Prvašići #2

U našoj drugoj kolumni Prvašići, u kojoj donosimo presjek i analizu završenog kola, danas imamo ponovno jedno zanimljivo kolo.

I ovo kolo imali smo Zagrebački derbi, u kojem su se sastala dva bivša drugoligaša, Dubrava i Zapruđe. Ključne su se pokazale treća i četvrta četvrtina, u kojima je Dubrava odigrala nešto koncentriranije i došla do pobjede. Zapruđe  u dva kola nije još uvijek osjetilo slast pobjede. Kvarner je na domaćem terenu bio bolji od Kaštele, kojoj je ovo drugi poraz, a sigurno je da ovakav rasplet nisu očekivali. Druga četvrtina (23:9) je izgleda bila presudna.

Nevjerojatnu utakmicu odigrali su Agrodalm i Dubrovnik. Agrodalm je imao +18 na 6 minuta prije kraja i onda kao da je nestao sa parketa. Uporni Dubrovčani uspjeli su doći produžetka, ali Garmini momci ipak su skupili snagu i na kraju ostvarili i drugu pobjedu. Pula je došla do prve pobjede na domaćem terenu protiv Rudeša, koji je bio nemoćan, posebno u drugom poluvremenu koje je domaćin dobio 47:23 i ostavio ih na -33.

U Đakovu je ponovno odigrana fantastična utakmica. Novi Prvoligaš priredio je još jedno iznenađenje, ovoga puta pobjedili su favorizirane goste iz Jazina i to košem u zadnjim sekundama. Zadrani su u samo jednom danu ostali bez Jakova Vladovića, koji je otišao u Hermes Analiticu, ali su vratili bivšeg igrača Mirzu Sarajliju, koji je već jučer pokazao da će biti veliko pojačanje. No, u Đakovu su ostali kratkih rukava, dok su domaći još jednom fanatičnom i srčanom igrom i borbom došli do druge pobjede. Koliko je ova pobjeda velika, govori i podatak da ih sa klupe nije mogao voditi prvi trener Marijan Petrović, zbog poslovnih obaveza. Istok gori zadnja dva tjedna, lijepa priča svakako. Mladi Splićani Universitas su nakon pobjede u prvom kolu otišli na gostovanje kod Sonika, bez prvog strijelca iz prve utakmice, Brune Rebića, kojeg je preoteo Anzulović za utakmicu protiv Cedevite, a niti Ivan Perasović nije bio u sastavu zbog ozljede. Sve to rezultiralo je porazom od 28 razlike. Ono bitno je da je Karakaš priliku dao 15-godišnjacima Antoniu Šantiću i Bruni Tomiću.

Na slici: Christopher Hortman(Pula 1981)

Kao i prošlo kolo, sastavili smo deset igrača koji su obilježili kolo, podijeljeni u prvu i drugu petorku.