PRVAŠIĆI #16: Važna pobjeda Crikvenice u Puli, Omiš “skinuo” Zagreb, Kristijan Šutalo MVP

Donosimo pregled utakmica i događanja u 16.kolu Prve lige.

Odigrano je 16.kolo u Prvoj ligi, nakon kojeg su se dogodile neke male promjene na tablici.

Važnu pobjedu upisali su košarkaši Crikvenice, koji su razbili Stoju u Puli sa čak 32 razlike, nakon odlično odrađenog drugog poluvremena koje su dobili 55:23 i tako došli do treće pobjede u sezoni. Bez većih problema Kvarner je došao do nove pobjede, ovoga puta nad Marsonijom i to sa visokih 40 razlike te tako ostao u utrci sa Vrijednosnicama.

Osječani su u malom derbiju kola slavili na svom parketu protiv Ribole, u utakmici na manji broj poena, gdje se domaćin bolje snašao u završnici utakmice, u kojoj su gosti propustili neke svoje prilike i tako ostali uskraćeni za iznenađenje kola. Gorica i Jazine su odigrali zanimljivu utakmicu sa velikim brojem poena, a domaćin je upisao četvrtu pobjedu u nizu, kojom je zasjeo na visoko 3.mjesto, a gosti su ovim porazom prekinuli niz od četiri pobjede.

Omiš je na svom parketu bio bolji od Zagreba, koji je vodio na poluvremenu, ali su domaći igrači treću četvrtinu dobili sa 26:15 i tako preuzeli kontrolu i nad igrom i nad rezultatom. Zagrepčani su uspjeli u nekoliko navrata doći na -5, no više od toga nije išlo i upisali su drugi poraz u nizu.

Samobor nije gostima iz Podstrane ostavio nikakve šanse, na poluvremenu je bilo +10 za Risove, na kraju treće +19 i bilo je jasno da će gosti sa Juga kući samo sa utješnim bodom.

Samobor-Podstrana 99:65

1.Paolo Marinelli (Kvarner-Marsonia)-24 poena (9/14 šut), 2 skoka, 8 asista, 2 osvojene-val 29

2.Krunoslav Simon (Samobor-Podstrana)-16 poena (5/9 šut), 5 skokova, 8 asista, 3 osvojena, 1 blokada-val 29

3.Martin Klepo (Gorica-Jazine)-19 poena (5/8 šut), 5 skokova, 7 asista-val 23

4.Željko Jović (Omiš-Zagreb)-22 poena (7/9 šut), 4 skoka, 1 osvojena, 1 blokada-val 24

5.Kristijan Šutalo (Gorica-Jazine)-25 poena (10/11 šut), 4 skoka, 1 asist, 3 osvojene, 3 blokade-val 33

1.Dean Popović (Stoja-Crikvenica)-17 poena (7/15 šut), 8 skokova, 8 asista, 2 osvojene, 1 blokada-val 23

2.Makai Ashton (Vros-Ribola)-16 poena (6/13 šut), 7 skokova, 5 asista, 3 osvojene-val 20

3.Šime Lisica (Kvarner-Marsonia)-14 poena (6/10 šut), 5 skokova, 4 asista, 1 osvojena-val 20

4.Karlo Lukačić (Samobor-Podstrana)-11 poena (3/6 šut), 7 skokova, 7 asista, 1 osvojena-val 22

5.Marijan Čakarun (Kvarner-Marsonia)-15 poena (6/8 šut), 8 skokova, 1 asist, 1 osvojena-val 20