PRVAŠIĆI #18: Dinamo pobjedom u derbiju preskočio Ribolu, Cedevita i Bosco na +31, Nenad Delić MVP

Borba za play-off pozicije se još dodatno zakomplicirala.

Četiri kola prije kraja regularnog dijela Prve lige, ostalo je još dosta upitnika. U gornjem domu, Dinamo je slavljem u derbiju protiv Ribole preskočio momčad Damira Rančića, dok su Jazine bez puno problema slavile u svojoj dvorani protiv Sesveta. Bosco i Cedevita su natrpali poenima svoje protivnike, Zapruđe, odnosno Dubrovnik, a obje su utakmice završile sa 31 razlike. Kvarner je u derbiju donjeg doma stigao do važne pobjede protiv Samobora, dok je Omiš nastavio vrlo dobru formu, sigurnom pobjedom nad Pulom.

DINAMO JEDNIM UDARCEM UBIO DVIJE MUHE

Dinamo je slavio u derbiju protiv Ribole, prije svega uraganom koji su pripremili gostima u trećoj četvrtini. Nakon odličnog ulaska u utakmicu i +14 nakon prve četvrtine, malo su popustili u drugoj, što je gostima omogućilo da se vrate u utakmicu pa su svoj zaostatak smanjili na samo -3. No, to je bilo to od njih. Dinamo je u drugi dio utakmice krenuo kako bi što prije riješio pitanje pobjednika, u čemu su i uspjeli. Za nešto više od šest minuta treće četvrtine pobjegli su gostima na +20 i pitanje pobjednika bilo je riješeno, nošeni odličnom igrom dvojca Garafolić-Jurič. Ukoliko momčad Milana Ličine slavi u srijedu u Puli, u zaostaloj utakmici, preskočit će i Jazine na drugom mjestu i u završnicu sezone ući sa velikim šansama da sa te pozicije uđu u doigravanje.

CEDEVITA UBACILA DUBROVČANIMA 114 POENA

Dubrovnik i Cedevita su odigrali utakmicu na velik broj poena, a već do poluvremena ubacili su ukupno 107 poena. U drugom dijelu Cedevita je iskoristila svoju širinu u momčadi, ali i odličan postotak šuta za tri poena, gdje je prednjačio Emir Šabić (7/11 za tri poena) pa su tako nakon treće četvrtine imali +18. Onda su u posljednjoj četvrtini domaćina ostavili na samo 12 poena i zaključili utakmicu pobjedom od 31 razlike.

BOSCO BEZ PROBLEMA DO POBJEDE NAD ZAPRUĐEM

Kako bi i teoretski ostali u utrci za play-offom, igrači Jakše Vulić nemaju pravo na kiks pa su tako i pristupili utakmici protiv Zapruđa. Već u prvoj četvrtini Bosco je ubacio 32 poena i tako najavio dobru napadačku utakmicu, a do poluvremena su imali prednost od 20 razlike. U trećoj četvrtini su to digli na visokih +35 (79:44) i bilo je samo pitanje koliko će poena ubaciti gostima. Na kraju potpuno zasluženih 31 razlike.

KVARNERU VAŽNI BODOVI PROTIV DIREKTNOG KONKURENTA SAMOBORA

Kvarner igra na krilima svojih iskusnih igrača, Siniše Štembergera i Jasmina Perkovića. Njihova je velika prednost što svaku utakmicu netko od njih dvojice ima svoj dan i u utakmicama protiv dikretnih protivnika to se itekako osjeti, a to je bio sada slučaj protiv Samobora. Jasmin Perković je ovoga puta bio enigma za goste iz Samobora pa je sa 28 poena bio najzaslužniji za važnu pobjedu domaćina. Imala je momčad Gorana Šućurovića riješenu utakmicu već na poluvremenu (43:23), a u drugom su dijelu tu razliku samo održavali i stigli do važne pobjede, kojom su upravo Samobor preskočili na tablici i smjestili se u “komfor zonu” na 8.mjesto, iako je to generalno još daleko od komfora koji bi im jamčio mirnu završnicu prvenstva.

OMIŠ NASTAVIO POBJEDAMA PROTIV PULE

Omišani su nastavili seriju dobrih utakmica i pobjeda pa su tako na “Ribnjaku” bili bolji ovoga puta od Pule, za svoju desetu pobjedu u sezoni. Gosti su bolje krenuli u utakmicu, no već do poluvremena domaćin je okrenuo vodstvo i sa +2 zaključio prvo poluvrijeme. Puljani se nisu predavali niti u drugom dijelu, iako su i oni imali velikih problema sa napadačkim skokom domaćina, koji ih je i u ovoj utakmici imao čak 16, što im je bitno olakšavalo posao u napadu. Sa +11 za Omiš se ušlo u posljednju četvrtinu u kojoj je domaćin u tri navrata imao +13 i iz tog minusa se gosti nisu uspjeli vratiti i kući otišli sa novim porazom, koji ih i dalje drži na pretposljednjoj poziciji, koja ih vodi u drugu ligu.

JAZINE BEZ PROBLEMA PROTIV SESVETA

Jazine su novom pobjedom nastavile odličnim igrama i tako ostali, uz Dinamo, momčad sa najvećim šansama za drugom pozicijom u doigravanju. Sesvete nisu imale nikakve šanse, domaćin je imao +16 na poluvremenu pa je sve to “podebljao” na +25 u trećoj četvrtini i na kraju stigao do nove pobjede bez previše muke.

1.Filip Paponja (Jazine-Sesvete)-19 poena (7/8 šut), 3 skoka, 3 asista, 3 ukradene-valorizacija 25

2.Hrvoje Garafolić (Dinamo-Ribola)-23 poena (7/12 šut), 4 skoka, 2 asista, 2 ukradene-val 26

3.Luka Katura (Bosco-Zapruđe)-21 poen (9/12 šut), 10 skokova, 2 asista, 1 ukradena-valorizacija 30

4.Nenad Delić (Omiš-Pula)-30 poena (12/21 šut), 9 skokova, 3 asista-valorizacija 30

5.Jasmin Perković (Kvarner-Samobor)-28 poena (11/15 šut), 4 skoka, 2 asista-valorizacija 28

1.Emir Šabić (Dubrovnik-Cedevita)-23 poena (7/14 šut), 1 skok, 4 asista, 1 ukradena-val 21

2.Marko Petrović (Bosco-Zapruđe)-20 poena (7/12 šut), 5 skokova, 6 asista, 1 ukradena-valorizacija 25

3.Denis Srzić (Omiš-Pula)-12 poena (6/11 šut), 13 skokova, 1 asist, 1 ukradena, 2 blokade-val 23

4.Matej Bošnjak (Dubrovnik-Cedevita)-16 poena (7/8 šut), 5 skokova, 1 asist-valorizacija 18

5.Dino Šipić (Omiš-Pula)-20 poena (9/16 šut), 10 skokova, 3 asista, 1 ukradena, 3 blokade-val 25

MVP KOLA: Nenad Delić (Omiš-Pula)-30 poena (12/21 šut), 9 skokova, 3 asista-valorizacija 30

TRENER KOLA: Milan Ličina (Dinamo Zagreb)

MOMČAD KOLA: KK Dinamo Zagreb