PRVAŠIĆI #18: Omiš šokirao Hermes, Dubrovnik u derbiju bolji od Dinama, treća pobjeda Amfore, Filip Vujičić MVP

Prvoligaši su odradili 18.kolo, koje je ovoga puta bilo kompletno, sa svih šest susreta.

Derbi kola igran je u Dubrovniku, gdje je domaćin dočekao Dinamo iz Zagreba. Neizvjesna i uzbudljiva utakmica, na kraju je pripala domaćinu, koji je u drugom poluvremenu stigao prednost gostiju iz prvog dijela i u završnici utakmice bio pribraniji, iako su gosti tricom Anzulovića došli na samo 72:71, no Dubelj je sa slobodnih bacanja potvrdio pobjedu, iako je Ušić imao još jednu priliku sa trice, ali lopta nije htjela kroz obruč i domaćin je uspisao važnu pobjedu. Jazine su na utakmici protiv Medveščaka imale nekoliko raspoloženih igrača, što je bilo i više nego dovoljno da se lako obračunaju sa fenjerašem Medveščakom, koji je već jednom nogom u Drugoj ligi. Ubacili su momci Marka Selina čak 112 poena na ovoj utakmici.

Ribola je nakon Kup utakmice protiv Cedevite Junior odradila gostovanje kod Samobora, uspješno na kraju. Igrači Damira Rančića su kontrolirali rezultat gotovo cijelu utakmicu te nisu dozvolili nikakvo iznenađenje, unatoč umoru koji ih je snašao nakon iscrpne Kup utakmice. Bosco je u derbiju sredine tablice na svom terenu bio bolji od Kvarnera. Riječani su se dobro držali prvo poluvrijeme, ali su onda u drugom dijelu utakmice, posebice u posljednjoj četvrtini potpuno pali, primili čak 28 poena i upisali sedmi poraz u sezoni, dok je Bosco ovom pobjedom skočio na 3.mjesto.

Za iznenađenje kola pobrinula se momčad Omiša, koja je slavila u gostima kod Hermesa, kojem je ovo bio tek drugi poraz u sezoni. Nakon neizvjesne prve četvrtine, gosti su drugu dobili čak 21:8 i tu je krenuo njihov put ka pobjedi. Imali su velikih +14 na velikom odmoru, to sačuvali na kraju treće, a onda to bez problema održavali u posljednjoj četvrtini. Hermes je najbliže došao na -10, što dovoljno govori o njihovoj nemoći na toj utakmici. Amfora je došla do treće pobjede u sezoni, slavljem protiv Zagreba. Nakon neivzjesne tri četvrtine, gosti iz Zagreba su na početku posljednje četvrtine napravili seriju 12:0, poveli u 36.minuti 52:60 i bili vrlo blizu pobjede. No, probudio se domaćin i u svega dvije minute došao na 61:63, na ulasku u posljednju minutu. Gosti su u pretposljednjem napadu promašili dva šuta u nizu, ali su 21 sekundu prije kraja primili dvicu (Morris) za izjednačenje, uz prekršaj Perića, koji je Morris pretvorio u tri poena, za vodstvo 64:63. Šantić je tada ukrao loptu Jeleneku, koja je došla do Bokšića, na kojem je napravljen prekršaj. Prvo je Bokšić stavio za 65:63, a onda nakon promašaja drugog, uspio uhvatiti skok u napadu i zabiti za potvrdu pobjede 67:63. Nevjerojatan poraz zagreba…