PRVAŠIĆI #2: Hermesu još jedan derbi uz sjajne igre Jelavića i Svobode, Dinamo uvjerljiv u Samoboru, Hrvoje Garafolić MVP kola

Prvoligaši su proteklog vikenda odradili drugo kolo nove sezone.

Sa jednim kolom “kaskanaj” za premijerligašima, prvoligaši nastavljaju sa svojim obavezama i utakmicama. Ribola je na svom terenu ugostila Zapruđe, koje je imalo lijepo vodstvo nakon prvog poluvremena u utakmici na izrazito mali broj poena. Domaćin je u trećoj četvrtini tek proigrao, no pokazalo se to samo kao zagrijavanje za sjajnu posljednju četvrtinu. Dobili su Rančićevi momci tu dionicu 21:7 i došli do pobjede. Preokret je krenuo sredinom posljednje četvrtine, kada su poveli 51:50 i do kraja utakmice napravili seriju 15:5, što im je omogućilo prvu pobjedu u sezoni. Samobor je dočekao jednog od favorita za naslov prvaka, ekipu Dinama, koja je protutnjala Samoborom i došla do druge pobjede. Nije domaćin na potrebnoj razini, niti kvaliteti da bi parirao momčadi Milana Ličine, koja je dobila tri četvrtine i na kraju slavila sa 25 razlike.

Hermes je dobio još jedan derbi, ovoga puta protiv Bosca. Odličnu utakmicu odigrali su mladići Noa Svoboda i Andrija Jelavić za Mravkovu momčad, a Hermes je nakon neizvjesnog prvog dijela, u trećoj četvrtini potpuno slomio goste (29:14) i trasirao si put do pobjede, druge u sezoni. Zanimljivo je bilo i u susretu Medveščaka i Kvarnera, čiji su igrači dugo lomili otpor žilavog domaćina. Za njih su stvari sjele na svoje mjesto u posljednjoj četvrtini, koju su gosti dobili 23:9 i tako došli do pobjede.

Susjedski derbi odigran je u Dubrovniku, gdje je gostovao Omiš. Gosti su kontrolirali rezultat u prvom poluvremenu, a onda u trećoj četvrtini sami sebe odveli u ponor. Ubacili su u deset minuta samo 9 poena, a primili 28 i iz tog šoka se nisu oporavili pa je Dubrovnik upisao pobjedu te ostavio goste bez pobjede nakon dva kola. Novi prvoligaš, Amfora iz Makarske, je gostovala kod Jazina. Makarani su se pokazali kao tvrd orah, imali vodstvo nakon tri četvrtine te na početku posljednje dionice, 47:48, no tu je krenuo njihov pad. Domaći su napravili seriju 12:0, preuzeli vodstvo i krenuli po pobjedu, no gosti se nisu ni tada predavali i uspjeli su u 38.minuti doći do izjednačenja 61:61. Ipak, u završnici utakmice nisu bili precizni, domaćin je preko Matuline i Beljana poentirao i uzeo minimalnu pobjedu.