PRVAŠIĆI #15: Riboli derbi protiv Kvarnera, Vrijednosnice teško protiv Mladosti, Ante Delaš MVP

Donosimo pregled zbivanja u 15.kolu Prve lige.

Prvoligaši su odradili kompletno 15.kolo, a odigrana je i zaostala utakmica Zagreb-Mladost, nakon koje je tablica sada kompletirana.

U ovom su kolu igrana dva derbija. Ribola je dočekala Kvarner i na krilima Ante Delaša i Ante Perkušića došla do desete pobjede u sezoni, kojom su preskočili upravo momčad iz Rijeke. Dubrovnik je gostovao u Omišu, gdje je nakon prvih deset minuta imao 11 poena zaostatka, no onda je družina Ivana Perinčića proradila u drugoj četvrtini, dobivši ju 27:19, čime se vratila neizvjesnost u susret. Utakmica je riješena u drugom poluvremenu, u kojem su gosti Omišu dozvolili samo 25 poena, a oni ubacili 45 i tako došli do nove pobjede.

Osječke Vrijednosnice su teže od očekivanog slavile na svom parketu protiv Mladosti. Žilavi gosti su imali vodstvo nakon prvog poluvremena, a onda je domaćin u trećoj četvrtini, koju je dobio 29:16, okrenuo susret na svoju stranu. Osječani su držali dvoznamenkasto vodstvo do posljednje minute, kada su se gosti mini serijom potpuno vratili u utakmicu, i došli na 81:81, na 22 sekunde prije kraja. Napravili su tada nesportsku i običnu grešku, a igrač utakmice, Christian Bradford sa 4 pogođena bacanja riješio pitanje pobjednika. Hermes Analitica nije imala previše problema protiv posljednjeplasirane Opus Putamike te su momci Zvonimira Mravka došli do pobjede od 15 razlike.

Zagreb je bez pomoći Dine Butorca slavio u susjedskom obračunu protiv Samobora te se smjestio odmah do Vrijednosnica, na 3.mjestu tablice, a najuzbudljiviju utakmicu odigrali su u Zadru, Jazine i Stoja, u kojem je domaćin slavio sa pola koša. Domaćin je u ključnim trenucima posljednje četvrtine uspio iskontrolirati svoje vodstvo, iako su gosti cijelo vrijeme puhali za vratom, na krilima odličnog Marina Đuguma, no ipak nije bilo snage za preokret.

Rezultati 15.kola:

Vrijednosnice Osijek-Mladost 85:81 (Bošnjak 18, Bradford 17 / Ogrizović 23, Bogdanović 20)

Ribola Kaštela-Kvarner 2010 80:75 (Perkušić 19, Delaš 18 / Štemberger 18, Zovko 15)

Jazine Arbanasi-Stoja 93:92 (Marić 20, Zagoršak 16 / Đugum 27, Blažević 14)

Omiš Čagalj Tours-Dubrovnik 68:85 (Buljan 19, Mimica 18 / Levi 19, Dubelj 19)

Hermes Analitica-Opus Puntamika 102:87 (Tomasevich 20, Ivanković 18 / Zelanto 21, Jurela 15)

Zagreb-Samobor 76:59 (K.Joksimović 15, Krstanović 13 / Kujundžić 19, Sedlar 13)

1.Javon Levi (Omiš-Dubrovnik)-19 poena (6/13 šut), 5 skokova, 4 asista, 6 osvojenih-val 26

2.Ante Delaš (Ribola-Kvarner)-18 poena (5/8 šut), 7 skokova, 7 asista, 3 osvojene-val 29

3.Christian Bradford (Vros-Mladost)-17 poena (4/11 šut), 3 skoka, 10 asista, 3 osvojene-val 23

4.Ante Perkušić (Ribola-Kvarner)-19 poena (6/10 šut), 5 skokova, 2 asista, 1 osvojene-val 21

5.Stipe Krstanović (Zagreb-Samobor9-13 poena (5/9 šut), 8 skokova, 5 asista, 2 osvojene-val 23

1.Josip Škara (Hermes-Puntamika)-8 poena (3/4 šut), 6 skokova, 8 asista, 1 osvojena-val 20

2.Petar Marić (Jazine-Stoja)-20 poena (6/10 šut), 2 skoka, 3 asista, 1 osvojena-val 19

3.Sebastian Tomasevich (Hermes-Puntamika)-20 poena (7/11 šut), 1 skok, 3 asista-val 19

4.Marko Bošnjak (Vros-Mladost)-18 poena (6/8 šut), 5 skokova, 1 asist, 1 blokada-val 19

5.Marin Đugum (Jazine-Stoja)-27 poena (12/16 šut), 10 skokova, 4 asista, 1 osvojena-val 34