PRVAŠIĆI #16: Papak izdominirao Jazine, a Puljko Universitas, Dubrovniku konačno pobjeda

Dvojica super iskusnih igrača su obilježila ovo kolo. Dario Papak i Hrvoje Puljko.

Ribola je u svojoj dvorani dočekala Samobor, a bio je to susret dvije ekipe sa istim omjerom. Domaćin je odlično otvorio utakmicu i imao čak +13 nakon prve četvrtine, a onda kao da je stao. Gosti su to iskoristili te prvo do poluvremena čak i prešli u vodstvo, a onda potpuno dominirali drugim poluvremenom i na kraju došli do zaslužene pobjede. Rašetina je kod Ribole upisao double-double učinak od 16 poena i 13 skokova, dok su kod gostiju najraspoloženiji bili Mandalinić sa 21 poenom, Levanić-Kutni sa 18 te Branković sa 13 poena i 12 skokova. Dubrovnik je konačno dočekao povratnika Nikolu Došena u svoje redove, a odmah je stigla i pobjeda. Ovoga puta u Dubrovniku je pala Pula i to košem Vodopije deset sekundi prije kraja. Puljani, kao i domaćini, nisu bili previše napadački raspoloženi, što je bolje iskoristila domaća momčad. Vodopija i Šeparović su sa 15 poena bili najbolji kod domaćina, dok je Pulu predvodio Bilalović sa 17 poena.

Omiš je došao do svoje osme pobjede na svom terenu, gdje i dalje ima maksimalan učinak. Ovoga puta nastupio je Ivan Mimica tako da Omišani nisu imali previše problema protiv posljednjeplasiranog Zapruđa. Utakmica je prelomljena kroz drugu i treću četvrtinu, gdje je Omiš stvorio +28. Petrašić sa 23 i Mimica sa 21 poenom najbolji kod domaćina, dok je jedino Garvanović bio raspoložen kod gostiju sa 25 poena. Zagrebački derbi odigran je u Sutinskim vrelima, gdje je Rudeš dočekao Cedevitu junior, a slavili su na kraju gosti, minimalno 72:73. Minutu prije kraja Macner je tricom postavio rezultat na 70:71, a Ogrizović za goste nakon prekršaja zabio dva bacanja za 70:73, da bi Torić smanjio odmah na 72:73. Ogrizović je tada za goste izgubio loptu, suigrač Markočić napravio prekršaj na Garafoliću, koji je nakon toga imao šut za pobjedu, no promašio je i mladi Vitamini su došli do pobjede. Garafolić je sa 19 poena bio prvo ime Rudeš, dok je kod Cedevite najviše zabio Ušić i to 20.

Universitas je ugostio Bosco, koji je već nakon prve četvrtine vodio 17:32 i bilo je odmah jasno u kojem smjeru će ići utakmica. Gosti su u svojim redovima imali iskusnog i raspoloženog Hrvoja Puljka, za kojeg mladi domaći igrači nisu imali odgovor u obrani pa se Puljko na kraju zaustavio na 31 poenu, od čega je trice šutirao 7/10. Za iznenađenje kola pobrinula se ekipa Sesveta, koja je odnijela pobjedu iz Jazina. Jazine su gotovo tri četvrtine kontrolirale igru i rezultat, na ulasku u zadnju imale +10 i onda sve prosule. Gosti su u svojim redovima imali raspoloženog Daria Papka, koji je radio dar mar po terenu. Na kraju se zaustavio na 32 poena, čak 16 skokova, 3 ukradene i 3 blokade. Sesvete su ganjale zaostatak za Jazinama čitavu utakmicu, a do prvog izjednačenja stigle su tricama Kosa i Papka, na nešto manje od tri minute do kraja. Domaći je vratio prednost na svoju stranu koševima Erslana, no Papak je ponovno bacanjima vratio egal, Jurica jednim bacanjem postavio 77:76, 1:41 do kraja. Nakon dva napada uz promašaje obje ekipe, za goste je ključnu tricu zabio Babić, 39 sekundi prije kraja. Erslan je za domaće izborio prekršaj, zabio samo jedno, a na drugoj strani Babić je izborio prekršaj, prvo promašio, drugo zabio za 78:80. Jazine su imale tada šansu, no prvo je Anderson promašio dvicu, a nakon njega Šango i tricu i Sesvete su krenule sa slavljem. Jurica je sa 23 poena bio prvi strijelac Jazina, dok je spomenuti Papak sa 32 bio prvo ime Sesveta, a i cijele utakmice.

1.Ivan Mimica (Omiš-Zapruđe)-21 poen (7/15 šut), 3 skoka, 8 asista, 3 ukradene-valorizacija 22

2.Bruno Levanić-Kutni (Ribola-Samobor)-18 poena (7/11 šut), 6 skokova, 5 asista, 3 ukradene-valorizacija 25

3.Hrvoje Puljko (Universitas-Bosco)-31 poen (12/19 šut), 1 skok, 2 asista-valorizacija 25

4.Luka Petrašić (Omiš-Zapruđe)-23 poena (10/14 šut), 9 skokova, 1 asist-valorizacija 27

5.Dario Papak (Jazien-Sesvete)-32 poena (12/19 šut), 16 skokova, 1 asist, 3 ukradene, 3 blokade-valorizacija 38

1.Ivan Rašetina (Ribola-Samobor)-16 poena (5/10 šut), 13 skokova, 2 asista-valorizacija 23

2.Marko Jurica (Jazine-Sesvete)- 23 poena (8/15 šut), 9 skokova, 3 asista, 2 ukradene-valorizacija 27

3.Ivan Vodopija (Dubrovnik-Pula 1981)-15 poena (7/10 šut), 9 skokova, 2 asista-valorizacija 21

4.Danko Branković (Ribola-Samobor)-13 poena (6/12 šut), 12 skokova, 3 asista, 2 blokade-valorizacija 23

5.Tomislav Garvanović (Omiš-Zapruđe)-25 poena (9/14 šut), 6 skokova, 3 ukradene-valorizacija 27

MVP KOLA: Dario Papak (Jazine-Sesvete)-32 poena (12/19 šut), 16 skokova, 1 asist, 3 ukradene, 3 blokade-valorizacija 38

TRENER KOLA: Josip Bulajić (Sesvete)

MOMČAD KOLA: KK Sesvete