Prvašići #15

Prije ovog 15. kola, tri su ekipe bile na vrhu sa istim brojem bodova, Jazine, Sonik i Dubrava. Nakon ovog kola i poraza od čak 50 razlike, Jazine su pale na četvrto mjesto.

Ovim porazom, a pobjedom Agrodalma protiv Ribole, momčad Joška Garme preskočila je Jazine, koje su ovim porazom pale na čak 4. mjesto na tablici i očekuje ih teška borba do kraja. Sve ovo još jednom pokazuje kako je ovosezonsko izdanje Prve lige i više nego zanimljivo i sigurno je da nam do kraja predstoji još sedam izuzetno zanimljivih kola.

Derbi kola igrao se u Dubrovniku, između domaćina i zahuktale Pule. Dubrovčani su, predvođeni Dubeljom i Došenom, odigrali odličnih zadnjih deset minuta i svojoj ekipi donijeli nova dva boda, za učvrščivanje petog mjesta na tablici. Dubrovčani sada imaju dva boda više od šestoplasiranog Zapruđa i sedmoplasirane Pule, a ostali su najozbiljniji konkurent vodećoj četvorci. Sonik Puntamika se bez većih problema obračunala sa Kvarnerom, koji još uvijek ne zna za pobjedu u ovom drugom dijelu.

Zapruđe i Đakovo su odigrali jednu zanimljivu u takmicu u Trnskom, a na kraju je domaćin kreirao nevjerojatnu seriju od 20:0 u zadnjih šest minuta i došao do pobjede. Još jedan preokret vidjeli su gledatelji na utakmici Ribole i Agrodalma. Ribola je imala vodstvo od 7 poena na ulasku u zadnju četvrtinu, no onda su crveno-bijeli prebacili u petu brzinu i trojac Ribarić-Žužul-Markočić pokazao se kao neriješiva enigma za domaće igrače i pobjeda je otišla za Zagreb.

Dubrava se umalo poskliznula kod Universitasa. Imali su vodstvo od 18 razlike na kraju treće četvrtine pa se izgleda malo opustili, što je mladost Splićana iskoristila i primakla se na samo 2 poena zaostatka. Da mladi Perasović nije izgubio loptu u zadnjem napadu, tko zna o čemu bi danas pričali. Ovako je Dubrava s(p)retno slavila i ostala na vrhu. Za iznenađenje kola pobrinula se ekipa Rudeša, koja je demolirala prvoplasirane Jazine i to ni manje, ni više, sa 50 razlike!!! Mladost Rudeša jednostavno je posramila Zadrane, koji kao da nisu bili na utakmici. Trica 3/22, samo 24 skoka na cijeloj utakmici i čak 20 izgubljenih lopti.

Naša momčad kola su bez premca košarkaši Rudeša, koji su osim uvjerljive pobjede od 50 razlike nad prvoplasiranim, imali odličnu ukupnu statistiku, od 59% ukupnog šuta, čak 52 skoka, 29 asistencija i čak sedam igrača sa dvoznamekastom valorizacijom.

Igrač kola je uzdanica Dubrovnika, Petar Dubelj, koji je odlično vodio svoju ekipu do vrijedne pobjede protiv Pule, s 30 poena(10/17 šut), 8 skokova, 4 asistencije, 7 iznuđenih prekršaja i konačnom valorizacijom 36.