-24 poena (9/18 šut), 7 skokova, 6 asista, 1 osvojena-val 28

4.Robert Kujundžić (Hermes-Vros)-21 poen (7/10 šut), 14 skokova, 5 asista, 1 osvojena, 1 blokada-val 34

5.Marijan Čakarun (Samobor-Kvarner)-18 poena (7/12 šut), 9 skokova, 8 asista, 1 osvojena-val 29

DRUGA PETORKA KOLA:

1.Josip Škara (Hermes-Vros)-30 poena (12/19 šut), 7 skokova, 11 asista-val 34

2.Luka Mršić (Mladost-Crikvenica)-13 poena (5/14 šut), 14 skokova, 7 asista, 3 osvojene, 1 blokada-val 26

3.Niko Šare (Ribola-Jazine)-18 poena (6/12 šut), 7 skokova, 6 asista, 2 osvojene, 1 blokada-val 24

4.Ivo Zukanović (Ribola-Jazine)-15 poena (5/7 šut), 13 skokova, 3 asista, 4 osvojene-val 30