PRVAŠIĆI #20: Brokeri “riješili” Kvarner i drugi puta u sezoni, važna pobjeda Crikvenice, Filip Bjelanović MVP

Zanimljivo je bilo u 20.kolu Prve lige, čiji izvještaj donosimo u pregledu kola.

Veliki derbi igrali su u Rijeci Kvarner i Vrijednosnice. Riječani su se nadali da će uzvratiti Brokerima za jedini poraz u sezoni, no to se nije dogodilo, iako je početak utakmice sugerirao da će se to upravo i dogoditi. Krenuo je Kvarner silovito, poveo 17:0, imao 30:11 na kraju prve četvrtine, ali onda kao da su se opustili, gosti su to osjetili i već do poluvremena se vratili koliko toliko u egal. Drugo poluvrijeme je potpuno pripalo gostima iz Osijeka, koji su nametnuli svoj ritam i utakmicu potpuno okrenuli na svoju stranu te zasluženo uzeli pobjedu. Drugo je ovo slavlje Brokera, koji su sada preuzeli čelno mjesto na tablici. Gorica je na svom parketu bila bolja od Mladosti i tako ostala na 3.mjestu, sa pobjedom više od Zagreba.

Upravo su košarkaši Zagreba ti koji su kreirali još jedan preokret, nakon što su gubili u Samoboru od domaćina na poluvremenu čak 18 razlike. Ipak, u drugom dijelu utakmice potpuno su nadigrali domaćina, koji je neshvatljivo stao i na kraju prosuo, praktički, već osvojene bodove. Važnu pobjedu protiv direktnog konkurenta za ostanak u ligi upisali su košarkaši Crikvenice, na gostovanju kod Podstrane pa su se bar na kratko momci Kize Dragojevića maknuli iz opasne zone.

Hermes je iznenadio domaćine u Omišu, koji nisu bili previše raspoloženi za obrambene zadatke pa su gosti iz Zagreba uspjeli ubaciti čak 110 poena i uzeti dva boda. Stoja je bila vrlo blizu važne pobjede, protiv Ribole, ali u samoj završnici gosti su se bolje snašli i preokretom uzeli bodove vrijedne približavanju 4.mjesta, posljednjeg koje vodi u play-off.

Utakmica Marsonia-Jazine Arbanasi je odgođena.

1.Ante Delaš (Stoja-Ribola)-21 poen (7/11 šut), 4 skoka, 4 asista, 1 osvojena-val 26

2.Filip Kordić (Omiš-Hermes)-19 poena (7/9 šut), 3 skoka, 3 asista, 4 osvojene-val 24

3.Filip Bjelanović (Kvarner-Vros)-22 poena (9/12 šut), 9 skokova, 1 asist, 3 osvojene-val 30

4.Jure Gunjina (Gorica-Mladost)-23 poena (8/19 šut), 5 skokova, 7 asista, 3 osvojene-val 26

5.Robert Kujundžić (Kvarner-Vros)-18 poena (8/9 šut), 8 skokova, 1 asist, 2 osvojene-val 25

1.Fran Grgić (Omiš-Hermes)-17 poena (7/9 šut), 3 skoka, 3 asista-val 20

2.Edward Scott (Podstrana-Crikvenica)-20 poena (7/15 šut), 7 skokova, 3 asista-val 17

3.Erik Pitts (Samobor-Zagreb)-19 poena (5/14 šut), 2 skoka, 3 asista, 6 osvojenih-val 19

4.Lovro Mandalinić (Samobor-Zagreb)-28 poena (11/18 šut), 8 skokova, 2 asista, 1 osvojena-val 29

5.Mario Krešić (Stoja-Ribola)-15 poena (6/13 šut), 11 skokova, 4 asista, 1 osvojena-val 22