PRVAŠIĆI #18: Kvarner bolji od Zagreba, Jazine od Omiša, Brokerima slavlje u Puli, Christian Bradford MVP

Donosimo pregled zbivanja u 18.kolu Prve lige.

Odigrano je 18.kolo u Prvoj ligi, a ostala su još četiri kola do početka doigravanja. U ovom kolu nije bilo velikih iznenađenja pa su tako dvije prvoplasirane momčadi, Dubrovnik i Vrijednosnice, upisali nove pobjede. Gospari su bili bolji od Ribole u susjedskom derbiju te upisali 17 uzastopnu pobjedu, dok su Brokeri slavili na gostovanju kod Stoje, na krilima raspoloženog dvojca Bradford-Vladović te tako ostali prvi pratioc momčadi Dubrovnika.

Derbi kola igran je u Rijeci, gdje su se susreli Kvarner i Zagreb. Riječani su na poluvremenu imali zaostatak od 9 poena, a onda su u drugom poluvremenu zaigrali puno bolje, dobili ga sa 17 razlike i došli do pobjede, kojom su se na tablici upravo sa Zagrebom izjednačili bodovno. Mladost je protiv Puntamike upisala uvjerljivu pobjedu, kojom su preskočili na tablici Hermes Analiticu, koja je poražena u gostima kod Samobora.

Jazine su protiv Omiša odigrale dobro prvo poluvrijeme, nakon kojeg su imali vodstvo 44:34, no u trećoj četvrtini su iskusni gosti iz Omiša okrenuli sve na svoju stranu odličnom četvrtinom (15:31), no u zadnjoj je opet proradila mladost domaće momčadi, predvođena sve boljim Michaelom Ružićem, koji je predvodio svoju ekipu do preokreta i konačne pobjede.

PRVA PETORKA KOLA:

1.Javon Levi (Dubrovnik-Ribola)-20 poena (8/12 šut), 4 skoka, 5 asista, 3 osvojene-val 25

2.Christian Bradford (Stoja-Vros)-26 poena (10/15 šut), 4 skoka, 8 asista, 2 osvojene-val 34

3.Luka Mršić (Mladost-Puntamika)-24 poena (10/11 šut), 2 skoka, 4 asista, 3 osvojene-val 27

4.Michael Ružić (Jazine-Omiš)-27 poena (10/17 šut), 5 skokova-val 25

5.Kristijan Šutalo (Dubrovnik-Ribola)-13 poena (5/5 šut), 8 skokova, 1 asist, 1 osvojena-val 21

DRUGA PETORKA KOLA:

1.Kristijan Vladović (Stoja-Vros)-17 poena (5/8 šut), 3 skoka, 4 asista, 6 osvojenih-val 24

2.Courtney Fells (Kvarner-Zagreb)-20 poena (8/21 šut), 8 skokova, 5 asista, 2 osvojene-val 22

3.Roko Baburek Spaseski (Samobor-Hermes)-16 poena (7/12 šut), 7 skokova, 5 asista, 3 osvojene-val 22

4.Filip Vranješ (Samobor-Hermes)-19 poena (7/9 šut), 4 skoka, 2 asista, 1 osvojena-val 19