PRVAŠIĆI #19: I Rudeš uzeo bodove iz Jazina, Bosco se prošetao Pulom, Omiš na 10 od 10 na Ribnjaku

Jazine su upisale i četvrti poraz u nizu i tako ugrozile prvo mjesto pred play-off.

Situacija na vrhu prvoligaške tablice se polako mijenja. Jazine su doživjele četvrti poraz u nizu, nešto slično kao i prošle sezone. Nakon furioznog ulaska u sezonu, u drugom dijelu prošle sezone igrački kadar se osipao, ambicije su nestale, nizali su se porazi i sezona je otišla u vjetar. Slična situacija događa se i sada. Od ekipe koja je mljela sve protivnike, sada čak i iz Jazina uzima bodove tko god dođe pa više niti, do sada zacementirano prvo mjesto, više nije sigurno. Jesu li ambicije splasnule ili su ta četiri poraza bili nes(p)retan splet okolnosti, vidjet ćemo u nastavku sezone, no prema trenutnoj situaciji i formi, Bosco ozbiljno puše za vratom.

U prvom od nekoliko derbija donjeg doma, SESVETE su obranile svoj teren protiv DUBROVNIKA i tako se izjednačile sa Gosparima na tablici bodovno. Neizvjesna utakmica, u kojoj je domaćin većim dijelom utakmice kontrolirao rezultat, je odlučena u zadnjoj minuti, a nakon Babićevih bacanja Sesvete su otišle na +3, 15 sekundi prije kraja, što se pokazalo kao ključno. Došen je imao priliku tricom donijeti gostima pobjedu, no nije uspio. OMIŠ je u susjedskom derbiju na svom Ribnjaku bio bolji od RIBOLE i tako nastavio odličan niz u domaćim utakmicama: 10 od 10! Utakmica sa puno rezultatskih preokreta, odlučena je u zadnjoj minuti, u koje je domaćin ušao sa vodstvom 83:82, nakon čega ih je Mimica sa dva bacanja odveo na 85:82, a Vručinić sa druge strane nije bio precizan kao Mimica, pogodio je samo jedno, da bi nakon njega Petrašić jednim bacanjem zaključio pobjedu. Rašetina je tricom pokušao izboriti produžetak, no neuspješno.

PULA je dočekala BOSCO, no nije se provela baš najbolje. Vratili su se ozlijeđeni igrači kod momčadi iz Zagreba i to se odmah osjetilo. Zagrepčani su jednostavno bili prejaki za lošeg domaćina pa su relativno lako došli do uvjerljive pobjede. Odličnu utakmicu odigrao je Makur Puou, koji je osim 21 poena, uz samo jedan promašaj iz igre, uspio uhvatiti čak 18 skokova. RUDEŠ je do slavlja u JAZINAMA, u zadnjim minutama. Iako su prije toga imali dva puta po 3 razlike, domaćin se vraćao. Nakon trice Andersona, domaćin je imao +3, 25 sekundi prije kraja, a Jurič za goste izborio bacanja. Prvo je zabio za 78:77, drugo promašio, ali uhvatio skok u napadu te zabio dvicu za 78:79. Nakon time-outa, Krstanović je za domaćina pokušao tricom izboriti pobjedu, no neuspješno.

UNIVERSITAS je na krilima odličnog Brune Rebića stigao do možda i odlučujuće pobjede za ostanak u ligi, kod ZAPRUĐA. Domaćin je imao u 32.minuti čak +8 i bio na putu do pobjede, ali nisu to znali sačuvati. Gosti su napadačkim uraganom (27 poena) kreirali preokret i stigli do važne pobjede. CEDEVITA JUNIOR je tek nakon produžetka protiv SAMOBORA stigla do 11 pobjede i preskočila upravo Samobor na tablici. Odlično su odigrali mladi vitamini u tom produžetku (20:5) i tako stigli do pobjede koja ih i dalje ostavlja u utrci za play-off.