PRVAŠIĆI #14: Omiš i dalje nepobjediv kući, Bosco čvrsto drži 2.mjesto, Sesvetama “luda” utakmica

Jazine su se vratile pobjedama, dok je Bosco u gradskom derbiju pobjedio Rudeš. Nakon ovog kola, Bosco je trenutno sam na 2.mjestu, dok se od 3.do 6.mjesta naguralo čak četiri ekipe sa istim omjerom, 8 pobjeda i 6 poraza. Sigurno je da ih sve skupa u slijedećih osam kola čeka zanimljiva i neizvjesna borba za tri pozicije koje vode u doigravanje.

Vrlo zanimljivo kolo otvorili su Dubrovnik i Samobor, a pobjedu su odnijeli gosti iz Samobora, koji su tako Dubrovnik bacili na 10.mjesto na tablici. Iako je Dubrovnik imao prednost nakon prve četvrtine, gosti su u drugoj i trećoj četvrtini napravili čak 20 poena viška, koje su u ludoj zadnjoj četvrtini ipak sačuvali, četvrtini koju je domaćin dobio 30:17, ali to nije bilo dovoljno za potpuni preokret. Derbi začelja odigrali su Sesvete i Zapruđe. Gosti su imali +17 na poluvremenu i pravu priliku da dođu do pobjede, no onda su se domaći dečki probudili i prvo u trećoj četvrtini smanjili zaostatak, a onda u potpunom ludilu odigrali zadnju četvrtinu, dobili ju sa čak 18 poena više i došli do zaslužene pobjede. Sesvete su sada odmaknule Zapruđu na dvije pobjede više, a samo jednu manje imaju od Dubrovnika i Universitasa i sada su se povećale njihove šanse za izbjegavanjem ispadanja. Već u slijedećem kolu dočekuju Ribolu i imaju novu priliku za pozitivnim ishodom.

Zagrebački derbi odigrali su Rudeš i Bosco, a pobjeda je pripala dojučerašnjem premijerligašu. Imao je Bosco +8 na poluvremenu i to se na kraju pokazalo kao ključno, s obzirom da je domaćin drugo poluvrijeme odigrao nešto bolje, no nije uspio anulirati zaostatak do kraja i tako je njegova serija od 4 uzastopne pobjede stala. Bosco je sada usamljen na 2.mjestu. Pula je još jednom pokazala da ima velikih problema sa gostujućim utakmicama, ovoga puta doživjeli su poraz u Omišu, koji i dalje ne zna za poraz na svom terenu i pokazao se do sada kao iznimno tvrd orah pred svojom publikom. Ključna je bila druga četvrtina, koju je Omiš dobio sa 14 razlike i taj je dio usmjerio utakmicu prema konačnoj pobjedi domaće momčadi.

Ribola nije imala previše problema protiv Universitasa, a 15 poena viška setečenih nakon prvog poluvremena bili su dovoljni za mirno drugo poluvrijeme i novu pobjedu, kojom je Ribola skočila na 3.mjesto. Jazine su u posljednjoj utakmici kola bile bolje od Cedevite junior, koju su ostavili na samo 59 poena, a odličnu utakmicu odigrao je Amerikanac Anderson, koji je zbog toga ponio titulu MVP-a kola.

1.Adrian Anderson (Jazine-Cedevita junior)-32 poena (13/19 šut), 7 skokova, 1 asist, 3 ukradene-valorizacija 32

2.Lovro Mandalinić (Dubrovnik-Samobor)-24 poena (8/16 šut), 5 skokova, 4 asista, 2 ukradene-valorizacija 26

3.Marin Vručinić (Ribola-Universitas)-19 poena (7/9 šut), 4 skoka, 7 asista-valorizacija 28

4.Ivan Vodopija (Dubrovnik-Samobor)-25 poena (9/15 šut), 9 skokova, 3 asista-valorizacija 31

5.Makur Puou (Rudeš-Bosco)-18 poena (8/13 šut), 13 skokova, 2 asista, 2 ukradene, 3 blokade-valorizacija 29

1.Ivan Mimica (Omiš-Pula 1981)-27 poena (8/19 ut), 5 skokova, 10 asista-valorizacija 24

2.Luka Katura (Rudeš-Bosco)-22 poena (8/18 šut), 10 skokova, 2 asista, 2 ukradene-valorizacija 22

3.Marin Zrnić (Rudeš-Bosco)-19 poena (8/13 šut), 5 skokova, 2 asista, 2 ukradene-valorizacija 22

4.Viktor Šarić (Ribola-Universitas)-29 poena (9/15 šut), 6 skokova, 4 asista-valorizacija 24

5.Stipe Krstanović (Jazine-Cedevita junior)-16 poena (6/10 šut), 7 skokova, 2 asista, 2 ukradene, 5 blokada-valorizacija 24

MVP KOLA: Adrian Anderson (Jazine-Cedevita junior)-32 poena (13/19 šut), 7 skokova, 1 asist, 3 ukradene-valorizacija 32

TRENER KOLA: Josip Bulajić ( KK Sesvete)

MOMČAD KOLA: KK Omiš Čagalj Tours