PRVAŠIĆI #17: Ribola uvjerljiva kod Hermesa, šesta pobjeda Marsonije, Bruno Levanić-Kutni MVP

Donosimo pregled 17.kola Prve lige.

U kolu za nama kada je u pitanju Prva liga, nije bilo iznenađenja. Favoriti su upisali očekivane pobjede pa i nije bilo previše promjena na tablici.

Vrijednosnice nisu imale previše problema u Osijeku protiv posljednje Stoje, kojoj su ostale minimalne šanse za ostankom u ovoj ligi i slijedeće sezone. Osječani su kontrolirali tijek utakmice od početka i pobjeda nije niti jednom došla u pitanje. Kvarner je gostovao kod Zagreba, koji se u međuvremenu pojačao sa Amerikancem Pittsom i za domaćine je dobro krenulo, imali su +5 nakon prve četvrtine, no već do poluvremena su gosti iz Rijeke uveli utakmicu u egal. Riječani su u drugom poluvremenu riješili pitanje pobjednika, dobili su prvo treću četvrtinu 12:24, a onda i posljednju 18:22 i tako si osigurali novu pobjedu.

Marsonija je upisala važnu pobjedu, možda i ključnu za bezbrižan nastavak lige, ovoga puta bili su bolji od Podstrane. Crikvenica je silno htjela pomrsiti račune Gorice, koja je uz Vrijednosnice i Kvarner u najboljoj formi, na kontu su do ove utakmice imali četiri vezane pobjede, a sada su upisali i petu te momčad Zorana Dragojevića uveli i nove probleme pred posljednji period sezone.

Jazine su također nastavile sa dobrim igrama i pobjedama, ovoga puta bili su uvjerljivi protiv Omiša, kojeg su “dobili” sa čak 48 razlike. Kaštelani su bili uvjerljivi u gostima kod Hermesa, ovoga puta bila je to utakmica na velik broj poena, što i nije običaj za Ribolu, ali je za Hermes i u tom odnosu snaga, bolje se snašla momčad Damira Rančića.

U posljednjoj utakmici ovog kola, Samobor je bez većih problema pobijedio Mladost i bila mu je to treća uzastopna pobjeda.

1.Makai Ashton (Vros-Stoja)-15 poena (6/10 šut), 5 skokova, 9 asista, 5 osvojenih-val 29

2.Lewis Basset (Marsonia-Podstrana)-24 poena (9/19 šut), 16 skokova, 2 asista, 3 osvojene, 2 blokade-val 28

3.Bruno Levanić-Kutni (Samobor-Madost)-33 poena (12/15 šut), 2 skoka, 2 asista, 1 osvojena-val 34

4.Lovro Mandalinić (Samobor-Madost)-22 poena (8/14 šut), 3 skoka, 7 asista, 3 osvojene, 1 blokada-val 29

5.Marijan Čakarun (Zagreb-Kvarner)-25 poena (9/15 šut), 10 skokova, 4 asista-val 30

1.Paolo Marinelli (Zagreb-Kvarner)-23 poena (10/15 šut), 2 skoka, 4 asista, 2 osvojene-val 25

2.Andro Mirčeta (Jazine-Omiš)-18 poena (5/9 šut), 3 skoka, 4 asista, 4 osvojene-val 25

3.Antonio Klepo (Hermes-Ribola)-20 poena (7/14 šut), 5 skokova, 3 asista, 1 osvojena, 1 blokada-val 23

4.Jure Gunjina (Crikvenica-Gorica)-14 poena (5/13 šut), 13 skokova, 4 asista, 1 osvojena-val 22

5.Mladen Primorac (Vros-Stoja)-15 poena (5/8 šut), 6 skokova, 5 asista, 1 osvojena-val 21