PRVAŠIĆI #24: Dinamo bolji od Bosca, Dubrovnik skočio na 2.mjesto, Medveščak konačno slavio, Ante Delaš MVP kola

Prvoligaši su odradili 2.kolo u obje lige.

Odradili su prvoligaši 2.kolo u obje lige, a bilo je nekoliko zanimljivih rezultata i ishoda pa donosimo pregled svih utakmica i zbivanja.

LZP: Dinamo fantastičnim preokretom do pobjede nad Boscom, Dubrovnik izbio na 2.mjesto, Riboli derbi protiv Hermesa

Dubrovnik je nakon nešto neizvjesnijeg prvog poluvremena, u trećoj četvrtini na gostovanju u Omišu odličnom igrom slomio domaćine, dobio taj period igre 26:11 i trasirao si put ka pobjedi. Dubrovčanima je ovo čak sedma uzastopna pobjeda i sada su čvrsto prigrabili 2.mjesto i pokazali da će biti prva prava pratnja vodećem Dinamu. Hermes Analitica je turneju na Jugu završila drugim porazom, nakon onog u Dubrovniku. Ribola se još jendom pokazala kao tvrd domaćin, koji u svojoj dvorani teško prepušta bodove, a nošeni odličnom igrom Ante Delaša, slavili su u još jednom derbiju pa sada imamo tri ekipe sa istim brojem bodova na tablici. Nevjerojatnu utakmicu odigrali su Dinamo i Bosco. Dinamovci su vrlo dobro otvorili utakmicu, imali nakon prvih deset minuta vodstvo 18:12 i u tim trenucima Bosco je još tražio, a onda je stroj Ivana Tomasa odigrao odličnih drugih deset minuta i dobio taj period igre 28:15 pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 33:40. Bosco je nastavio svoju dominaciju i u trećoj četvrtini, kroz koju su svoju razliku povećali do +10 pred posljednju četvrtinu, a onda su se doslovno ugasili. Dinamo je za nepunih pet minuta posljednje četvrtine ubacio čak pet trica, napravio seriju 17:2, poveo i svoje vodstvo sačuvao do kraja utakmice i sjajnim preokretom došao do dvadesete pobjede u sezoni. Dobili su momci Maria Štirjana posljednju četvrtinu čak 32:9.

REZULTATI 2.KOLA:

Ribola Kaštela-Hermes Analitica 84:78

Omiš Čagalj Tours-Dubrovnik 68:81

Dinamo Zagreb-Bosco 85:72

PRVA PETORKA LIGE ZA PRVAKA:

1.Ante Delaš (Ribola-Hermes)-22 poena (9/14 šut), 6 skokova, 8 asista, 4 ukradene-val 34

2.Luka Cvitanović (Dinamo-Bosco)-16 poena (6/10 šut), 3 skoka, 3 asista, 3 ukradene, 1 blokada-val 22

3.Damir Markota (Dinamo-Bosco)-13 poena (5/10 šut), 11 skokova-val 19

4.Filip Vujičić (Omiš-Dubrovnik)-20 poena (9/13 šut), 6 skokova, 4 asista, 2 ukradene-val 26

5.Ivan Vodopija (Omiš-Dubrovnik)-13 poena (6/10 šut), 8 skokova, 3 ukradene, 1 blokada-val 20

TABLICA LIGE ZA PRVAKA:

LZO: Medveščak konačno slavio, Jazine odlične u Rijeci, kao i Samobor u Makarskoj

Nakon ovog kola, te jučerašnje pobjede Samobora nad Kvarnerom, stvari su u Ligi za ostanak vrlo jasne. Kvarner, Jazine i Samobor su osigurali svoj status za slijedeću sezonu, dok će Amfora, Zagreb i Medveščak u borbu za ostanak u ligi. Zadrani su se prošetali kroz Rijeku, s obzirom da Kvarner bez Siniše Štembergera nije ista ekipa pa su Krševan Klarica, Dino Butorac i ekipa relativno lako došli tamo do bodova. Istim receptom, u Makarskoj su bodovima osladili i košarkaši Samobora, kojima Amfora nije mogla parirati. Zagreb je u prijelaznom roku u svoje redove doveo Štembergera da ih spasi od ispadanja, no u dvije utakmice svoj plan za sada nisu ostvarili. Ovoga puta bolji od njih bio je posljednjeplasirani Medveščak, koji je upisao tek drugu pobjedu u sezoni, no potpuno zasluženo. Kontrolirao je domaćin rezultat od početka utakmice pa sve do kraja, u posljednjoj četvrtini imali su i najviših +16 i na kraju upisali važnu pobjedu, kojom su se upravo Zagrebu i Amfori približili na samo jednu pobjedu zaostatka.

Kvarner 2010-Jazine Arbanasi 78:95

Amfora-Samobor 61:94

Medveščak-Zagreb 77:68