PRVAŠIĆI #19: Bosco osvojio Omiš, Hermes ubacio 124 poena, Dinamo drži vrh i dalje, Noa Svoboda MVP

Odigrano je 19.kolo Prve lige, sa svih šest utakmica.

Svojevrsni derbi kola igran je u Omišu, gdje je domaćin, osokoljen slavljem u prošlom kolu kod Hermesa, dočekao ekipu Bosca. U sastav su se vratili Luka Pandurić te Ivan Mimica, no to na kraju domaćinu nije donijelo previše, a Bosco je bio bez Luke Kature. Domaćin je bolje ušao u utakmicu, imao +8 nakon prve četvrtine i onda stao. Gosti su smanjili do poluvremena zaostatak, a onda u drugom poluvremenu potpuno preuzeli konce igre. Dobio je Bosco treću četvrtinu 19:11 i krenuo ka pobjedi, a domaćin se od tog šoka do kraja utakmice nije uspio oporaviti, a uz sve to ostali su bez inače svog jakog oružja, šuta za tri poena (7/26) i gosti su odnijeli pobjedu sa Ribnjaka. Kvarner nije imao previše problema u svojoj dvorani protiv Amfore te je momčad iz Rijeke upisala svoju desetu pobjedu u sezoni.

Dalmatinski derbi igrali su Ribola i Jazine. Kaštelani su odlično otvorili susret i nakon prve četvrtine imali vodstvo 31:18, koje su gosti iz Zadra malo smanjili u drugoj četvrtini, u kojoj su malo otupili domaće napade. Sličan scenarij vidjeli smo i u trećoj četvrtini, kada su se gosti potpuno vratili u utakmicu, a već na samom startu posljednje četvrtine uspjeli su doći na 63:63. Domaći su tada napravili seriju 10:0, no mladi momci i Zadra su i to uspjeli nadoknaditi, primaknuti se na 75:72 u 37.minuti, ali nakon mini serije 4:0 domaćih igrača, iz novog većeg minusa se nisu uspjeli vratiti i ipak je pobjeda pripala domaćinu. Uzbudljivu utakmicu odigrali su Samobor i Dubrovnik. Dubrovčani su od početka utakmice imali kontrolu igre i rezultata i stalno vodstvo, no nikako nisu uspjevali zaključiti utakmicu pa smo svjedočili nekoliko rezultatskih primaka domaće momčadi. Ipak, u samoj završnici, gosti su uspjeli zadržati pribranost i utakmicu privesti mirno kraju, za novu pobjedu.

Hermes se nakon poraza od Omiša vratio pobjedama, a ceh je platio fenjeraš Medveščak, kojem su igrači Zvonimira Mravka ubacili čak 124 poena. Rezultatske neizvjesnosti nije bilo, a Hermes je na kraju u svojim redovima imao čak 7 dvocifrenih igrača i na kontu čak 17 ubačenih trica. Zagrebački “derbi” odigrali su Zagreb i Dinamo. Iako prilično udaljeni na tablici, pružili su jednu neizvjesnu utakmicu, koju je na kraju odlučio David Ušić, dvicom u posljednjoj sekundi susreta, za novo slavlje momčadi Milana Ličine. Zagreb je imao vodstvo na poluvremenu, na kraju treće, a i kroz gotovo cijelu posljednju četvrtinu. Ipak u posljednje tri minute vodstva su se nekoliko puta izmjenila, da bi kod rezultata 65:65 Dinamo promašio prvi pokušaj za pobjedu, nakon time-outa i drugi, ali je spomenuti Ušić uhvatio skok u napadu i iz njega sa zvukom sirene realizirao dvicu, za veliko slavlje svoje momčadi.