Prvašići #14

Kolo za nama donijelo je manje više očekivane rezultate, izuzev poraza Đakova na domaćem terenu od Rudeša.

Mrtva utrka se vodi na vrhu tablice pa su tako potpuno izjednačeni Jazine, Dubrava i Sonik, svi sa po 24 boda. Ono što je zanimljivo da sve tri ekipe čak i imaju iste omjere pobjeda i poraza na domaćim terenima i u gostima. Tako su svi u svojim dvoranama na omjeru 6/1, dok su u gostima na omjeru 4/3. Ove su tri ekipe vrlo vjerojatno sigurne za doigravanje, a četvrti putnik će se vjerojatno tražiti iz trojke ekipa Dubrovnika, probuđene Pule i Agrodalma, no kako ima još osam kola do kraja, prepustit ćemo akterima da sami odrade posao, bez naše pristranosti.

Derbi kola igrali su Dubrava i Dubrovnik. S obzirom na položaj Dubrave na tablici i dobru formu Dubrovnika te pojačanja koja su doveli u zimskoj pauzi, očekivala se neizvjesna i uzbudljiva utamica. Dubravaši su bolje krenuli u utakmicu, otišli na dvoznamenkastu prednost, koju su gosti u ostatku utakmice uspjevali tek na momente smanjiti, no ništa više od toga im nije polazilo za rukom i Dubrava je na kraju zasluženo slavila. Jazine su otputovale u Rijeku u nadi da će pobjedom ostati na vrhu, što im se i ostvarilo. Kvarner je jednostavno nemoćan bez Mate Vucića i to je sada postalo vrlo jasno. Odličnom drugom četvrtinom Zadrani su slomili domaćina, a do kraja utakmice iskusno su čuvali svoju prednost i na kraju došli do okruglih 100 poena. Zapruđe je na gostovanje u Pulu otišlo sa samo osam igrača i unatoč tome odigrali su odlično prvo poluvrijeme, na kraju kojeg su čak i vodili, no ipak nisu izdržali do kraja i sredinom drugog poluvremena taj manjak igrača ih je koštao i Pula je preokretom došla do nove pobjede. Puljani se sada već mogu pohvaliti sa četiri pobjede u nizu, jednu iz zadnjeg kola prvog dijela te tri u drugom dijelu.

Dalmatinski derbi donio je susret Sonik Puntamike i Ribole. Gosti su iznenadili otvaranjem utakmice u kojem su prvu četvrtinu dobili 18:30 te se ponadali kako bi mogli do dva boda. Ipak, Zadrani su se malo razbudili nakon toga i polako se vratili u utakmicu, iako su gosti na poluvremenu i dalje imali prednost od 7 poena. No, onda su Zadrani u trećoj četvrtini gostima napravili ono što su oni njima u prvoj četvrtini, dobili ju 36:21 i definitivno prelomili utakmicu. Iz tog ponora, Kaštela se nije uspjela izvući i na kraju su upisali poraz. Za iznenađenje kola zaslužna je ekipa Rudeša, koja je uvjerljivo slavila u Đakovu. Potpuno neraspoloženi Đakovčani su već nakon prve četvrtine imali zaostatak od 12 poena, a na kraju poluvremena i -17. Ništa bolje za njih nije bilo niti drugo poluvrijeme, u kojem su gosti svoju prednost povećali za dva poena i izjednačenom zadnjom četvrtinom na kraju došli do vrijedne pobjede od 19 razlike. U zadnjem susretu, Agrodalm je slavio protiv Universitasa, koji je stigao u nešto šarenijem sastavu u odnosu na zadnje utakmice. Sigurniji i iskusniji igrači Joška Garme, ulogu favorita su potvrdili kroz sve četiri četvrtine. Vodili su domaći gotovo svih četrdeset minuta te nisu dali Splićanima previše šansi za pobjedu.

Dubrava se pobjedom u derbiju nad Dubrovnikom izdvojila kao naša momčad kola, te je njome i dalje ostala u vrhu tablice.

Igrač kola ovoga puta je Roko Anzulović iz Jazina, sa učinkom od 24 poena(9/13 šut), 8 skokova, 6 iznuđenih  prekršaja i konačnom valorizacijom 26.