Prvašići #22

Posljednje kolo regularnog dijela Prve lige razriješilo je pitanje drugog putnika u drugu ligu, dok se poredak momčadi za doigravanje nije mijenjao.

Najvažnije utakmice ovog kola, a ispalo je i čitavog prvenstva bile su Đakovo-Pula te Rudeš-Agrodalm. Đakovčani su morali dobiti Pulu, a Rudeš nije smio pobjediti Agrodalm, a u toj situaciji Đakovo bi ostalo prvoligaš, no to se ipak nije dogodilo. Đakovo je svoj dio posla odradilo protiv neopterećene Pule, već nakon prvog poluvremena momci trenera Lončarića riješili su pitanje pobjednika te do kraja jednim uhom osluškivali što se događa u Zagrebu. Tamo je Agrodalm imao vodstvo od 12 razlike na ulasku u zadnju četvrtinu i činilo se da će se Đakovo spastiti, no Rudeš u tih zadnjih deset minuta odigrao savršeno. Prvo su serijom 12:0 sustigli vodstvo Agrodalma, da bi čak i prešli u vodstvo, ne dozvolivši gostima skoro punih sedam minuta da zabiju poen. Kada se Agrodalm pribrao i izjednačio, ponovno je uslijedila serija domaće momčadi i prelazak u vodstvo, Agrodalm je imao šut za izjednačenje 20-ak sekundi prije kraja, no lopta nije ušla, napravili su nesportsku grešku pa potom i tehničku i Rudeš je slobodnim bacanjima potvrdio toliko vrijednu pobjedu i poslao Đakovo natrag u drugu ligu.

Od ostalih utakmica vrijedi spomenuti kako se Kvarner od prvoligaškog društva i domaće publike oprostio pobjedom nad Universitasom, dok je u jedinoj nedjeljnjoj utakmici Zapruđe pobjedilo Sonik Puntamiku, no gostima iz Zadra to nije poremetilo planove niti položaj na tablici. Dubrovnik je nastavio sa odličnim igrama, uvjerljivim slavljem protiv Ribole najavili su visoke ciljeve u doigravanju, dok je Dubrava slavila kod Jazina, također bez većih problema.

Ono što je sada jasno je da iz lige ispadaju Kvarner i Đakovo, dok će u doigravanje Sonik Puntamika, Dubrava, Dubrovnik i Agrodalm.

Parovi polufinala, koje se igra u srijedu i četvrtak, su:

Dubrava-Dubrovnik, srijeda 3.4. u 19 sati

Sonik Puntamika-Agrodalm, četvrtak 4.4. u 19 sati

Za igrača kola izabrali smo Mateja Karlovića iz Đakova, koji je odigrao još jednu odličnu utakmicu, postigavši pritom 31 poen(11/15 šut), imao je 3 skoka, 4 asistencije, 5 iznuđenih prekršaja te 3 osvojene lopte, za konačnu valorizaciju 35.

Momčad kola je ekipa Kvarnera, koja se prvom pobjedom u drugom dijelu sezone oprostila od Prve lige.