PRVAŠIĆI #3: Ribola osvojila Kvarner, Dinamo i Hermes i dalje stopostotni, odličan nastup Dine Šipića iz Omiša

Prvoligaši su za vikend odradili 3.kolo nove sezone.

Nakon tri kola na tablici su se sa stopostotnim učinkom izdvojili Dinamo Zagreb te Hermes Analitica, dok je na dnu tablice novi prvoligaš, Medveščak i to bez pobjede u ova tri kola. Bilo je ovo i kolo sa nekoliko sjajnih individualnih učinaka, od kojih svakako treba izdvojiti double-double učinke Kristijana Šutala iz Hermesa te Dine Šipića iz Omiša, koji je ujedno i najbolji igrač kola. Najučinkoviti igrač u ovom kolu bio je neuništivi Siniša Štemberger, koji je u porazu svog Kvarnera ubacio čak 37 poena, no to nije bilo dovoljno za pobjedu njegove ekipe…

Dinamo nije imao previše problema protiv mlade momčadi Jazina, u utakmici koja je bila lišena rezultatske neizvjesnosti pa se momčad Milana Ličine učvrstila na vrhu tablice. Za njih u ovom slijedećem kolu slijedi derbi protiv Hermes Analitice, koja je nakon produžetka slavila kod novog prvoligaš Amfore u Makarskoj. Biti će to susret dvije neporažene momčadi, nakon kojeg će samo jedna ekipa ostati na vrhu sa maksimalnim učinkom.

Bosco je u mini derbiju slavio na svom terenu protiv Dubrovnika i novom, drugom, pobjedom u sezoni se smjestio odmah iza vodećeg dvojca na tablici. Utakmica je odlučena početkom posljednje četvrtine, kada je Bosco pobjegao na +14 i tu prednost više nije ispustio. Kada igra Omiš, onda je tu velika vjerojatnost velikog broja poena, a tako je bilo i sada protiv Medveščaka. Omišani su gostima iz Zagreba ubacili 101 poen, briljirao je Dino Šipić sa sjajnim double-double učinkom, a utakmicu je domaćin prelomio u posljednjim minutama, kada je u dva navrata otišao na +7 i slobodnim bacanjima potvrdio pobjedu, prvu u sezoni.

Zapruđe je, može se reći, “kiksalo” kod kuće protiv Samobora. Nakon, za njih, dobrog prvog poluvremena, uslijedilo je loših dvadeset minuta, u kojima su gosti od minusa došli do plusa i na kraju slavili sa 12 razlike. Domaćin je u drugom dijelu ubacio svega 22 poena i u takvim izdanjem jednostavno nisu mogli do pobjede. Dvoboj u Rijeci između Kvarnera i Ribole je bio i poslastica kola, u kojem je sudjelovalo nekoliko prekaljenih košarkaških majstora: Siniša Štemberger i Jasmin Perković sa jedne strane, a Ivan Rašetina, Ante Delaš i Ivan Svalina sa druge. Utakmica je bila puna preokreta, vodstva su se izmjenjivala kao na traci, a domaća ekipa je dvije minute prije kraja imala +6, no uporni gosti su uspjeli stići razliku, čak i povesti, no Elham Jashari je slobodnim bacanjima utakmicu odveo u produžetak. Tamo je bila tek prava drama, domaćin je opet imao vodstvo u posljednjoj minuti, no prvo je Svalina tricom izjednačio na 81:81, da bi Ante Delaš i Josip Vidović sa 4 ubačena bacanja osigurali Riboli pobjedu.

1.Ante Delaš (Kvarner-Ribola)-23 poena (7/15 šut), 8 skokova, 7 asista, 4 ukradene-val 31

2.Luka Cvitanović (Dinamo-Jazine)-24 poena (9/14 šut), 3 skoka, 4 asista, 1 ukradena, 1 blokada-val 27

3.Ivan Svalina (Kvarner-Ribola)-23 poena (7/18 šut), 8 skokova, 6 asista, 2 ukradene, 1 blokada-val 27

4.Kristijan Šutalo (Amfora-Hermes)-19 poena (5/6 šut), 12 skokova, 2 blokade-val 26

5.Dino Šipić (Omiš-Medveščak)-30 poena (12/22 šut), 15 skokova, 2 asista, 2 ukradene-val 36

1.Siniša Štemberger (Kvarner-Ribola)-37 poena (10/20 šut), 6 skokova, 4 asista, 1 ukradena-val 31

2.Hrvoje Garafolić (Dinamo-Jazine)-17 poena (6/10 šut), 5 skokova, 4 asista, 2 ukradene-val 23

3.Karlo Lukačić (Zapruđe-Samobor)-17 poena (8/13 šut), 9 skokova, 5 asista, 1 ukradena-val 25

4.Petar Božek (Amfora-Hermes)-20 poena (7/10 šut), 8 skokova, 1 ukradena, 1 blokada-val 26

5.Ivan Jakša Šola (Zapruđe-Samobor)-19 poena (9/12 šut), 5 skokova, 3 asista, 1 ukradena-val 24

MVP KOLA: Dino Šipić (Omiš-Medveščak)-30 poena (12/22 šut), 15 skokova, 2 asista, 2 ukradene-val 36

TRENER KOLA: Damir Rančić (Ribola Kaštela)

MOMČAD KOLA: Ribola Kaštela