PRVAŠIĆI #25: Dinamo bolji od Hermesa, Dubrovniku osma u nizu, Jazinama četvrta, Maksim Matulina MVP kola

Donosimo pregled 3.kola Prve lige.

Odigrano je 3.kolo u Prvoj ligi, gdje se situacija, posebice u Ligi za prvaka, dodatno zakomplicirala. Što se tiče Lige za prvaka, Dinamo je sam na vrhu, Dubrovnik se prometnuo u prvog pratioca i već ovog vikenda nas očekuje njihov međusobni dvoboj, koji bi mogao puno toga riješiti. U slučaju slavlja Dinama, oni bi praktički i zacementirali vodeću poziciju, dok bi u slučaju slavlja Dubrovnika, situacija bila još neizvjesnija.

LZP: Dinamu bolji i od Hermesa, Dubrovniku osma u nizu, Bosco prekinuo nizu poraza pobjedom nad Omišem

Košarkaši Dubrovnika su upisali osmu pobjedu u nizu pa i dalje kao prva pratnja pušu u leđa Dinamu. Dubrovčani su u ovom 3.kolu bili bolji od Ribole Kaštela na svom terenu i tako nastavili niz pobjeda. Dinamu je pripao još jedan derbi, onaj protiv Hermes Analitice. Iako su igrali bez svog najboljeg igrača, Hrvoja Garafolića, igrači Dinama su uspjeli nastaviti niz pobjeda, koji se sada popeo do brojke od četiri pobjede. Ključan trenutak zbio se u drugoj polovici posljednje četvrtine, kod rezultata 78:82, kada je Dinamo napravio mini seriju 8:2 i otišao na +10 u 38.minuti. Ipak, Hermes je preko Noe Svobode (5 poena) i Ante Martinca (trica) uspio doći na 88:90, na 41 sekundu do kraja. No, Damir Markota i Ivan Nakić-Vojnović su sa linije slobodnih bacanja riješili pitanje pobjednika, za Dinamo. Bosco je ugostio Omiš, koji je tu utakmicu igrao bez Dine Šipića, Luke Pandurića i Ivana Mimice i takvi nisu mogli parirati momčadi Ivana Tomasa. Zagrepčani su imali +16 na poluvremenu i tu je već sve bilo jasno oko pitanja pobjednika.

REZULTATI 3.KOLA:

Bosco-Omiš Čagalj Tours 79:72

Dubrovnik-Ribola Kaštela 80:68

Hermes Analitica-Dinamo Zagreb 88:93

PRVA PETORKA LIGE ZA PRVAKA:

1.Nikola Došen (Dubrovnik-Ribola)-12 poena (4/10 šut), 8 skokova, 6 asista, 2 ukradene-val 20

2.Luka Katura (Bosco-Omiš)-21 poen (7/9 šut), 8 skokova, 2 ukradene-val 27

3.Josip Škara (Hermes-Dinamo)-14 poena (6/8 šut), 7 skokova, 5 asista-val 20

4.Damir Markota (Hermes-Dinamo)-21 poen (7/11 šut), 1 skok, 4 asista, 2 ukradene-val 23

5.Ivan Nakić-Vojnović (Hermes-Dinamo)-14 poena (5/8 šut), 8 skokova, 6 asista, 2 ukradene, 2 blokade-val 25

TABLICA LIGE ZA PRVAKA:

LZO: Jazinama četvrta pobjeda u nizu, Zagreb konačno upisao pobjedu

U ligi za ostanak, Zagreb je konačno nakon niza poraza upisao pobjedu, ovoga puta protiv direktnog konkurenta Amfore i to bez posljednjeg pojačanja Siniše Štembergera. Samobor nije imao previše problema protiv Kvarnera u svojoj dvorani pa su Risovi upisali treću uzastopnu pobjedu. Jazine su jučer pobjedom nad Medveščakom zatvorile kolo.

Samobor-Kvarner 2010 74:53

Zagreb-Amfora 91:78

Jazine Arbanasi-Medveščak 96:86